ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ (ΓΝΩΜΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ)

Breaking

Κυριακή, 21 Ιουνίου 2020

ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΟΦΗ - ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ

Ο ΠΑΟΚ πριν λίγο πήρε την πρώτη του νίκη στην Τούμπα επί του ΟΦΗ με 3 - 1 με τα δυο γκολ του ΠΑΟΚ να μπαίνουν στις καθυστερήσεις.

Σε ένα μέτριο πρώτο μέρος ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να  βρει τον δρόμο για το γκολ, ενώ καλά στάθηκε και ο ΟΦΗ του Σίμου.
Ο ΠΑΟΚ ανέβασε στροφές μετά το 40΄ αλλά το ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες χωρίς γκολ.

Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ αιφνιδίασε τον δικέφαλο με το γκολ του Νέιρα στο 49΄ με πλάσε σουτ νίκησε το πορτιέρο των γηπεδούχων.
μετά από εκεί ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε λίγα λεπτά μετά με τον νεαρό Tζόλη στο 54΄ ο ΠΑΟΚ ήθελε την νίκη και στο 90΄ με την βοήθεια του VAR o Φωτιάδης δίνει πέναλτι στον ΠΑΟΚ που ο Νάστος κάνει στον ΄Απκομ, την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Άγγλος φορ και κάνει το 2 - 1, άλλα ο δικέφαλος δεν σταματάει στα 2 γκολ και στο 90+ ο  Ελ καντουρί σφραγίζει την νίκη του ΠΑΟΚ κάνοντας το 3 - 1 που έμελλε να ειναι και το τελικό σκορ στην Τούμπα.