ΠΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης LIVE 0-0 τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

ΠΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης LIVE 0-0 τελικό

Σχόλιο αγώνα : '' Ο Δικέφαλος του Βορρά έβαλε τα χέρια του και έβγαλε τα μάτια του. Ή αν το θέλετε αλλιώς, η τρομερή αστοχία, η υπερβολική σιγουριά και ο διαστημικός Τζόρβας, στέρησαν από τον ΠΑΟΚ τους 3 βαθμούς. Όσο έχει να κάνει με την διαιτησία ; Ο Κύζας δεν έκανε την θεατράλε διαιτησία του 1ου ημιχρόνου (Νόμιζε ότι ήταν ο... Καίσαρας, τέτοια καραγκιοζιλίκια έχω να δω από την εποχή Κασναφέρη) και στο 2ο, γιατί πολύ απλά δεν προλάβαινε τον ρυθμό. Στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, απλά αποφάσισε... αν θέλει να κάνει καριέρα ή όχι... Τελικά αποφάσισε ότι θέλει !! Ο ... Θίασος ανανεώνεται ! ''

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

Ακυρώνεται γκολ του Νέσιντ με κεφαλιά, λόγω υπόδειξη φάουλ από τον διαιτητή. Δεν υπάρχει τίποτα....Τέτοια τραβήγματα σε κόρνερ και στημένες φάσεις στην περιοχή γίνονται εκατοντάδες σε κάθε παιχνίδι

90+4 Μεγάλη επέμβαση του Τζόρβα σε σουτ του Στοχ

90+3 Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ και απίστευτη επέμβαση του Τζόρβα σε εξ' επαφής κεφαλιά του Λίνο

90+ 1 Κίτρινη στον Τζόρβα για καθυστέρηση

90 5' τα λεπτά των καθυστερήσεων

88' Πολύ μακρινό σουτ του Στοχ, η μπάλα άουτ

Μνημειώδης η αστοχία των παικτών του ΠΑΟΚ

86' Και πάλι ο Τζόρβας σταματάει τον Κατσουράνη...

84' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ και στην εξέλιξη της φάσης ο Νέσιντ χάνει μια ακόμη τεράστια ευκαιρία. Έπιασε την κεφαλιά μόνος του αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια

82' Κίτρινη στον Χατζηζήση για καθυστέρηση

82' Νέο σουτ του Στοχ με την μπάλα να περνάει αρκετά άουτ

Συνεχίζει να... σφυροκοπά ο Δικέφαλος, αλλά είτε η αστοχία των παικτών του ΠΑΟΚ είτε ο φανταστικός Τζόρβας, τον έχουν αφήσει στο μηδέν

81' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο Δεληζήσης πήρε την κεφαλιά από τον Νέσιντ

80' Κίτρινη στον Βίτορ

79' Νέα ευκαιρία σε σουτ του Κατσουράνη

77' Απίστευτη διπλή ευκαιρία για τον Δικέφαλο , με τον Λούκας να σημαδεύει το δοκάρι με σουτ και στην συνέχεια της φάσης τον Τζόρβα να κάνει την επέμβαση του αγώνα

76' Κόρνερ για τον Απόλλωνα

74' Αλλαγή για τον Απόλλωνα : Στην θέση του Πετρόπουλου μπαίνει Τσιλιγκίρης

73' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, διώχνουν οι αμυντικοί του Απόλλωνα

Ο Στέφενς ενισχύει ακόμη περισσότερο την επίθεση του ΠΑΟΚ.

71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Στην θέση του Τζαβέλλα ο Νέσιντ

20' λεπτά ακόμη χωρίς τις καθυστερήσεις και ο ΠΑΟΚ δεν έχει βρει ακόμη τον τρόπο για το πολυπόθητο γκολ

Ο Δικέφαλος παίζει με παίκτη παραπάνω, είναι συνέχεια στην  επίθεση, αλλά ο τερματοφύλακας του Απόλλωνα έχει μετατρέψει το παιχνίδι σε ΠΑΟΚ- Τζόρβας !!

65' Συνεχίζει ο ΠΑΟΚ να σπαταλάει ευκαιρίες !! Ο Στόχ σούταρε συρτά, αλλά και πάλι ο Τζόρβας έδιωξε εντυπωσιακά

Στην τελευταία φάση του Αθανασιάδη, υπήρξε χέρι του Παπαζαχαρία έξω από την περιοχή

62' Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Αθανασιάδη να καθυστερεί χαρακτηριστικά....

60' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, αλλά και πάλι ο Τζόρβας μπλόκαρε την μπάλα

Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του  Πετρόπουλου

57' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ : Σαλπιγγίδης και Τζιόλης έξω, Βούκιτς και Κατσουράνης μέσα

Αλλαγή για τον Απόλλωνα : Ο Παπαζαχαρίας στην θέση του Μπάρκογλου

56' Σουτ του Λάζαρ λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε σταθερά ο πολύ καλός σήμερα Τζόρβας

54' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης πάτησε όμορφα την μπάλα για τον Λούκας, αυτός όμως δεν μπόρεσε να νικήσει και πάλι τον Τζόρβα που απομάκρυνε

Πολύ δυνατά έχει μπει ο Δικέφαλος και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν μπορεί να μετουσιώσει την απόλυτη κατοχή της μπάλας και τις  ευκαιρίες του σε γκολ

51' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από σουτ του Αθανασιάδη και κόντρα. Μπλόκαρε και πάλι ο Τζόρβας

50' Άλλο ένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, διώχνει η άμυνα. Στην εξέλιξη της φάσης, κεφαλιά του Τζαβέλλα πέρασε λίγο άουτ

