ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ (ΓΝΩΜΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ)

Breaking

Κυριακή, 15 Σεπτεμβρίου 2019

ΚΕΡΔΙΣΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ Ο ΠΑΟΚ

Στο Περιστέρι έγινε ο αγώνας Ατρομήτου - ΠΑΟΚ με νικητή τον ο ΠΑΟΚ με 2-3 σε ένα παιχνίδι με πολύ πάθος ένταση και πέντε γκολ.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε τον αγώνα πιο δυνατά ζήτησε το γκολ ήθελε τη νίκη για να παραμείνει πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα, έτσι ξεκίνησε φουριόζος έκανε ευκαιρίες με τον Πέλκα και τον Απκομ, και λίγο μετά το δεκαπεντάλεπτο στο 17΄ ήρθε το πρώτο γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Απκομ. Ενώ έξι λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ διπλασίασε τα γκολ με ένα σουτ που έκανε ο Μάτος με ένα ωραίο φαλτσαριστό σουτ.

Μετά το 2-0 ο Ατρόμητος Αθηνών ξύπνησε αφυπνίστηκε πήρε πρωτοβουλίες και βγήκε στην επίθεση, ευτύχησε να κάνει το 2-1 με τον βέλλιο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος δεν σταμάτησε να προσπαθεί ήθελε ένα δεύτερο γκολ, και το πέτυχε ξανά με τον Βέλλιο στο 53΄ του δευτέρου ημιχρόνου, και έτσι ο Ατρόμητος φέρνει στα ίσα το ματς, ενώ ο δικέφαλος του βορρά μένει πίσω σχεδόν για όλο το δεύτερο ημίχρονο, δίνοντας χώρο στους γηπεδούχους να κάνουν το παιχνίδι τους, και να φτάνουμε σιγά-σιγά στο 75΄ του αγώνα ο ΠΑΟΚ  βγαίνει μπροστά επιτίθεται ζητώντας ένα γκολ που θα του δώσει το τρίποντο της νίκης, από μία στημένη φάση κάνει το γκολ με τον Βαρέλα το οποίο το ακυρώνει ο διαιτητής Τζαβάρας, ενώ λίγα λεπτά μετά στο 94΄ στις καθυστερήσεις του αγώνα από μια παρόμοια φάση αυτή τη φορά ο Crespo ξανά με κεφαλιά δίνει  τους τρεις βαθμούς και τη νίκη στον ΠΑΟΚ