PAOK - GUINGAMP (LIVE /Play-by-play) 1-2 τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ (ΓΝΩΜΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ)

Breaking

Πέμπτη 11 Δεκεμβρίου 2014

PAOK - GUINGAMP (LIVE /Play-by-play) 1-2 τελικό

Σχόλιο αγώνα : Η τελευταία στο γαλλικό πρωτάθλημα Γκιγκαμπ, ήταν ανώτερη από τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι και μάλιστα θα μπορούσε να καθαρίσει την πρόκριση νωρίτερα. Αντεπιθέσεις φωτιά από τους Γάλλους, πολλές ευκαιρίες με δοκάρι, απέναντι σ' έναν ΠΑΟΚ αρκετά μέτριο και ''φλύαρο''. Δίκαιη λοιπόν η πρόκριση των Γάλλων στους ''32'' του Europa League

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ. ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ, ΔΙΚΑΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΓΑΛΛΩΝ

Τελευταία δευτερόλεπτα

90' Σουτ από τον Pied, η μπάλα άουτ

88' Οι Γάλλοι συνεχώς μπροστά, κατά την ταπεινή μας άποψη αξίζουν τη νίκη. Κακός και φλύαρος ο ΠΑΟΚ

85' Αλλαγή για την Γκιγκαμπ. Στην θέση του πολυ καλού Giresse, πέρασε ο Ντος Σάντος

Πάρα πολύ δύσκολα τα πράγματα για τον ΠΑΟΚ. Ο Beauvue πέρασε για πλάκα τρείς αμυντικούς του ΠΑΟΚ και με σουτάρα νίκησε τον ανήμπορο ν' αντιδράσει Γλύκο. Άλλη μια αντεπίθεση...

82' ΓΚΟΟΟΛ για την Γκιγκαμπ και 1-2

81' Μονοκόμματο σουτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα απελπιστικά ψηλά

80' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ με τον Ρατς από δεξιά, ο Παπαδόπουλος έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει άουτ

78' Εδώ και 5-6 λεπτά παίζει ο ΠΑΟΚ στο μισό γήπεδο, αλλά οι Γάλλοι είναι πολύ οργανωμένοι αμυντικά

77' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Ο Μαντούρο πήρε την θέση του Κάτσε

75' Αλλαγή για την Γκιγκαμπ : Στην θέση του Mandanne περνάει ο Kebrat

73' Άλλη μια επίθεση φαρμάκι των Γάλλων, ευτυχώς μπερδεύτηκαν με τις πολλές φάσεις

71' Γυριστό σουτ του Αθανασιάδη από τα πλάγια, η μπάλα λίγο άουτ

70' Όμορφη ομαδική προσπάθεια των παικτών της Γκιγκαμπ, όμως ο Σανκαρέ σούταρε άουτ

69' Φάουλ υπέρ του Παπαδόπουλου στον χώρο του κέντρου, έδιωξε εύκολα η άμυνα των Γάλλων

67' Η είσοδος του Παπαδόπουλου στο παιχνίδι έχει αφυπνίσει περισσότερο τον Δικέφαλο, αλλά το πολυπόθητο γκολ δεν έχει έρθει ακόμη

66' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με τον Ρατς, πέρασε ανεκμετάλλευτο

65' Κακή εκτέλεση φάουλ από τον Giresse, έδιωξε εύκολα η άμυνα του ΠΑΟΚ

62' Προσπάθησε ο Σαλπιγγίδης να βάλει την μπάλα στην περιοχή με σέντρα, αλλά ήταν κακή

60' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : ο Παπαδόπουλος μπήκε στην θέση του Περέϊρα

59' Τεράστια ευκαιρία για τους Γάλλους πάλι σε αντεπίθεση ! Ο Ζιρές δοκίμασε το πόδι του και ο Γλύκος έσωσε τον ΠΑΟΚ από το 1-2

55' Το παιχνίδι βρίσκεται στο 55' και ο ΠΑΟΚ έχει μπει αρκετά δυνατά στο 2ο ημίχρονο. Πιο σημαντική φάση το δοκάρι του Αθανασιάδη στο 52' και λιγότερο σημαντικές τα σουτ των Περέίρα και Σαλπιγγίδη. Κίτρινη πήραν ο Λεβέκ και ο Σκόνδρας. Επίσης ο Πιέ πέρασε στην θέση του Γιαταμπαρέ

@ Είχαμε ένα τεχνικό πρόβλημα που ευτυχώς λύθηκε.

Λήξη Α' ημιχρόνου

45+ 1 Αυτήν τη φορά ο Γλύκος μπλοκάρει εύκολα το μακρινό φάουλ του Giresse

44' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Εκτελεί ο Ρατς και μπλοκάρει αρκετά εύκολα ο Lossl

42' Σκληρό μαρκάρισμα από τον Beauvue στον Κάτσε, ο Ολλανδός διαιτητής δεν έδειξε κάρτα

41' Ακόμη μια φάση για τους Γάλλους, με την κεφαλιά του Beauvue να περνάει ψηλά άουτ

Ο Giresse εκτέλεσε με πολύ φάλτσο και μετά από κόντρα σε παίκτη της Γκιγκάμπ η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γλύκου

