ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ (ΓΝΩΜΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ)

Breaking

Δευτέρα, 3 Δεκεμβρίου 2018

ΑΥΤΟΧΕΙΡΑΣ Ο ΑΡΗΣ

Για ακόμα ένα παιχνίδι ο Χαριλαου γέμισε κόσμο που ήταν περίπου 20.000 και που δεν στατησαν να τραγουδάνε λεπτό, ενώ κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον αθλητή του kick boxing Πέτρο Σκαφια που έφυγε πριν λίγες μέρες από την ζωή ενώ κατέθεσαν και στεφάνι στο μνημείο που έχει στη  θύρα 3.

Ο Άρης ξεκίνησε πολύ καλά και μόλις στο 6΄ κέρδισε πέναλτι με τον Γκαρσια, και την εκτέλεση την ανέλαβε ο Γκαμα ο όποιος δεν κατάφερε να  κάνει το 1 - 0  αφού ο Διουδης μάντεψε σωστά και απόκρουσε, αλλά μετά από οκτώ λεπτά ο Τζαβαρας δίνει ξανά την έσχατη των ποινών, και αυτή την φόρα την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Γιουνες και ανοίγει το σκορ και το χαριλάου παίρνει φωτιά και ο Άρης προηγείται 1 - 0.
Ο Μακεντα σπρώχνει τον Βελεζ αλλά ο ρέφερι δεν δίνει τίποτα, ενώ ο Άρης κάνει ένα φοβερό πρεσινγκ σε όλα το γήπεδο.
Στο 32΄ ο Δωνης περνάει στο γήπεδο και φεύγει ο Γιοχανσον ( πρώτη αλλαγή)
και φτάσαμε στο 36΄και ο Μενεντεθ κάνει μια όμορφη σέντρα ο Δελη κάνει μια κεφάλια αλλά ο Διουδης φωνάζει παρών και στέλνει την Μπάλα κόρνερ.
Ενώ μετά απ
ό λίγο ο Γκαμα εκτελεί ένα φάουλ αλλά η μπάλα παει στα χέρια του Διουδη.
και στο 41΄ διπλή ευκαιρία από Κατσε και Μπουζουκι για τον Παναθηναικο.
ο Γκαρσια απειλεί τον ΠΑΟ αλλά δεν ανησυχεί ο γκολκίπερ.
Τελος ημιχρόνου Αρης  -  ΠΑΟ 1 - 0

Στο 52 κεφάλια από τον Βελεζ η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι μετά από κόρνερ του Γκαμα.
Ο Ντιγκινι οδηγεί την μπάλα και αλλά το πλάσε του δεν ειναι κάλο.
Μέτα από λίγο ο Μενεντεθ κάνει μια σέντρα αλλά ο Γιουνες δεν μπορεί να κερδίσει το Διουδη.
Φτάσαμε στο 63΄ και ο Παγγουρας κάνει μια πάσα στο Κατσε αλλά ο Αλβανός κάνει ένα σουτ χωρίς ουσία .
Ο Γκαμα στο 76΄ κάνει μια πάσα στο Ματεο και αυτός στον Γιουνες αλλά τον προλαβαίνει ο τερματοφυλακας του ΠΑΟ.
Ενώ κάνει αλλαγές ο Παντελιδης βγάζει τους Γκαρσια και Ντιγκινι και περνάει τους Μαβραι και Ματιγγια για να καλύψει τους χορούς και να δυναμώσει την άμυνα του, αφού ο ΠΑΟ έδειχνε ότι μπορεί να κάνει την ζημιά.
Και στα χασομέρια  ο Σιωπης κάνει ένα πέναλτι και ο Χατζηγιοβανης κάνει το 1 - 1 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα