![Aleksander Vasi](http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/211380_100001005871126_3357627_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgx4IyG6D4W4TGwlHbUPwf9k4E82qB1ccFREDpEG3uWR9CwCPBvzYrSB1JGw1UDEn5ztAtNB2cPEaCrc0nX58RIq6onkfhFhZhBMQfQthm91DOGvUmoynWR6GP6zg5UrIvIuKiY9UWbwLI/s200/%25CE%2592%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%2599.jpg)
Φόρεσε τη φανέλα της Ξάνθης την περίοδο 1992-1994, προερχόμενος απο τη Dinamo Tirana, ΝΤΥΝΑΜΟ ΤΥΡΑΝΩΝ, έχοντας μόλις μία συμμετοχή την πρώτη σεζόν αλλα 20 παιχνίδια και 3 τέρματα την δεύτερη.
Μετά απο την σκόντα Ξάνθη συνέχισε την καριέρα του στα Τρίκαλα, τον ΠΑΣ Γιάννενα, αλλα και τον ΠΑΣ Πρέβεζας.
Την περίοδο 2005-06, στα 37 του πια, βρέθηκε να αγωνίζεται στον Απόλλωνα Πάργας όπου και σταμάτησε το ποδόσφαιρο σαν παίκτης.Συνέχισε όμως να βρίσκεται κοντά του από το πόστο του προπονητή.
![](http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/211380_100001005871126_3357627_q.jpg)
![](http://3.bp.blogspot.com/_b0nSzdIZ8-U/TUY0TEkq8tI/AAAAAAAAM1M/FuqpwFinEKo/s200/Skoda_Xanthi_FC.png)
![](http://upload.wikimedia.org/wikipedia/el/d/d8/P.A.S._Preveza_Logo.gif)
![](http://upload.wikimedia.org/wikipedia/el/7/7b/Pas_Giannina_logo.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiqNRvshCtVUaZ13S6xvbJz03ErUuLyx4ZZ3sgwzqCX2M9xpUWwJTwQj5s67YoOaTfFWAMDk_RyZx0kSPPO7Q3H2S7H-dtaeAF8BsqhlbwxeskzO1yz2pCmBaVidX2-OL4gxfYX2ZMddyk/s200/apollon+d+ethniki.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgD0Il9WomwZb6PoK1vHOySDqs_-lrfqmVit9nIwQtu1LW52fuCMVIuyV0jJpFM3CHlxsnqCuPvYjGhi0gGy4BrCsDXX6-_SK_-KN5FK1AtQWYoLxBYnmhYTonDTwn-DsvzXrXW1M9SjjBU/s200/TRIKALA.jpg)