ΑΡΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-0 τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

90+3 Νέα διακοπή, με τον Διούδη να' ναι στο έδαφος...

90+2 Αλλαγή για τον ΑΡΗ : Έξω ο Μανιάς, μέσα ο Αγγελούδης

90+1 Συνεχίζεται ο αγώνας και πάλι

90+ 5 τα λεπτά των καθυστερήσεων

89' Έχει σταματήσει το παιχνίδι για τραυματισμό παίκτη του ΑΡΗ

87' Αδύναμο σουτ του Μανιά από δύσκολη θέση, κατέληξε άουτ

85' Δυνατό σουτ του Μπακασέτα από τα 35 μέτρα, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

83' Το ''σκηνικό''  εδώ και 3-4 λεπτά έχει μεταφερθεί στην περιοχή του ΑΡΗ

80' Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΡΗ ! Ο Μανιάς σούταρε δυνατά από το ύψος της περιοχής και ο Παπαδόπουλος έκανε την επέμβαση του αγώνα

79' Αλλαγή για τον ΑΡΗ : Έξω ο Καμινιώτης, μέσα ο Οικονομόπουλος

78' Σουτ της απελπισίας  από τον Μητρόπουλο, η μπάλα.... στην Θύρα 3

76' Πιέζει ο Πανιώνιος μετά το γκολ του ΑΡΗ

74'΄Αλλαγή για τον ΑΡΗ : Έξω ο Αγκάνθο, μέσα ο Κύργιας

73' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, έδιωξε μακριά ο Μπακασέτας

71' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κολοβός εκτέλεσε το φάουλ, ο Καπάνταης έπιασε την κεφαλιά στο πίσω δοκάρι αλλά μπλόκαρε ο Διούδης

70' Φάουλ για τον Πανιώνιο σε πολύ καλή θέση. Νέο φάουλ στην εξέλιξη της φάσης

69' Αλλαγή για τον Πανιώνιο : Έξω ο Λάζνικ, μέσα ο Καπάνταης

66' Ο Τοπούζης καλεί έναν αναπληρωματικό του ΑΡΗ (στον Γουναρίδη) και του βγάζει κίτρινη κάρτα.

64' Κόρνερ του Πανιωνίου, πέρασε ανεκμετάλλευτο

61' Κακό το σουτ του Μπακασέτα μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε πολύ άουτ

60' Έχει ξεσηκωθεί ο κόσμος μετρά το γκολ !!!

Μετά από εξαιρετική ενέργεια του Τσουμάνη από αριστερά, ο Τάτος έβγαλε την σέντρα στην κίνηση και ο Αγκάνθο δεν αστόχησε με κεφαλιά προ της εστίας

57' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΑΡΗ και 1-0

56' Πάλι φάουλ από την ίδια θέση, με τον Γιαννίτση να πιάνει την κεφαλιά αλλά τον Παπαδόπουλο να μπλοκάρει

55' Φάουλ για τον Άρη από τ' αριστερά, έδιωξαν οι αμυντικοί του Πανιωνίου

54' Κίτρινη ο Τσιάρας

53' Πολλά νεύρα από παίκτες και οπαδούς των κίτρινων για τις αποφάσεις του Τοπούζη

50' Κόρνερ για τον ΑΡΗ. Έδιωξαν οι αμυντικοί του Πανιωνίου σε νέο κόρνερ το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο

49' Σκληρό μαρκάρισμα του Αγκάνθο στον Κούρντι, συστάσεις από τον Τοπούζη στον φορ του ΑΡΗ

46' Στην σέντρα οι παίκτες του ΑΡΗ

ΕΝΑΡΞΗ Β ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+4 Σουτ του Τάτου, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος

45+3 Φάουλ για τον Πανιώνιο από δεξιά, Σούταρε απευθείας ο Λάζνικ και μπλόκαρε ο Διούδης

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

45' Μονοκόμματο σουτ του Γιαννίτση, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος

43' Ξαναρχίζει το παιχνίδι...

41' Δεν έχει ξεκινήσει ακόμη το παιχνίδι, γιατί ο Τοπούζης ζητάει από ένα μέλος του πάγκου του ΑΡΗ να βγει εκτός γηπέδου, κάτι που δεν γίνεται

39' Τρομερή ένταση στο γήπεδο, με τον αγώνα να έχει σταματήσει. Ο κόσμος του ΆΡΗ ''τα έχει'' με τον 4ο διαιτητή και τον πάγκο του Πανιωνίου.