38' Κίτρινη για τον Τζαβέλλα και φάουλ για τους Γάλλους σε καλή θέση

36' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ 4-5 μέτρα κάτω από το κέντρο, ο Τζαβέλλας έπιασε μια γυριστή κεφαλιά που πέρασε έξω

34' Πλασέ του Κάτσε, μπλόκαρε ο Lossl

Η μπάλα βρήκε και λίγο στον Τζαβέλλα, τόσο όσο να μην καταλήξει στα δίχτυα

32' Τεράστια ευκαιρία για την Γκιγκάμπ ! Σε μια ακόμη αντεπίθεση, ο Beauvue πλάσαρε με την μπάλα να σταματάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Γλύκου

29' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ ! Μαγική μπαλιά του Περέϊρα στον Ρατς, η προβολή του Ρουμάνου πάντως δεν βρήκε τον στόχο της

27' Απελπιστικά άουτ το σουτ του Περέίρα

26' Ο κόσμος του ΠΑΟΚ έχει ξεσηκωθεί και προσπαθεί να ωθήσει και τους παίκτες για ακόμη ένα γκολ

Καθαρό το πέναλτι, αφού στο γύρισμα του Αθανασιάδη ο Jacobsen σηκώνει ψηλά το χέρι του και βρίσκει η μπάλα

22' ΓΚΟΟΟΟΟΛ !!! Ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει με τον Αθανασιάδη και φέρνει το παιχνίδι στα ίσα

21' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ

20' Και άλλο κόρνερ για την Γκιγκαμπ. Μετά από μικρή περιπέτεια η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Γλύκου

19' Οι αντεπιθέσεις των Γάλλων είναι ''φωτιά'' !

Προσπαθεί ο ΠΑΟΚ να βρεί ρυθμό αλλά κάνει συνεχή λάθη στο κέντρο

17' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, έδιωξε με τις γροθιές του ο Γλύκος

Κακή αντίδραση της άμυνας του Δικεφάλου στο γκολ των Γάλλων

12' Άλλη μια επικίνδυνη επίθεση των Γάλλων, ευτυχώς ο Giresse καθυστέρησε

11' Ο Δικέφαλος δεν έχει ξεκινήσει καλά και ο Άγγελος Αναστασιάδης προσπαθεί να τονώσει το ηθικό των παικτών του

Μετά από καλοεκτελεσμένο φάουλ από τα δεξιά, ο Beauvue έπιασε αμαρκάριστος την κεφαλιά και δυσκολεύει το έργο του ΠΑΟΚ

7' Γκολ για την Γκιγκάμπ και 0-1

5' Γύρισμα του Περέιρα αλλά δεν ακολουθούσε κανείς στο ύψος του πέναλτι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Αθανασιάδης πήρε κίτρινη

3' Έχουν μπει λίγο πιο δυνατά οι Γάλλοι. Ο Beauvue κόπηκε τελευταία στιγμή πρίν μπει στην περιοχή από τα δεξιά

2' Με τα λευκά ο ΠΑΟΚ, με τα μαύρα η Γκιγκάμπ

1' Το παιχνίδι αρχίζει

Έτοιμο να ξεκινήσει το παιχνίδι

Βγήκαν οι 2 ομάδες σε εξαιρετική ατμόσφαιρα :

22.00 Χειροκροτήματα και συνθήματα από τον κόσμο του ΠΑΟΚ, στην ανάκρουση των 11 που θα ξεκινήσουν, αλλά και στο όνομα του Άγγελου Αναστασιάδη

21.47 Διαιτητής του αγώνα είναι ο Kevin Blom (NED), με βοηθούς τους συμπατριώτες του Langkamp,Dongen,Janssen και Higler

Και μια άποψη από τις θύρες 5,6 και 7

Μια άποψη από την θύρα ''4''

21.37 Εξαιρετική η ατμόσφαιρα στις κερκίδες, ενώ και ο αγωνιστικός χώρος φαίνεται σε καλή κατάσταση παρά τις τόσες βροχές που είχαμε τις τελευταίες ημέρες στην πόλη

21.34 Ήδη ο κόσμος του ΠΑΟΚ, παρά το τσουχτερό κρύο, γεμίζει σιγά σιγά το γήπεδο...

21.33Οι Γάλλοι και αυτοί ξεκινούν με διάταξη 4-3-3.

21.31 O ΠΑΟΚ αρχίζει με το κλασικό ευρωπαϊκό του 4-3-3 με τους Περέϊρα αριστερά, τον Αθανασιάδη στο κέντρο και τον Σαλπιγγίδη δεξιά, στην επιθετική του τριπλέτα

Οι συνθέσεις των ομάδων :

Καλησπέρα από το γήπεδο της Τούμπας. Απόψε ο ΠΑΟΚ δίνει ''τα ρέστα'' του όσο αφορά την πρόκριση στους 32 του Europa League. Το διπλό επί της Ντινάμο Μίνσκ στην Λευκορωσία και ΄η ήττα των Γάλλων εντός έδρας από την Φιορεντίνα, την προηγούμενη πρότελευταία αγωνιστική των ομίλων, φέρνουν τον Δικέφαλο σε πλεονεκτική θέση για την πρόκριση, εφόσον και απλώς νικήσει σήμερα την Γκιγκάμπ, χωρίς να υπάρχει κάποιος περιορισμός στα γκολ.

PAOK - GUINGAMP  22.05 (LIVE/Play-by-play)