![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjSv7aL8AN82blDpoAG0vN9ljcTASi5yStPxnJBAwKKhXhXnnss094XeaGuCH3uxi2o2ud_lC8zjy3fzVpJUPWrGjC6C7_Iv0KUCqnasyb9aOf2AKouVRmW9-rVo3_btT56ZvRpNcnvzBU/s400/EBA715B0-AB2D-F8AB-30A8AD5F749D2DB1%5B1%5D.jpg)
Οι κίτρινοι ηττήθηκαν με 2-1 σε ένα παιχνίδι όπου η ισοπαλία θα ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα. Η ομάδα του Έκτορ Ραούλ Κούπερ ήταν αυτή που έφτασε πολύ κοντά στο γκολ στο 11΄όταν το δυνατό σουτ του Ρουίζ απομάκρυνε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Νορβηγών.
Στο πρώτο ημίωρο του αγώνα ο ΑΡΗΣ είχε τον πλήρη έλεγχο χωρίς να απειληθεί καθόλου από τους Νορβηγούς την ίδια στιγμή που δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τα 5 κόρνερ που κέρδισε.Στο 31 ωραία προσπάθεια και σουτ του Μίσελ έφυγε λίγο πάνω από τα δοκάρια της Ρόζενμποργκ. Κι όμως κόντρα στην ροή του αγώνα στο 36 η Ρόζενμποργκ άνοιξε το σκορ με τον Μόλντσκρεντ. Στο 42 ήρθε η απάντηση με τον Κόκε να βγάζει φοβερή πάσα για τον Χαβίτο, τον Ισπανό να δίνει την ασίστ για τον Ρουίζ και τον τελευταίο να σημειώνει το 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.
Το δεύτερο μισό του αγώνα έμοιαζε πολύ με το πρώτο. Οι Νορβηγοί ήταν ακίνδυνοι μέχρι το 67 όταν ο Πρίτσα με εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή στην πρώτη αξιόλογη φάση της Ρόζενμποργκ πέτυχε το 2-1.
Στο 87΄ο Τσέζαρεκ έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει, αλλά το σουτ του έφυγε άουτ.
Κίτρινες κάρτες δέχθηκαν οι Ντορσίν, Πρίτσα, Ρονάλντο, Βανγκέλι
Ρόζενμποργκ: Έρλουντ, Λούστιγκ, Ντόρσιν, Μπιέρσμιρ, Ντεμίντοφ, Αννάν, Χένρικσεν, Σκιέλμπρεντ, Ίβερσεν, Μόλντσκρεντ (90 Όλσεν), Πρίτσα (84΄Γιαμτφάλ)
ΑΡΗΣ: Σηφάκης, Βανγκέλι, Μίτσελ, Λαζαρίδης, Ρονάλντο Γκιάρο, Πρίττας, Φατί (70 Τόχα), Χαβίτο, Κάλβο (82 Τσεζνάουσκις), Κόκε, Ρουίζ (61 Τσέζαρεκ)