LIVE ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-0 Τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ (ΓΝΩΜΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ)

Breaking

Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013

LIVE ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός 3-0 Τελικό

Σχόλιο '' Στο 2ο ημίχρονο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πάλι δυνατά, αλλά με την πάροδο των λεπτών έπεσε πάλι ο ρυθμός του. Συνέπεια αυτού ήταν ο Λεβαδειακός να γίνεται όποτε μπορούσε απειλητικός. Όπως στην φάση του 79', για την οποία οφείλουμε να πούμε  πως ο σκόρερ ( του ακυρωθέντος γκολ) του Λεβαδειακού καλυπτόταν. Ένα λεπτό μετά, ο Δικέφαλος έκανε ένα εκρηκτικό πεντάλεπτο με τον Λούκας πρωταγωνιστή, ο οποίος ''σέρβιρε'' δυο έτοιμα γκολ σε Τζιόλη και ''Κλάους''. Ο Λίνο μπορούσε να γράψει και το 4-0, αλλά τον σταμάτησε το δοκάρι. Όχι ιδιαίτερα καλή η εμφάνιση του Δικεφάλου στο σύνολο της, έπρεπε να υπάρξει το ξέσπασμα του Λούκας για να φύγει το άγχος. Αξιοπρεπέστατη εμφάνιση για τον Λεβαδειακό του Καραγεωργίου. ''

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90' 3' τα λεπτά των καθυστερήσεων

5λεπτό ''φωτιά'' για τον Δικέφαλο.....

86' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λίνο με μαγική ενέργεια βρέθηκε απέναντι στον Στρατηλάτη αλλά σημάδεψε το δοκάρι

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό : Στην θέση του Καντί ο Ιωαννίδης

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Στην θέση του Λουκας, ο Πόζογλου

Νέα εξαιρετική ενέργεια για τον Λούκας που ''σέρβιρε'' έτοιμο γκολ στον Αθανασιάδη, ο οποίος δεν αστόχησε

82' ΓΚΟΟΟΟΛ και 3-0 για τον ΠΑΟΚ

Μετά από πολύ όμορφο γύρισμα του Λούκας, ο Τζιόλης με διπλή προσπάθεια έγραψε το 2-0

81' ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ και... καθαρίζει το παιχνίδι

79' Μετά από νέο λάθος στο κέντρο οι φιλοξενούμενοι σκόραραν, αλλά σηκώθηκε το σημαιάκι του βοηθού και ακύρωσε το γκολ. Φαίνεται να μην είναι οφσάιντ ο σκόρερ

Αλλαγη για τον ΠΑΟΚ : Έξω ο Στοχ, μέσα ο Ολίσε

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Στην θέση του Μαρτίνεθ μπήκε ο Καπό

75' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, άσχημα εκτελεσμένο. Στην φάση του κόρνερ οι Βοιωτοί διαμαρτυρήθηκαν για... ανύπαρκτο πέναλτι

73' Ο Λούκας έκανε την σέντρα και ο Αθανασιάδης την προβολή, όμως δεν έπιασε γεμάτα την μπάλα και κατέληξε άουτ

Όσο περνάει η ώρα και μένει το ρευστό 1-0, τόσο οι παίκτες της ομάδας της Λιβαδειάς πιστεύουν στο θαύμα

68' Σέντρα από τον Λίνο και κεφαλιά του Αθανασιάδη από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να περνάει άουτ

64' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε πολύ καλή θέση. 3-4 μέτρα έξω από την περιοχή. Κακή εκτέλεση από τον Τζαβέλλα

63' Αλλαγές και για τις 2 ομάδες : Βούκιτς αντί Σαλπιγγίδη για τον ΠΑΟΚ και Μάντζιος αντί του Μάρτινς για τον Λεβαδειακό

59' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ ! Ο Κίτσιου σέντραρε, ο Σαλπιγγίδης πήδηξε πολύ ψηλά, έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια

55' Γυρίζουν σωστά την μπάλα στην επίθεση οι παίκτες του ΠΑΟΚ, αλλά η τελευταία πάσα είναι συνήθως ...λανθασμένη

54' Κίτρινη στον Κίτσιου για σκληρό μαρκάρισμα

52' Συνεχίζονται όμως οι αργές επιστροφές στην άμυνα, με αποτέλεσμα οι παίκτες του Λεβαδειακού να έχουν βγάλει 3 αντεπιθέσεις σε δυο λεπτά.

