![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh8CkrL36DD_cV0e65wOpyhZl4crBTIb4SXycwDE6HjqjJR-tDSkKWeUvzxr31NEHrgbBswTnXznUbRSL5D__-mMJXRmqFQ1nHkO0ZcvZ0mx46iPxbjG9ZiHrub0rPfGzbrPr7wZGjI27EV/s320/greg_4%5B1%5D.jpg)
ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ
Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς. Απόδειξη πως οι μεταγραφές αεροδρομίου είναι για πανηγυρτζήδες παρέα με φανταχτερά εξώφυλλα. Όταν τον έφερε ο Σάκης Σταυρόπουλος στον Πανηλειακό, η είδηση στα 'ψιλά' των εφημερίδων δεν έκανε εντύπωση ούτε στους φιλάθλους του Πύργου Ηλείας. Με καριέρα σε Ραντνίσκι, Ερυθρό Αστέρα, Σουμπότισα,
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjzbEjNc5NB-g1MiOicOcTVrzC6GHEKnGVAJH-hB3zEyiLYaFyAkApPTnd6_hNpgit4PeJ5Tuu8QbxYKsB7mZ9riOXI9g9nrRRq2ifX0BOLWRGrnAgqBDtymnxhVRaz8kiTNRPLDbatu2Dt/s320/%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%85%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%82.jpeg)
Οι ποδοσφαιριστές αυτού του επιπέδου, δεν πρέπει να μπαίνουν σε στένή οπαδική κριτική. Ίσως τα γκόλ του από πέναλτι ή φάουλ να ήταν λιγότερα αν κάποιοι διαιτητές δεν έδειχναν υπερβολικό σεβασμό στο 'θείο'. Είμαι όμως σίγουρος ό,τι όλοι
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzCLssqzfrYKzQFKrXrPw-18rCldIRiUA2uJR3yWflPrunzGwoaDlJP-HwoxjqqaCdSkoV3-i5DXoGYoGGiXky_Dre40rOVNaDQfYW1qKDmZO1LCdZavNPGDcXIdGvpPfaRgmyP4pwXwuc/s320/%CF%84%CE%B6%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B6%CE%B5%CE%B2%CE%B9%CF%84%CF%82.jpeg)
Αξίζει μιά θέση στην ποδοσφαιρική μας μνήμη. Τέτοιους παίκτες απαιτώ να βλέπω. Σε ΟΛΕΣ τις ομάδες. Όσο γιατί δεν πήρε μεταγραφή σε ανώτερο πρωτάθλημα, η ζυγαριά του 'δεν μπορούσε'με το 'δεν ήθελε', θα μείνει μετέωρη να τροφοδοτεί συζητήσεις του μέλλοντος.