"Μηχανή του χρόνου..."
Florin Cornel Stângă ΦΛΟΡΙΛ ΚΟΡΝΕΛ ΣΤΑΝΓΚΑ -Ο ΡΟΥΜΑΝΟΣ
Το συμβόλαιό του λύθηκε με συνοπτικές διαδικασίες και ο ίδιος κατέληξε ξανά στην αγαπημένη του F.C Brasov --ΜΠΡΑΣΌΦαφου όμως πρόλαβε να πραγματοποιήσει ένα πέρασμα απο άλλη μια Ρουμανική ομάδα , την FCM Targu Mures. ΤΑΡΓΚΟΥ ΜΟΥΡΕΣ
ΈΧΕΙ ΠΕΙ:
«Τα πράγματα στην Ελλάδα σε σχέση με τη Ρουμανία είναι εντελώς διαφορετικά. Πρώτον, υπάρχει διαφορετική νοοτροπία. Οι οπαδοί είναι φανταστικοί και δημιουργούν τρομερή ατμόσφαιρα. Το ένιωσα στο… πετσί μου σε έναν ποδοσφαιρικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στην έδρα του Ολυμπιακού. Το ποδόσφαιρο γίνεται ακόμη καλύτερο σε τέτοια φοβερή ατμόσφαιρα