PAOK-KARADAGY 2-1 Τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Breaking

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου 2013

PAOK-KARADAGY 2-1 Τελικό

ΠΑΟΚ-ΣΑΧΤΙΟΡ 2-1 ΟΛΑ ΤΑ ΓΚΟΛ PAOK vs Shakhter Karaga

Σχόλιο Χάρη Στόϊκου : Εδώ και τόσες χιλιάδες χρόνια... μας βγάζεις την ψυχή σε κάθε αγώνα. Το ταξίδι ξεκίνησε με τρίποντο. ''Το' σφαξε το πρόβατο'' έστω και στο 90'

Σχόλιο Χάρη Γκουγκουλίτσα : Έστω και με την ψυχή στο στόμα, πολύτιμη νίκη για τον ΠΑΟΚ.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

Σέντρα του Λίνο και ο Βούκιτς λύτρωσε τον ΠΑΟΚ

91' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ.  2-1 και ΛΥΤΡΩΣΗ !!!!

4 θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

89' Κεφαλιά του Στόχ μετά απο σέντρα του Λούκας, ο Μόκιν έδιωξε σε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο

87' Δεύτερη κίτρινη για τον Ποριβάεφ, η Σαχτίορ με 10 παίχτες.

86' Πιέζει ο ΠΑΟΚ για το γκολ

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Ο Βούκιτς πήρε την θέση του Νίνη

82' Επικίνδυνο γύρισμα απο τον Μπαίζάνοφ μέσα στην περιοχή, με την μπάλα να περνάει δυνατά μπροστά απο τον Χακόμπο και να βγαίνει πλάγιο

Αλλαγή για την Σαχτιόρ : Έξω ο Φινουσένκο, μέσα ο Μπαϊζάνοφ

77' Τεράστια ευκαιρία απο τον Αθανασιάδη, όμως η φάση ήταν σα να μην έγινε καθότι ο βοηθός σήκωσε οφσάιντ

Ο Λούκας εκτέλεσε εξαιρετικά το κόρνερ και ο Αθανασιάδης με προβολή ισοφαρίσε σε 1-1

74' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-1

70' Μετά απο σέντρα του Στόχ απο αριστερά, ο Μαλί πήγε να στείλει την μπάλα με κεφαλιά στην δική του εστία, επενέβη ο Μόκιν τελευταία στιγμή και διώχνει  σε κόρνερ

Η Σαχτιόρ έχει βγάλει τον ΠΑΟΚ απο τον δικό του ρυθμό και κάνει το παιχνίδι της

64' Ο Φοτρέλ δεν σφύριξε πεντακάθαρο φάουλ πάνω στον Σαλπιγγίδη, με αποτέλεσμα να βγει φάση απο το πουθενά με τον Κάνας

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Έξω ο Τζαβέλλας, μέσα ο Λίνο

63' Κίτρινη για τον Τζιόλη και φάουλ σε καλή θέση για την Σαχτιόρ

Πολλά τα λάθη του ΠΑΟΚ στο κέντρο

56' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, Ο Στόχ γύρισε ο Λάζαρ έπιασε έναν ''κεραυνό'' με την μπάλα να βρίσκει την συμβολή των δοκών.

55' Ο Σαλπιγγίδης είναι έτοιμος να περάσει στο παιχνίδι, ώστε να φρεσκάρει την επίθεση του Δικεφάλου

Και τώρα ο ΠΑΟΚ πρέπει να τρέξει, ώστε να ισοφαρίσει το παιχνίδι γρήγορα

51' Κίτρινη για τον Χατζαριάν

Ο Γάλλος διαιτητής σφύριξε πολύ εύκολα, σε μια φάση που δεν φάνηκε να υπάρχει ξεκάθαρη παράβαση απο τον Κατσουράνη

49' ΓΚΟΟΟΛ για την Σαχτιόρ και 0-1με τον Κάνας

48' Πέναλτι για την Σαχτιόρ

47' Κακό σουτ απο τον Λουκας η μπάλα άουτ

46' Ο Τζαβέλλας βρέθηκε στο έδαφος μετά απο αγκωνιά, αλλά δεν ήταν κάτι σοβαρό και σηκώθηκε

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σχόλιο Χάρη Γκουγκουλίτσα : Έχασε μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ να μπει προηγούμενος στ' αποδυτήρια. Αν δεν προσέξει στο Β' ημίχρονο, τα πράγματα θα δυσκολέψουν.

Σχόλιο Χάρη Στόϊκου : Αν βάλει την μπάλα κάτω στο Β' ημίχρονο ο ΠΑΟΚ έχει τύχη. Όσο η μπάλα μένει στον αέρα η Σαχτιόρ κινδυνεύει , αντίθετα είναι πολύ επικίνδυνη.

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44' Ωραίο ενα-δυο μεταξύ Λούκας και Αθανασιάδη, με τον πρώτο να σουτάρει άουτ.