49' Ακόμα ένα κόρνερ με τον Τζόρβα να διώχνει εντυπωσιακά και πάλι σε κόρνερ. Στο δεύτερο μπλόκαρε την μπάλα εύκολα

47' κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Μεγάλη ευκαιρία για τον Δικέφαλο αφού μετά από κόντρες η μπάλα σταμάτησε πάνω στον... Σαλπιγγίδη έχοντας πορεία προς τα δίχτυα

46' Στην σέντρα οι παίκτες του ΠΑΟΚ

Έναρξη Β' Ημιχρόνου

Σχόλιο Ημιχρόνου : ''Ο Δικέφαλος άρχισε πολύ δυνατά, με κατοχή της μπάλας από το 1ο λεπτό και μεγάλες ευκαιρίες μέχρι το ημίωρο - παίζοντας την μπάλα κυρίως από τ' αριστερά. Από εκεί και μετά έπεσε η απόδοση του, χωρίς αυτό όμως να σημαίνει πως σταμάτησε να είναι το απόλυτο αφεντικό του αγώνα .Πολλές οι αποδοκιμασίες  από τον κόσμο -αλλά και οι διαμαρτυρίες από τους παίκτες- για τον διαιτητή Κύζα. Κάθε 15 ημέρες παρατηρείται το φαινόμενο ο εκάστοτε διαιτητής να... τρελαίνει τους πάντες στην Τούμπα, αλλά ο σημερινός είναι... ιδιαίτερος. Κυρίως, καθυστερεί υπερβολικά την γρήγορη εξέλιξη του παιχνιδιού και επίσης δεν έδωσε ένα καταφανέστατο πέναλτι υπέρ του Δικεφάλου σε χέρι του Άλβαρες, μετά από χέρι του Στοχ ''

ΛΗΞΗ 1ου Ημιχρόνου

45' Εξαιρετικό ένα-δυο Λούκας με Αθανασιάδη, με τον πρώτο να αστοχεί από το ύψος του πέναλτι

44' 1 λεπτό ακόμη

Ο Κύζας καθυστερεί χωρίς λόγο το παιχνίδι, στις εκτελέσεις των φάουλ

41' Σουτ του Λούκας μετά από πολύ ωραία προσποίηση, αλλά μπλοκάρει ο Τζόρβας

39' Με 10 παίκτες μένει ο Απόλλωνας μετά την 2η κάρτα που αντίκρισε ο Μίγκας για μαρκάρισμα από πίσω στον Τζιόλη

38' Μακρινό σουτ του Παντελιάδη, δεν ανησυχεί τον Χακόμπο

37' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης δεν βάζει σωστά το κεφάλι του και λειτουργεί σαν... αμυντικός

35' Κίτρινη στον Λάζαρ, για  αντικανονικό μαρκάρισμα

33' Σουτ του Τζιόλη από τα 30 μέτρα, η μπάλα αρκετά άουτ

29' Καλή η εκτέλεση από τον κεφάτο σήμερα Στοχ, η μπάλα λίγο έξω άπο το δεξί κάθετο δοκάρι του Τζόρβα

27' Κίτρινη για τον Μίνγκα και φάουλ για τον ΠΑΟΚ

Οι παίκτες  και ο κόσμος του Δικεφάλου έχουν απόλυτο δίκιο στην περίπτωση του πέναλτι που τους αρνήθηκε ο Κύζας.

25' Οι παίκτες του Απόλλωνα προσπαθούν να βγουν στην επίθεση, χωρίς κάτι ιδιαίτερο μέχρι τώρα

22 λεπτά παιχνιδιού και ο ΠΑΟΚ δεν έχει καταφέρει να μπει μπροστά στο σκορ ακόμη, παρά την επιθετικότητα του

20' Αλλαγή για τον Απόλλωνα : Ο Χατζηζήσης στην θέση του τραυματία Αργυρόπουλου

19' Η μπάλα χτύπησε στο τείχος μετά το φάουλ του Λούκας, με τον Στοχ να παίρνει το ριμπάουντ, να περνάει τους πάντες, αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Τζόρβα

17' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση για απ' ευθείας εκτέλεση

Στην φάση του τελευταίου κόρνερ, οι παίκτες του ΠΑΟΚ διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι σε χέρι του Άλβαρες

13' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Στόχ σέντραρε από αριστερά και ο Σαλπιγγίδης έπιασε την κεφαλιά από την μικρή περιοχή, στέλνοντας την μπάλα άουτ

12' Νέο κόρνερ για τον Δικέφαλο

10' Σουτ του Αθανασιάδη, ο Τζόρβας με υπερένταση σε κόρνερ

6' Λάθος από τον Τζόρβα, με τον Αθανασιάδη να κοντράρει  και την μπάλα να περνάει λίγο άουτ

5' Δυο συνεχόμενα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Περνάνε χωρίς ουσία.

3' Ο δικέφαλος πιέζει από την αρχή, με την μπάλα να περνάει κυρίως από τ' αριστερά.

1' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

1'Στην σέντρα οι παίκτες του Απόλλωνα

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Ενδεκάδα Απόλλωνα : Τζόρβας, Δεληζήσης, Κανακούδης, Κόρμπος, Παντελιάδης, Πετρόπουλος, Αλβάρεζ, Μίνγκας, Μπάρκογλου, Αργυρόπουλος, Τσοκάνης.

Ενδεκάδα ΠΑΟΚ :Γλύκος, Κίτσιου, Λίνο, Βίτορ, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Λάζαρ, Στοχ, Λούκας, Σαλπιγγίδης και Αθανασιάδης

Καλησπέρα από το γήπεδο της Τούμπας . Στα πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Superleague, ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον Απόλλων Σμύρνης. Η Αθλητική Γνώμη βρίσκεται εδώ, για να σας μεταφέρει LIVE την εξέλιξη του αγώνα.