Σάββατο 30 Μαρτίου 2019
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Πήγαν πρώτη φορά μαζί στο γήπεδο το 1960. Αυτός σύχναζε στα μέρη που έπαιζε ο Ηρακλής από τα τέλη της δεκαετίας του 40', όταν ακόμα ο 'Γηραιός' έπαιζε στο παλιότου γήπεδο. Μαζί παρακολούθησαν αμέτρητα παιχνίδια, είτε στο Καυτατζόγλειο, είτε εκτός έδρας. Πάντα με το μπλε κασκόλ περασμένο στο λαιμό τους, πάντα δίπλα στην αγαπημένη τους ομάδα, ακόμα και στις ζόρικες περιόδους της. "Ο Ηρακλής είναι η ψυχή μου. Χωρίς Ηρακλή δεν μπορώ να ζήσω" έλεγε ο κύριος Γιώργος, "είμαστε άρρωστοι με τον Ηρακλή. Κάθε μέρα όταν πίνεις καφέ, θέλεις να πίνεις. Κάπως έτσι είναι και με τον Ηρακλή" συμπλήρωνε η κυρία Δήμητρα.
Η Δήμητρα Καλλιτσίδου, γνωστή και ως "Δημητρούλα", έφυγε ΧΘΕΣ από τη ζωή στα 82 της....................ΑΠΟ ΤΟΝ Δημήτρης Αμορανιτης...
Tags
# ΗΡΑΚΛΗΣ
Share This
![Author Image](http://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhQyg1RaoXVEqBNmkMvJbd3oIz000hJPj4jjZcq08dEWdT55BOMN84VuxLcsaFeBrjI_AI7HYFXAcEi-40VZHKIbeAnuUtpsLOyKzDBZugUffAndfmt52054OOvME9K9g/s113/%CE%B3%CE%BD.jpg)
About ΓΝΩΜΗ
ΗΡΑΚΛΗΣ
Tags
ΗΡΑΚΛΗΣ