ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ (ΓΝΩΜΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ)

Breaking

Κυριακή, 24 Φεβρουαρίου 2019

ΙΣΟΠΑΛΟ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

To τρίτο παιχνίδι στην Τούμπα έδειξε με ισόπαλο 1 - 1 με γκολ των Βιερινια και του Βελεζ, σε ένα ωραίο παιχνίδι με φάσεις και δύναμη και δυο ωραία γκολ.

Ο Άρης ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος. έχασε πολλές ευκαιρίες είχε παθός, και φυσικά ο Σαββας Παντελίδης είχε διαβάσει καλά τον ΠΑΟΚ και έστησε πάρα πολύ καλά την ομάδα, και μάλιστα ο Άρης μπορούσε να κάνει ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους Ματιγια και Ματεο Γκαρσια αλλά ο ΠΑΟΚ που είναι μια καλή ομάδα και προς το  40΄  που έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Άρη και ευτύχισε να σκοράρει με τον Βιερινια, και με αυτό το γκολ τελειώνει το Ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης πίεσε και έτρεξε αλλά κάπου προς το 65΄ κουραστικέ και πήρε την πρωτοβουλία ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ αλλά δεν κατάφερε να κάνει το δεύτερο γκολ αφού η άμυνα του Άρη ήταν Πολ καλή και σήμερα, να πούμε εδώ αν και ο ΠΑΟΚ δεν ήταν η ομάδα που είδαμε στα τελευταία ματς αλλά έχει παίκτες που ξέρουν να παίρνουν αυτό που ζήτα ο προπονητής τους.
Και φτάσαμε στο 84΄ και μετά από ένα ωραίο φάουλ ο Φραν Βελεζ κάνει το 1 - 1 και στον Άρη έναν πολύτιμο βαθμό, αν και υπάρχει πιθανότατα το γκολ οφσάιντ, άλλα ο ρέφερι και ο βοηθός είδαν την φάση κανονική και έτσι καταλόγισαν το τέρμα του Άρη.

ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Βιειρίνια, Βαρέλα, Κρέσπο, Σάκχοφ (56΄Ολιβέιρα), Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ (88΄Σφιντέρσκι), Ελ Καντουρί (67΄Πέλκας), Ζαμπά, Άκπομ
ΑΡΗΣ (Σ. Παντελίδης):Κουέστα, Ροζ, Βέλεθ, Κόρχουτ (85΄Βαλεριάνος), Τζανακάκης, Σιώπης, Ματίγια, Γκαρσία (89΄Ιντζόγλου), Μαρτίνες (63΄Γιουνές), Λάρσον, Ντιγκινί
Διαιτητής: Τόρε Χάνσεν (Νορβηγία)
Βοηθοί: Κνούτσεν (Νορβγηγία) – Γένσεν (Νορβηγία)

4ος: Σκουλάς (Θεσσαλίας)