36' Στον Πανιώνιο διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι σε χέρι παίκτη του ΑΡΗ, 1 λεπτό πριν το φάουλ του Μπακασέτα

35' Εξαιρετική η εκτέλεση από τον Μπακασέτα. Άφησε ''άγαλμα'' τον Παπαδόπουλο αλλά η μπάλα πέρασε λίγα εκατοστά 'εξω από το δοκάρι

33' Φάουλ για τον ΑΡΗ σε πολύ καλή θέση, 1-2 μέτρα έξω από την περιοχή

32' Λίγο έλειψε ο Μπακασέτας να σκοράρει από το κόρνερ, αφού η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Παπαδόπουλου

31' Κόρνερ για τον ΑΡΗ....και νέο κόρνερ

30' Φάουλ για τον Πανιώνιο, σε καλή θέση για σέντρα. Ο Γιάννου έπιασε την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο του Διούδη

29' Σουτ του Παναγιωτούδη 5-6 μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο έξω

28' Κόρνερ για τον ΑΡΗ, έδιωξε ο Γιάννου

26' Διαμαρτυρίες του Κολοβού στον Τοπούζη μετά το σφύριγμα του δευτέρου για επιθετικό φάουλ

25' Πιέζει ο ΑΡΗΣ αλλά και ο Πανιώνιος είναι πολύ επικίνδυνος

20' Σουτ του Μπακασέτα από τα 30 μέτρα, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου

18' Σουτ του Λάζνικ έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά άουτ

16' Φάουλ για τον Πανιώνιο στον χώρο του κέντρου, έδιωξε με το κεφάλι ο Κύργιας

15' Ένα τέταρτο παιχνιδιού και ο ρυθμός είναι πολύ καλός έως τώρα

10' Ο Αγκάνθο κόπηκε τελευταία στιγμή, μετά από γύρισμα του Μπακασέτα

7' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, μετά από κόντρα μπλόκαρε ο Διούδης

6' Σουτ του Κολοβού, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Διούδη

5' Ο ΑΡΗΣ έχει μπει πολύ δυνατά στην αρχή

3' Σουτ του Μανιά από πλάγια έδιωξε ο Παπαδόπουλος

1' Στην σέντρα ο Πανιώνιος

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

19.17 Αποχωρούν οι 2 ομάδες για τ' αποδυτήρια, από τα οποία θα επιστρέψουν σε περίπου ένα δεκάλεπτο, για την έναρξη του αγώνα

18.58     Οι παίκτες του ΑΡΗ κατά την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο

18.56     Η ομάδα του Πανιωνίου κατά το ζέσταμα

18.52 Οι αναπληρωματικοί των 2 ομάδων:

ΑΡΗΣ : Γουναρίδης, Κύργιας, Οικονομόπουλος, Αγγελούδης, Παπαδόπουλος, Νταμαρλής, Κουσίδης

Πανιώνιος : Ανέστης, Ζαχαράκης, Πάνος, Καπάνταης, Ντούνης, Σταυροθανασόπουλος, Μπούζας

18.49 Οι ενδεκάδες των 2 ομάδων:

ΑΡΗΣ : Διούδης, Γιαννίτσης, Αγκάνθο, Τάτος, Τσουμάνης, Μπακασέτας, Καμινιώτης, Βαγγέλη, Μανιάς, Μπουγαϊδης, Τσιάρας

Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Αραβίδης, Λαμπρόπουλος, Μητρόπουλος, Παντίδος, Γιάννου, Λάζνικ, Παναγιωτούδης, Κολοβός

18.31 Ελάχιστος ο κόσμος μέχρι τώρα στο ''Κλεάνθης Βικελίδης''

18.30 Οι αποστολές των 2 ομάδων :

ΑΡΗΣ : (Σούλης Παπαδόπουλος) Διούδης, Γουναρίδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Καραγκούνης, Οικονομόπουλος, Σουνάς, Αγκάνθο, Τάτος, Αγγελούδης, Γκόλιας, Παπαδόπουλος, Τσουμάνης, Καμινιώτης, Νταμαρλής, Βανγκέλι, Μανιάς, Κουσίδης, Μπουγαΐδης, Τσιάρας, Μπακασέτας.

Πανιώνιος : (Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος) Αραβίδης, Αυλωνίτης, Καμπάνταης, Κολοβός, Λαμπρόπουλος, Μπούζας, Λάσνικ, Γιάννου, Παπαδόπουλος, Ντούνης, Κούρντι, Ανέστης, Σταυροθανασόπουλος, Παντίδος, Ζαχαράκης, Πάνος, Παναγιωτούδης, Μητρόπουλος.

Καλησπέρα από το ''Κλεάνθης Βικελίδης''. Σε μια ώρα περίπου, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής ο ΑΡΗΣ υποδέχεται τον Πανιώνιο, σ' έναν  από τους ''τελικούς'' που έχει να δώσει η ομάδα της Θεσσαλονίκης ώστε να παραμείνει στην κατηγορία. Οι κίτρινοι είναι στην τελευταία θέση με 14 βαθμούς. Αλλά και η ομάδα της Νέας Σμύρνης μόνο αδιάφορη δεν είναι για την έκβαση του αγώνα. Ο Πανιώνιος είναι στην 15η θέση με 22 βαθμούς, 2 μόλις πόντους από την 16η θέση, η οποία οδηγεί σε μπαράζ παραμονής. Πολύ σημαντικό το σημερινό παιχνίδι εκατέρωθεν και η athlitikignomi.blogspot.gr/ βρίσκεται εδώ για να σας το μεταφέρει LIVE

ΑΡΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 19.30 LIVE (PRE GAME 18.30)