ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ (ΓΝΩΜΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ)

Breaking

Κυριακή, 25 Αυγούστου 2019

ΕΧΑΣΕ ΔΥΟ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΕΡΑ Ο ΑΡΗΣ

Έχασε την ευκαιρία να κερδίσει στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Άρης κόντρα στον ΟΦΗ, αφού το παιχνίδι τέλειωσε 1 - 1 και οι δυο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό , αλλά ο Άρης να είχε παράπονα από την διαιτησία, άλλα και δυο δοκάρια, και ένα χαμένο πέναλτι με τον Ντιγκίνι.

Μοιραίος ο Μαρτίνεθ

Ο ΟΦΗ απείλησε πρώτος σε δυο περιπτώσεις, ενώ την μεγάλη ευκαιρία την έκανε ο Άρης με ένα οριζόντιο δοκάρι, και χάνει την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.
Ενώ ο Άρης φανερά καλύτερος κάνει πολλές ευκαιρίες κυρίως με τους Ιντέγε και Μαρτίνεθ, αλλά ενώ σε καλό φεγγάρι είναι και ο Φετφατζίδης.
Στο 19΄ ο Κοροβέσης βγάζει σέντρα και ο Μεγιάδο σκοράρει και ο ΟΦΗ παίρνει κεφάλι στο σκορ.
Ο Άρης θέλει και προσπαθεί να κάνει το γκολ, σε μια άμυνα που πελαγοδρομεί, ενώ οι Ιντέγε , Ματίγια, Ντιγκινί δεν καταφέρνουν  να κάνουν το γκολ.

Το χαμένο πέναλτι

Μια από τα ίδια και στο δεύτερο μέρος, Ο Άρης ήταν κυρίαρχος , και απειλή για ακόμα μια φορά με τον δραστήριο Μαρτίνεθ, αλλά και με τον Σούντκρεν που κάνει ένα ωραίο σουτ, δεν μπορεί να μπλοκάρει ο Σωτήριου, αλλά ο Ιντέγε βρίσκει το ξανά το οριζόντιο δοκάρι του ΟΦΗ.
Ενώ λίγα λεπτά μετά ο Νιγηριανός άσος του Άρη κερδίζει πέναλτι από ανατροπή του Κοροβέση, αλλά ο Ντιγκινί χάνει το πέναλτι.
Και στο 70΄ από Ασίστ του Φετφατζίδη ο Σάσα κάνει το 1- 1 με τη βοήθεια του δοκαριού.
Οι Κρητικοί συνεχίζουν να κάνουν καθυστερήσεις όποτε έβρισκαν ευκαιρία, αλλά και οι του Άρη δεν έβρισκαν το δεύτερο γκολ, ενώ ο Ρέφερι Μανούχος αρνείται πέναλτι που κάνει ο Νάστος στον Ιντέγε
και το παιχνίδι τελειώνει με το ισόπαλο 1 - 1

ΑΡΗΣ (Σ. Παντελίδης): Εμαν, Σούντγκρεν, Ροζ, Δεληζήσης, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Μαρτίνες (63΄Λάρσον), Φετφατζίδης (80΄Τόνσο), Ντιγκινί (87΄Γιουνές), Ιντέγε
ΟΦΗ (Γ. Σίμος): Σωτηρίου, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Σεμέντο (70΄Σάσι), Μεγιάδο, Ναμπί (80′ Σακόρ), Μάνος, Τσιλιανίδης, Νέιρα (88΄Μπράουν), Νάστος, Μαρινάκης
Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας) – Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος: Τάσης (Ηπείρου).
Διαιτητής VAR: Τζήλος (Λάρισας) και διαιτητής AVAR: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας).