ειχε Χάκομπο και Αθανασιάδη - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Τρίτη 6 Νοεμβρίου 2012

ειχε Χάκομπο και Αθανασιάδη

Ο Πανιώνιος άρχισε καλά το ματς και είχε δυο καλές ευκαιρίες με Γουνδουλάκη και Λαμπρόπουλο. Ο ΠΑΟΚ πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό μέσα σε τρία λεπτά. Στο 39΄ ο Ρόκας σταματά τη μπάλα με το χέρι και ο Κομίνης δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Αθανασιάδης ευστοχεί από τα έντεκα μέτρα και κάνει το 0-1. Τρία λεπτά αργότερα ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης από τα δεξιά, θα κάνει την σέντρα, οι δυο κεντρικοί αμυντικοί του Πανιωνίου δε θα διώξουν την μπάλα που θα στρωθεί στον Αθανασιάδη και αυτός με κεφαλιά θα κάνει το 0-2. Και ενώ όλα έδειχνα ευνοϊκά για τον ΠΑΟΚ ήρθε μια αψυχολόγητη ενέργεια του Λάζαρ στο 44΄. Δέχθηκε φάουλ στο κέντρο και οπαδοί του Πανιωνίου του πέταξαν πλαστικά μπουκάλια. Ο Ρουμάνος εκνευρισμένος πήρε ένα απ' αυτά και το πέταξε στην κερκίδα με αποτέλεσμα ο Κομίνης να τον αποβάλλει με απευθείας κόκκινη. Ο ΠΑΟΚ για 4ο συνεχόμενο παιχνίδι δεν τέλειωσε το 90λεπτο με έντεκα παίκτες!