LIVE ΠΑΟΚ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 3-0 Τελ. - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου 2013

LIVE ΠΑΟΚ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ 3-0 Τελ.

Σχόλιο Χάρη Στόϊκου : '' Με ουσία στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ ''καθάρισε'' την υπόθεση πρόκριση''

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

Ο ΠΑΟΚ παίρνει το σκορ ασφαλείας που ήθελε

90+1 Κίτρινη για τον Κωνσταντινίδη

89' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

Κάθετη μπαλιά του Κωνσταντινίδη  στον Γεωργιάδη δεξιά, αυτός με την μία σέντρα για το κεφάλι του Νέσιντ, ο οποίος έγραψε το 3-0 και πήρε ρεβάνς για τις χαμένες ευκαιρίες στο προηγούμενο διάστημα του αγώνα

82' ΓΚΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ και 3-0

80' Ο Βούκιτς απέτυχε να κάνει το 2 στα 2 αφου μετά απο γύρισμα του Γεωργιάδη δεν μπόρεσε να πιάσει την μπάλα όπως ήθελε

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Μέσα σε αποθέωση και συνθήματα απο τον κόσμο, ο Γκαρσία άφησε την θέση του στον Τζαβέλλα

Αλλαγή για την Καρδίτσα: Στην θέση του Χλωρού ο Μπιτέλης

Μετά απο κεφαλιά του Κατσικά στο δοκάρι, ο Βούκιτς πήρε το ''ριμπάουντ'' και έκανε το 2-0

74' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 2-0. Ποιός άλλος; Ο Βούκιτς !!!!!!

71' Ο Σιαράβας λέει και πάλι όχι, αποκρούοντας το σούτ του Γεωργιάδη μετά απο ασίστ του Βούκιτς

68' Ο Λόρενς δεν έπιασε το σουτ έτσι όπως ήθελε, με αποτέλεσμα η μπάλα να φύγει ψηλά άουτ

66' Σέντρα του Λόρενς κεφαλιά του Κατσικά , η μπάλα αρκετά άουτ

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Λόρενς μπαίνει στην θέση του Νίνη

64' Έχει ρυθμό το παιχνίδι, χωρίς ουσία όμως

Αλλαγή για την Καρδίτσα : Ο Χατζηρίζος στην θέση του Γήτα

61' Σέντρα του Γήτα απο αριστερά, αλλά ο Κρανιώτης δεν πρόλαβε να βρεί την μπάλα

58' Σκληρό μαρκάρισμα στον Γεωργιάδη και κίτρινη στον Ρόβα

51' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, έπαιξαν το ένα-δυο Νέσιντ Βούκιτς, με τον πρώτο να σουτάρει και να διώχνει σε κόρνερ ο Σιαράβας

51' Δυο πολύ ωραίες κάθετες απο Νίνη και Βούκιτς πέρασαν ανεκμετάλλευτες

50' Πρώτο πεντάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς κάτι το ιδιαίτερο

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Ο Βούκιτς πήρε την θέση του Τσανδάρη

ΈΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σχόλιο Χάρη Στόϊκου : '' Ελπίζουμε στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του ΠΑΟΚ να είναι πιο εύστοχοι στην τελική προσπάθεια, ώστε να πάρει το σκορ ασφαλείας που θέλει προίκα για το δεύτερο παιχνίδι.''

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Άνοιγμα του Τσανδάρη δεξιά στον Γεωργιάδη ο οποίος κατέβασε την μπάλα όμορφα με το στήθος, μπήκε απο δεξιά στην περιοχή και στο γύρισμα που έκανε προς τον Νέσιντ, ο Σιαράβας δεν κατάφερε να συγκρατήσει την μπάλα και έτσι χρίστηκε σκόρερ ο Γεωργιάδης.

45' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ ΚΑΙ 1-0

43' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ !! Και πάλι ο Νέσιντ σπαταλά την ωραία μπαλιά του Νίνη , στέλνοντας την μπάλα πάνω στον τερματοφύλακα

42' Η πρώτη τελική προσπάθεια της ομάδας της θεσσαλίας είναι γεγονός. Η εκτέλέση του φάουλ απο τον Μπουντούρη πέρασε πάνω απο τα δοκάρια, χωρίς να ενοχλήσει τον Γλύκο

39' Η Καρδίτσα βάζει δύσκολα στον Δικέφαλο και κερδίζει φάουλ σε πολύ καλή θέση

36' Σουτ του Τζανδάρη έξω απο την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

31' Με την συμλήρωση  μισής ώρας αγώνα, ο ΠΑΟΚ έχει χάσει τον ρυθμό που είχε στα πρώτα 25 λεπτά

28' Η παίχτες της Καρδίτσας προσπαθούν να κερδίσουν κάποια μέτρα στο γήπεδο

Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή και τις ευκαιρίες, αλλά του λείπει το γκολ.

22' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ και τον Νέσιντ, ο οποίος δεν βρήκε εστία μετά απο σέντρα του Κωνσταντινίδη

20' Προσπαθούν οι ποδοσφαιριστές της Καρδίτσας να επιτεθούν με αξιώσεις, αλλά χωρίς αποτέλεσμα έως τώρα.

17' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Νέσιντ να... σημαδεύει τον τερματοφύλακα απο το ύψος της μικρής περιοχής.

14' Ωραίο ένα-δυο του Νίνη με τον Ολίσε, ο δεύτερος σέντραρε χαμηλά αλλά πρόλαβε ο Κουκούλης προ του Νέσιντ

13' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέσηγια σέντρα. Έδιωξαν οι αμυντικοί των φιλοξενουμένων

Το παιχνίδι ξαναρχίζει

9' Τραυματισμός του Δημόπουλου μετά απο προσπάθεια του Ολίσε.

Ο Δικέφαλος μετά την συμπλήρωση του πρώτου πενταλέπτου, προσπαθεί να επιβάλλει τον ρυθμό του και να βάλει ένα γκολ που θα του ''λύσει τα πόδια''

5' Σέντρα ο Νίνης, προβολή απο τον Νέσιντ αλλά τον πρόλαβε ο Κουκούλης στέλνοντας την μπάλα κόρνερ, το οποίο δεν το εκμεταλλεύτηκαν οι παίχτες του ΠΑΟΚ

Διατητής του αγώνα ο Ιωάννης Τοπούζης, με βοηθούς τους Δηλγκεράκη και Βάντση

1' Στην σέντρα οι ποδοσφαιριστές της Καρδίτσας

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

20.27 Ο κόσμος στην Τούμπα προσεγγίζει τις 10000 και η προσέλευση του συνεχίζεται

20.25 Με την αναγγελία του ονόματος του Πάμπλο Γκαρσία, οι φίλοι του ΠΑΟΚ ξεσηκώθηκαν και τον αποθέωσαν

20.17 Ο Δικέφαλος μετά απο πέντε αγωνιστικές στο πρωτάθλημα και μια καλή συγκομιδή πόντων, ευελπιστεί να ξεκινήσει με το δεξί και στον δεύτερο ελληνικό στόχο, που δεν είναι άλλος απο την κατάκτηση του κυπέλλου.

Αναπληρωματικοί Αν. Καρδίτσας : Αναστασίου (Τ), Μπουσινάκης, Τζάνης, Χατζηρίζος, Γεωργακόπουλος, Οικονόμου και Μπιτέλης

Αναπληρωμαρτικοί ΠΑΟΚ : Γιακουμής (Τ), Λόρενς, Τζαβέλλας, Κιόσε, Βούκιτς, Παπαδόπουλος και Πόζογλου

20.09 Αρχική ενδεκάδα Αν. Καρδίτσας : Σιαράβας, Ρόβας, Δημόπουλος, Κουκούλης, Γκουγκούδης, Καραχάλιος, Μίχος, Γήττας, Μπουντούρης, Κρανιώτης και Χλωρός

20.07 Αρχική ενδεκάδα ΠΑΟΚ : Γλύκος, Κωνσταντινίδης, Σκόνδρας, Κατσικάς, Λόπεθ, Τζανδάρης, Γκαρσία, Νίνης, Γεωργιάδης, Ολίσε και Νέσιντ

20.02 Στο γήπεδο βρίσκονται και 100 περίπου φίλοι της Αναγέννησης, οι οποίοι ταξίδεψαν απο την Θεσσαλική πόλη για να υποστηρίξουν την ομάδα τους.

19.58 O Χουμπ Στέφενς δίνει χρόνο συμμετοχής σε πολλούς αναπληρωματικούς. Ανάμεσα τους τέσσερις ποδοσφαιριστές, οι οποίοι κάνουν ντεμούτο για φέτος σε επίσημο αγώνα του ΠΑΟΚ

19.53 Σε αυτή την φάση της διοργάνωσης οι αγώνες είναι διπλοί. Απόψε ο Δικέφαλος θέλει να εξασφαλίσει σκορ πρόκρισης, εν όψει της ρεβάνς στην Καρδίτσα

19.49 Καλησπέρα απο την Τούμπα ! Το www.90sport.gr βρίσκεται εδώ, για να σας μεταφέρει τον αγώνα του ΠΑΟΚ με την Αναγέννηση Καρδίτσας, στα πλαίσια της 2ης φάσης του κυπέλλου Ελλάδος 2013-14.