ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ (ΓΝΩΜΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ)

Breaking

Δευτέρα, 18 Μαρτίου 2019

ΝΙΚΗ ΕΥΡΩΠΗΣ

Πριν από λίγο τέλειωσε ο αγώνας του Άρη με τον Απόλλων Σμύρνης στο Χαριλάου με σκορ 5 - 0 έτσι έπεσε αυλαία για την 25η  αγωνιστική, Ενώ ο Άρης είχε και δυο βασικές ελλείψεις των Κόρχουτ και Μπάσα που ενσωματώθηκαν στην εθνικές τους ομάδες, ενώ αύριο θα ταξιδέψουν για Αθήνα   οι Σιωπης και Βαλεριανος για να μπουν και αυτοί στην προετοιμασία της εθνικής Ελλάδος.

ΟΙ ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

Ο Άρης ξεκίνησε με μια χαμένη ευκαιρία του Ματεο από νωρίς, και στο 6΄ ο διαιτητής Λάμπρου καταλόγισε πέναλτι στον Βαφέα σε ανατροπή του Βελέζ, την έσχατη των ποινών την αναλαμβάνει ο Ντιγκινι και κάνει το γκολ, και δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.
Μετά από λίγο ο ρέφερι αρνείται κανονικό πέναλτι και δίνει και κίτρινη στον Λαρσον για θέατρο, και τα λεπτά περνούσαν και ο Άρης που είχε σε καλή μέρα τον Σιωπη που έτρωγε χιλιόμετρα αλλά και τον Ντιγκινι που ήταν παντού, αλλά έχασε τουλάχιστον 2 ακόμα γκολ που θα έδιναν τον Άρη να είναι πιο χαλαρός στο δεύτερο μέρος.

ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΓΚΟΛ

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με μια καλή φάση για γκολ με τον Σιωπη, αλλά μετά από 3 λεπτά ο Τονσο με τα από λάθος των στόπερ του Απόλλωνα έκανε με πλάσε το 2 - 0, και μετά από λίγο ο Μαρτίνεθ με ασίστ στέλνει την μπάλα στον  Νικολα Ντιγκινι κάνει το 3 - 0  και τα δικά του γκολ δυο.
Ενώ τα λεπτά παίρνουν και το σκορ παραμένει στο 3 - 0  και ο Άρης είναι χαλαρός φτάνουμε στο 80΄ και ο Γιουνες με κεφάλια σκοράρει και κάνει το 4 - 0  και δίνει διαστάσεις θριάμβου, αλλά ο Άρης δεν σταμάτησε εδώ έκανε ακόμα ένα γκολ το 5 - 0  με σουτ έξω από την περιοχή με τον Φετφατζιδη που είχε μπει σαν αλλαγή, όπως και ο Γιουνες.

Έτσι ο Άρης θα γιορτάσει τα 105 γενέθλια του με  αυτό το 5 - 0, και φυσικά αυτή η νίκη παει τον Άρη πιο κοντά στον στόχο του που είναι την νέα σεζόν να παίξει στο europa league.

Άρης (Σ. Παντελίδης): Κουέστα, Τζανακάκης, Βέλεθ, Ροζ, Βαλεριάνος, Ματίγια, Σιώπης, Ματέο, Λάρσον (77΄Φετφατζίδης), Τόνσο (59΄Μαρτίνες), Ντιγκινί (65΄Γιουνές)
Απόλλων Σμύρνης (Λ. Βελέντζας): Αστράς, Στάθης, Λόπεζ, Κοντοές, Κύργιας, Βαφέας, Αγρόδημος, Ντούρσο, Ναζλίδης (59΄Ελ Χέλβε), Ντεφεντερίκο (63΄Βάρκας), Γκίνο.