PAOK-PLATANIAS 1-0 ΤΕΛΙΚΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2013

PAOK-PLATANIAS 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

ΠΑΟΚ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 1-0 ΤΕΛΙΚΟ

Σχόλιο Χάρη Στόϊκου : ''Επαγγελματική εμφάνιση και νίκη του ΠΑΟΚ Κακός για ακόμα ένα παιχνίδι ο Δικέφαλος, που φαίνεται πως ακόμα θέλει πολύ δουλειά να δέσει ως ομάδα. Βελτιωμένος στην άμυνα, κυρίως λόγω του Βίτορ.''

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

Ένα λεπτό ακόμη για το τέλος

90'+1 Σουτ ο Νέσιντ ,διώχνει  ο Γιωργαλλίδης σε κόρνερ

86' Έχει ρίξει τον ρυθμό ο ΠΑΟΚ, αλλάζοντας πολλές πάσες στο κέντρο

81' Σούτ απο τον Στοχ απο το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

79' Βίτορ στην άμυνα και Βούκιτς στην επίθεση κάνουν την διαφορά για τον ΠΑΟΚ

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Σκόνδρας στην θέση του Λίνο

Αλλαγές για  ΠΑΟΚ και Πλατανιά : Νέσιντ αντι του Αθανασιάδη  και Στόλερ αντι του Τετέ αντίστοιχα

Κίτρινη για τον Ζουμπουλάκη

68' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Μετά απο σέντρα του Πόποβιτς, ο Ναζλίδης έστειλε την μπάλα λίγο άουτ

Πολύ ανεβασμένος ο ΠΑΟΚ στο Β' Ημίχρονο, αλλά ο Πλατανιάς παραμένει επικίνδυνος.

64' Σέντρα του στοχ , κεφαλιά του Αθανασιάδη η μπάλα στα χέρια του Γιωργαλλίδη

61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά να ισοφαρίσει. Φάουλ απο τον Ναζλίδη με την μπάλα να βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι του Χακόμπο και να περνάει άουτ

Ο Λούκας βρήκε τον Βούκιτς, ο οποίος με περίτεχνη ενέργεια πέρασε την μπάλα πάνω απο τον Φαίσκα  και πριν πέσει η μπάλα κάτω με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

57 ' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ και 1-0

55' Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Μετά απο κόρνερ του Ράφαελ ο Τόρες έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα πάνω απο  τα δοκάρια

Ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα του β' μέρους, έχει κλείσει τον Πλατανιά στο μισό γήπεδο.

51' Σέντρα φαρμάκι απο τον Λούκας, ο Αθανασιάδης έκανε επιθετικό φάουλ στην προσπάθεια του για κεφαλιά

47' Πολύ δυνατό σουτ του Λούκας απο δεξιά πλάγια, η μπάλα λίγο άουτ

46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Σαλπιγγίδης έξω, Βούκιτς μέσα

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σχόλιο Χάρη Στόϊκου :'' Κάτω του μετρίου ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο. Δεν απείλεισε ο ΠΑΟΚ. ''

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44' Ο Στυιάρας συνεχίζει να εκνευρίζει την Τούμπα....

42' Ο Πλατανιάς στέκεται εξαιρετικά στο γήπεδο, μην αφήνοντας τον ΠΑΟΚ να κάνει φάσεις

39' Γλυκιά σέντρα του Στόχ, ο Γιωργαλλίδης πρόλαβε τον Λούκας στον αέρα και μπόκαρε την μπάλα

37' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μετά απο κλέψιμο του Αθανασιάδη ο Στόχ απο το ύψος της περιοχής σούταρε άουτ

Εκνευριστικός ως τώρα ο Στυλιάρας, δεν αφήνει να γίνει παιχνίδι με τα πολλά του σφυρίγματα

30' Το σουτ του Ναζλίδη μετά απο [πολύ ωραία αντεπίθεση του Πλατανιά κατέληξε στην αγκαλιά του Χακόμπο

25' Φάουλ του Στόχ στον χώρο του κέντρου, που ξεσηκώνει τον κόσμο. Πολλά τα φάουλ που έχουν κερδίσει οι παίχτες του Πλατανιά.

22' Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει την πίεση ώστε να φτάσει στην περιοχή του Πλατανιά, δίχως ουσιαστικό αποτέλεσμα

Πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού, ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να διασπάσει την πολύ καλα στημένη άμυνα του Πλατανιά, χωρίς να τα έχει καταφέρει ακόμα.

5' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Χωρίς κάποια σημαντική εξέλιξη η φάση

3' Πρώτο κόρνερ για τον Πλατανιά, ο Βάσκο Μανουέλ την κεφαλιά η μπάλα άουτ

Ο Πλατανιάς ξεκίνησε με τους: Γιωργαλλίδης, Φερνάντες, Ράφαελ, Φαΐσκα, Ζουμπουλάκης, Τετέ, Αγκιλέρα, Μοράλ, Γουνδουλάκης, Τόρες, Ναζλίδης.