Καλή η ανάπτυξη για τον Δικέφαλο αυτά τα 5' πρώτα λεπτά του β'μέρους

46' Ο Λούκας βγήκε στην πλάτη της άμυνας, πρόλαβε να ''τσιμπήσει'' την μπάλα αλλά ο στρατηλάτης αλλοίωσε την πορεία της προς τα δίχτυα

46' Οι παίκτες  του Λεβαδειακού στην σέντρα

Έναρξη β΄μέρους

Σχόλιο ημιχρόνου : '' Ο ΠΑΟΚ αυτή την φορά μπήκε πολύ δυνατά  από την αρχή και ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με την κεφαλιά του Κατσικά. Στην συνέχεια έπεσε αισθητά η απόδοση των παικτών του Στέφενς - έγιναν αρκετά  λάθη στο κέντρο- με συνέπεια οι φιλοξενούμενοι να χάσουν 2 πολύ μεγάλες ευκαιρίες. Από το 30' και μετά ο Δικέφαλος ανέκτησε τον ρυθμό του αγώνα, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει σημαντικές ευκαιρίες(πλην του Στοχ)''

Έντονες οι αποδοκιμασίες κατά του διαιτητή ....

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43' 2 λεπτά ακόμη για τα 45, με τους παίκτες του ΠΑΟΚ να προσπαθούν κυρίως με μακρινές μπαλιές να μπούν στην περιοχή του Στρατηλάτη. Ανεπιτυχώς...

Έχει ανεβάσει πάλι ο Δικέφαλος την απόδοση του, αλλά οι υστερεί στην τελική προσπάθεια

37' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ πάνω στην γράμμή από αριστερά . Ο Στόχ έστρωσε στον Λάζαρ, αυτός όμως δεν έπιασε γεμάτα το σουτ, με αποτέλεσμα να φύγει η μπάλα πολλά μέτρα άουτ

35' Ο Λίνο εκτέλεσε,  η μπάλα πέρασε πάνω από το τείχος αλλά και λίγο άουτ

34' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ 5-6 μέτρα έξω από την περιοχή

32' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία από τον Στοχ. Μόνος του απέναντι από τον Στρατηλάτη και... αποφάσισε να τον ''σκοτώσει'' σουτάροντας πολύ δυνατά, στέλνοντας όμως την μπάλα άουτ...

30' Παρατηρήσεις για νεύρα στον Στοχ από Θάνο...

Έχασε τον ρυθμό του ο ΠΑΟΚ μετά από  το γκολ του Κατσικά, με αποτέλεσμα να γίνονται πολλά λάθη, 2 από τα οποία παραλίγο να αποβούν μοιραία για τον ΠΑΟΚ

24' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό ! Ο Ορτέγκα έκανε το σλάλομ από τ' αριστερά, μπήκε στην περιοχή  και σούταρε με την μπάλα να περνάει σύριζα από το δοκάρι

21' Σουτ του Λαμπρόπουλου λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γλύκου

17 Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, έδιωξε με τις γροθιές ο Γλύκος

16΄ 2 συνεχόμενα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, πέρασαν χωρίς κάτι σημαντικό

15' Ένα τέταρτο παιχνιδιού, με τους παίκτες του ΠΑΟΚ να κυκλοφορούν πιο σίγουρα την μπάλα , από την στιγμή που άνοιξε το σκορ υπέρ τους..

Εξαιρετική εκτέλεση από τον Στοχ , με τον κεντρικό αμυντικό του Δικεφάλου να κάνει το 1-0 με κεφαλιά

10' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-0 από τον Κατσικά

Πρώτο κόρνερ τον ΠΑΟΚ, διώχνει η άμυνα και πάλι κόρνερ

5' Πρώτα 5 λεπτά χωρίς κάτι το αξιόλογο, παρά τις επιθετικές τάσεις του ΠΑΟΚ

1' Στην σέντρα ο ΠΑΟΚ