41' Σέντρα του Νίνη κεφαλιά του Βίτορ , η μπάλα πολύ άουτ

38' Μεγάλη ευκαιρία για τους Κοζάκους, με το μακρινό σουτ του Χατζαριάν να περνάει ελάχιστα άουτ

37' Μετά απο κάθετη του Λούκας, ο Στόχ δεν μπόρεσε να τσιμπήσει την μπάλα στην μικρή περιοχή

33' Επικίνδυνη επίθεση απο την Σαχτιόρ,  πρόλαβε όμως ο Τζιόλης και καθάρισε την φάση

30' Μακρινό σουτ του Νίνη απο αριστερά με πολλά φάλτσα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

Μετά το 20' ανέβηκε η Σαχτιόρ και έπεσε φανερά ο ΠΑΟΚ συνολικά

25' Καλή ευκαιρία για την Σαχτιόρ, με τον Ντίντιτς να υποχρεώνει τον Χακόμπο να διώξει σε κόρνερ με υπερένταση

21' Σέντρα του Τζαβέλλα, προβολή του Λάζαρ αλλά μπλόκαρε ο Μόκιν

19' Σουτ του Λούκας έξω απο την περιοχή, η μπάλα πέρασε αρκετά έξω

17' Πρώτη φάση για την Σαχτιόρ. Η κεφαλιά του Κιζνιτσένκο πέρασε πάνω απ' τα δοκάρια του Χακόμπο

16' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας βρέθηκε μέσα στην περιοχή, όμως το γύρισμα του πέρασε άουτ

14' Ο Νίνης με έξυπνη σέντρα σουτ, παραλίγο να κρεμάσει τον Μόκιν που έδιωξε σε κόρνερ

Στα πρώτα δέκα λεπτά ο ΠΑΟΚ έχει επιβάλλει τον ρυθμό του, ενώ αντιθέτως η παίχτες της Σαχτιόρ  προσπαθούν να εκμεταλλευτούν τις αντεπίθεση

10' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση, έδιωξαν οι Κοζάκοι αμυντικοί

7' Ο Λούκας μπήκε στην περιοχή απο δεξιά, αλλά προτίμησε να σουτάρει δυνατά πάνω στον τερματοφύλακα, παρά να... βγάλει την μπάλα προς το πέναλντι

5' Σούτ του Νίνη αρκετά έξω απο την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

2' Πρώτη φάση για τον ΠΑΟΚ, με τον Στόχ να βρίσκει εξεραιτικά τον Λάζαρ, του οποίου το σούτ μπλόκαρε ο Μόκιν

ΕΝΑΡΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

22.03 Οι ομάδες βρίσκονται στην στον αγωνιστικό χώρο, με τον Γάλλο διαιτητή Φοτρέλ να είναι έτοιμος να σφυρίξει την έναρξη του αγώνα

21.51 Αποσύρθηκαν  στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες. Σε λιγότερο απο 10' αρχίζει το παιχνίδι

21.40 Εντυπωσιακός ο νέος ηλεκτρονικός πίνακας της Τούμπας

21.28 Οι παίχτες και των δυο ομάδων βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για την καθιερωμένη προθέρμανση

21.25 Η ενδεκάδα της Σαχτιόρ Καραγκαντί : Μόκιν, Πορινάεφ, Σίμτσεβιτς, Μαλί, Ταράσοφ, Ντζίντιτς, Κάνας, Βίτσιους, Φινοτσένκο, Γκαζαριάν, Χιτζιτσένκο

21.25 Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ : Χακόμπο, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Βίτορ, Κατσουράνης, Τζιόλης, Λάζαρ Νίνης, Λούκας, Στοχ, Αθανασιάδης

Η άσχημη όψη της άδειας Τούμπας για τρίτη φορά φέτος

21.20 Να τονίσουμε πως, ο σημερινός αγώνας είναι ο τελευταίος  που θα στερηθεί ο Δικέφαλος τον κόσμο του, καθώς ολοκληρώνεται η ποινή των τριών αγωνιστικών που του είχε επιβάλλει η ΟΥΕΦΑ, μετά το περσινό επεισοδιακό παιχνίδι στην Τούμπα, με την Ραπίντ Βιέννης.

21.12 Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στον 12ο όμιλο και εκτός απ' τους Κοζάκους, θ' αντιμετωπίσει  την Μακάμπι Χάϊφα και την Άαλκμαρ, οι οποίες παίζουν απόψε στο Ισραήλ.

21.08 Ο ισχυρός άνδρας του ΠΑΟΚ Ιβάν Σαββίδης, αφου ολοκλήρωσε την παρουσίαση του πλάνου της αναγέννησης του ΠΑΟΚ- στο ξενοδοχείο του (πλέον) '' Μακεδονία Παλλάς''-, όπου έκανε αναφορά στα χρέη της ομάδας και στις εγκαταστάσεις που πρόκειται να δημιουργήσει, έφτασε στην Τούμπα και βρισκεται στην προσωπική του σουίτα, ώστε να παρακολουθήσει το παιχνίδι.

20.54 Κάτι παρόμοιο συνέβη και με την σημερινή αντίπαλο  του ΠΑΟΚ. Νίκησε την ισχυρή Σέλτικ Σέλτικ με 2-0 στο Καζακστάν, αλλά οι Σκωτσέζοι κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ στηΓλασκώβη, πήραν τη νίκη με 3-0 και μαζί το εισιτήριο για τους χρυσοφόρους ομίλους του Champions League.

20.52 Ο Δικέφαλος δεν κατάφερε να προκριθεί στους ομίλους του Champions League. Αν και κοίταξε ''στα μάτια'' την Σάλκε, τελικά οι Γερμανοί είναι αυτοί που πέρασαν ( με τον επαναληπτικό του 1-1 της Γερμανίας σε άδεια Τούμπα ) και έστειλαν τον ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League

20.29 Καλησπέρα απο την άδεια ( τελευταία φορά που το λέω  ) Τούμπα. Σε λιγότερο απο 2 ώρες, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Σαχτιόρ Καραγκάντι, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Europa League. To www.90sport.gr βρίσκεται εδώ, για να σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση.

ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ.