Πέμπτη 3 Μαΐου 2018
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Τα 2/3 των ομάδων που έδωσαν το παρών στο σημερινό (03/05) ΔΣ της Super League τάχθηκαν υπέρ της αλλαγής της ποινής του υποβιβασμού και έτσι σώθηκε ο Παναθηναϊκός.Τα αντίμετρα για την κατάργηση του υποβιβασμού: -6 βαθμοί και περιορισμός μεταγραφών.Περιμένουμε του χρόνου να ξανασυνεδριάσουν όταν ο Παναθηναϊκός με ομάδα ημιεπαγγελματιών και 20ρηδων και με -6 βαθμούς υποβιβαστεί και αγωνιστικά, για να τον ξανασώσουν..