LIVE ΑΡΗΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-1 Τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Breaking

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013

LIVE ΑΡΗΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-1 Τελικό

ΛΕΠΤΟ-ΠΡΟΣ-ΛΕΠΤΟ

Σχόλιο αγώνα : Ο Άρης μπορεί να έδειξε σήμερα καλύτερο πρόσωπο, όμως δεν μπόρεσε να πάρει τους 3 βαθμούς. Στο πρώτο ημίχρονο τον σταμάτησε ο Στρατηλάτης  με τις εντυπωσιακές του επεμβάσεις, στο τελευταίο πεντάλεπτο του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο Άρης μπήκε κάπως μουδιασμένα και το πλήρωσε. Ο πολύ μέτριος Λεβαδειακός σήμερα, προηγήθηκε με τον Καπό μετά απο μια αδράνεια της άμυνας του Άρη σε κόρνερ. Ο Ουντόζι πήρε σχεδόν αμέσως ''εκδίκηση'' για τις χαμένες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου. Έπειτα ήρθε η φάση της αποβολής που... φέρθηκε έξυπνα ο Τάτος ( και εντελώς... ερασιτεχνικά ο Κονέ ), αλλά κατα την γνώμη μου, αποδιοργάνωσε τον Άρη. Ενώ όλοι περίμεναν να κυνηγήσει με ''λύσσα'' το γκολ,  η ομάδα του Μιλίνκοβιτς ''κάθισε'' άνευ λόγου. Έτσι χάθηκαν δυο υπερπολύτιμοι βαθμοί για τους κίτρινους και μια τεράστια ευκαιρία να κάνει η ομάδα την πρώτη της νίκη, απέναντι σε μια πολύ κακή ομάδα όπως ο Λεβαδειακός.

Κασάπης Θάνος

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90+3 Φάουλ απο πλάγια για τον Άρη. Τελευταία ευκαιρία...

90+2 1 λεπτό ακόμη για το τέλος

90' 3 τα λεπτά των καθυστερήσεων

87' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ψυχογιός έκανε την σέντρα απο τα δεξιά, η μπάλα πέρασε απο τον τερματοφύλακα, αλλά ο Σταυρόπουλος που ερχόταν με δύναμη την έστειλε πάνω απο τα δοκάρια

Κοκορομαχίες μεταξύ του Μάντζιου και κάποιων παιχτών του Άρη

82' Η πίεση του Άρη αποφέρει ένα κόρνερ, το οποίο εκτελέστηκε πολύ άσχημα απο τον Τάτο

78'Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη και τρίτη  για τον Λεβαδειακο. Μανιάς και  Πετράτσι πέρασαν στο γήπεδο, στην θέση του Τριανταφυλλάκου και του Ροτζέριο αντίστοιχα.

Ο Κονέ άνοιξε καυγά με τον Τάτο, με τον παίχτη του Άρη να βρίσκεται στο έδαφος. Κάπως αυστηρή φαίνεται με την πρώτη ματιά.

75' Κόκκινη κάρτα για τον Λεβαδειακό

Οι ποδοσφαιριστές του Λεβαδειακού προσπαθούν να κερδίσουν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο

69' Αλλαγή για τον Άρη, ο Παπαδόπουλος αφήνει την θέση του στον Οικονομόπουλο

Ο Άρης μετά την ισοφάριση έχει ανεβάσει κατακόρυφα την αποδοσή του,

63' Οι παίχτες του Άρη διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του Λυκογιάννη, κάτι όμως που δεν υπήρξε, καθώς η μπάλα βρήκε στο γόνατο του

62' Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπούστο να περνάει στην θέση του Ορτέγκα

59' Κίτρινη για τον Άρη στον Τριανταφυλλάκο

Αυτή τη φορά ο Ουντόζι σημάδεψε σωστά! Μπήκε απο τα δεξιά στην περιοχή του Λεβαδειακού και με άψογο πλασάρισμα απο δύσκολη θέση ισοφάρισε για τον Άρη

58' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Άρη και 1-1

Μετά απο κόρνερ, ο Σαγκινέτι βρήκε με κεφαλιά τον αμαρκάριστο Καπό, ο οποίος με προβολή έγραψε το 0-1

53' ΓΚΟΟΛ για τον Λεβαδειακό

50' Μετά απο κόρνερ, ο Τάτος πήρε το ριμπάουντ, σέντραρε στο πίσω δοκάρι, αλλά η κεφαλιά του Κύργια ήταν αδύναμη και πέρασε άουτ

Το εκτέλεσε ο Κονέ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

46' Κίτρινη για τον Έλσνερ και φάουλ σε καλη θέση για τους φιλοξενούμενους.

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, έξω ο Ιωαννίδης μέσα ο Καπό

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Γύρω στους 8.000-9.000 κόσμος βρίσκεται σήμερα στο '' Κλεάνθης Βικελίδης ''

Σχόλιο ημιχρόνου : Ο Άρης δείχνει σαφώς ανεβασμένος σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια του και αν ο Ουντόζι, αν ήταν λίγο πιο προσεκτικός αλλά κυρίως τυχερός στην τέλικη προσπάθεια, οι κίτρινοι θα έμπαιναν προηγούμενοι στα αποδυτήρια. Οι παίχτες του Άρη σήμερα δείχνουν πάθος για να κερδίσουν. Κάνουν και λάθη, αλλά προσπαθούν.

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45' Νέα τεράστια ευκαιρία του Ουντόζι, ο οποίος μετά απο φάουλ του Τάτου έπιασε την κεφαλία απο το ύψος του πέναλτι μα ο Στρατηλάτης του είπε πάλι ''όχι'' εντυπωσιακά.

44' Κίτρινη για τον Μανόλο για σκληρό μαρκάρισμα στον Ουντόζι.

43' Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ούντόζι βρέθηκε μόνος του στην περιοχή του Λεβαδειακού, σούταρε αλλά ο Στρατηλάτης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ! Η καλύτερη ευκαιρία του Άρη και του αγώνα μέχρι τώρα!!

41' Όμορφη σέντρα απο τον Ψυχογιό, ο Τάτος έκανε την προβολή στο δεύτερο δοκάρι αλλά δεν την έπιασε όπως ήθελε, με αποτέλεσμα να περάσει άουτ

38' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, ο Λυκογιάννης πάλι την κεφαλιά αμαρκάριστος και η μπάλα αουτ

37' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Οθντόζι βρέθηκε στο ύψος της περιοχής αμαρκάριστος, αλλά το σουτ του ήταν πολύ κακό

Όμορφα εκτελεσμένο το φάουλ απο τον Ροτζέριο, ο Λυκογιάνννης μόνος του στην μικρή περιοχή, δεν μπόρεσε να βρεί την μπάλα. με το κεφάλι

36' Φάουλ για τον Λεβαδειακό και πολλά παράπονα των κιτρίνων απο τον Σπάθα. Όμορφα εκτελεσμένο το φάουλ απο τον Ροτζέριο, ο Λυκογιάνννης μόνος του στην μικρή περιοχή, δεν μπόρεσε να βρεί την μπάλα. με το κεφάλι

Έχει πέσει ορυθμός του αγώνα, κάτι που βοηθάει τους φιλοξενούμενους

29' Κίτρινη κάρτα για τον Τζουμάνη μετά απο σκληρό φάουλ

27' Κόρνερ για τον Άρη, περνάει ανεκμετάλλευτο

Η ομάδα της Βοιωτίας προσπαθεί να πάρει κάποια μέτρα στο γήπεδο, αλλά ο Άρης είναι πολύ καλά στημένος έως τώρα

19' Πανέμορφη συνεργασία Τάτου και Σταυρόπουλου, όμως διακόπηκε με τον πρώτο να έχει την μπάλα στην μικρή περιοχή.  Ο διαιτητής σήκωσε το σημαιάκι και σταμάτησε σωστά την φάση για οφσάιντ

18' Ο Μάρτινς εκτέλεσε φάουλ απο αριστερά, η μπάλα στην αγκαλία του Διούδη

Πολύ πίεση απο τους κίτρινους στην επίθεση, με αποτέλεσμα τα πολλά λάθη των αμυντικών του Λεβαδειακού.

12' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Άρη απο δεξιά, αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων

9' Μακρινό σουτ του Παπαδόπουλου για τον Άρη, με την μπάλα να περνάει αρκετά έξω απο τα δοκάρια του Στρατηλάτη

6' Ο Άρης έχει πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού απο την αρχή. Πολλά και σκληρά μαρκαρίσματα απο πλευράς των παιχτών του Λεβαδειακού.

2' Καλά εκτελεσμένο φάουλ του Παπαδόπουλο απο τα πλάγια, αλλά δεν μπόρεσε κάποιος παίχτης του Άρη να μπεί στην πορεία της μπάλας

ΕΝΑΡΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

15.57 Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ηλίας Σπάθας, με βοηθούς τους Φαντόπουλο και Κοντιζά. Τέταρτος ο Μπαλατσούκας

15.47 Η αρχική ενδεκάδα του Λεβαδειακού από τον Τάκη Λεμονή  : Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Μανόλο, Σανγκινέτι, Λυκογιάννης, Κονέ, Μαχαίρας, Ιωαννίδης, Μάρτινς, Ορτέγκα, Μάντζιος.

15.41 Η αρχική ενδεκάδα που επέλεξε ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς για τον Άρη : Διούδης, Κύργιας, Πουλίδο, Τριανταφυλλάκος, Τάτος, Ουντόζι, Τζουμάνης, Παπαδόπουλος, Σταυρόπουλος, Ψυχογίος, Ελσνερ.

15.37 Και οι δυο ομάδες έχουν ξεκινήσει πολύ άσχημα το πρωτάθλημα. Ο Λεβαδειακός έχει 1 βαθμό, ενώ ο Άρης 0. Το κακό ξεκίνημα των κιτρίνων, μα πάνω απ' όλα το κακό ποδόσφαιρο που έπαιξε η ομάδα στις 3 πρώτες αγωνιστικές της Superlague, ανάγκασαν την διοίκηση του Άρη να κάνει αλλαγή προπονητή. Ο Χατζηνικολάου είναι παρελθόν και ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς ο νέος τεχνικός της ομάδας.

15.26 Οι δυο ομάδες έχουν βγεί στον αγωνιστικό χώρο για την καθιερωμένη προθέρμανση

Καλησπέρα απο το ''Κλεάνθης Βικελίδης''. Το www.90sport.gr στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Superleague, βρίσκεται εδώ για να σας μεταφέρει ζωντανά, λεπτό προς λεπτό, την άναμέτρηση του Άρη με τον Λεβαδειακό.