![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjtOAGXfdL0MQOEsnkUK4jIeWCdl2BgcPXrz9KGULPqsBu3dzai8m-KmcrP1Zz034AfQeMnP091IWGe5Z5oPHPU5g1it9VqXOUfr5yOIoGaMMhX8g2fjGabmjLjlg8ChBTIotqoZIvRF6jQ/s320/ioannou_vaggelis.jpg)
Ο Ιωάννου είναι πτυχιούχος του ΤΕΦΑΑ με ειδικότητα στο μπάσκετ, ξεκίνησε την καριέρα του στην Αθλητική Μακεδονίας Θράκης κάνοντας ρεπορτάζ ΠΑΟΚ στο μπάσκετ, τη δεκαετία του 1990. Η καριέρα του εκτοξεύτηκε όταν κατέβηκε στην Αθήνα, στις αρχές του 2000.
Mπράβο στο Βαγγέλη, που άφησε τη μιζέρια της Θεσσαλονίκης κι έγινε μεγάλος και τρανός στην πρωτεύουσα...
Η ανακοίνωση της ΕΡΤ:
"Με απόφαση των επί κεφαλής του Δ. Σ. της ΕΡΤ, νέος προϊστάμενος της αθλητικής διεύθυνσης της ΕΡΤ είναι από σήμερα ο Βαγγέλης Ιωάννου, στη θέση του Δημήτρη Χατζηγεωργίου" .
APO->http://www.baladoros.com/nea.php?news=18856