Στις 21:30 με Πενιαρόλ
Μετά από αίτημα του τηλεοπτικού καναλιού CONN-X TV που έγινε αποδεκτό από την ΠΑΕ ΑΡΗΣ, το παιχνίδι της Τρίτης με αντίπαλο την Πενιαρόλ στο Κλ. Βικελίδης θα ξεκινήσει μισή ώρα αργότερα και πιο συγκεκριμένα στις 21:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το συγκεκριμένο μέσο. Το ίδιο κανάλι θα μεταδόσει και το παιχνίδι του ΑΡΗ με αντίπαλο την Λάτσιο στις 7 Αυγούστου, αλλά και όποιο άλλο παιχνίδι δώσει ο ΑΡΗΣ στην Ιταλία.
Επίσης να σημειωθεί ότι οριστικοποιήθηκε και το τρίτο φιλικό του ΑΡΗ στην Αυστρία. Αυτό θα είναι στις 4 Αυγούστου στις 18:30 (τοπική ώρα) κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννενα και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από τη NOVA, όπως και τα άλλα δύο παιχνίδια της ομάδας στην Αυστρία με Αλ Χιλάλ και Παραλίμνι.