![ÎÏοÏÎλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± ÏαναγιÏÏÎ·Ï Î²Î¿ÏÎ½Î¹Î±Î´Î·Ï ÎÎΡÎÎÎ](https://www.liganews.gr/media/k2/items/cache/a273294fe3a91e59c6bf9a15e702b833_M.jpg?t=-62169984000)
Η Βέροια θέλει να επιστρέψει δυνατά και πάλι προς τις μεγάλες κατηγορίες, αφού πέρυσι πήρε την άνοδο από την Γ΄Εθνική, φέτος θα αγωνιστεί στην τροποποιημένη Football League, με στόχο την άνοδο στην Super League 2.
Η Βασίλισσα του Βορρά έχει κινηθεί δυνατά στο μεταγραφικό παζάρι, με τους Πέντα, Ζούρκο, Καψάλη και Σιμόνι, έψαχνε όμως μια δυνατή ποιοτική λύση κάτω από τα δοκάρια, ο εκλεκτός ακούει στο όνομα Παναγιώτης Βοσνιάδης.
Ο 30 χρόνος πρώην τερματοφύλακας του Ηρακλή, που είχε δύο γεμάτες χρονιές σε Γ΄Εθνική και Football league με τους κυανόλευκους, όμως από τον Ιανουάριο και μετά δεν αγωνίστηκε.
Θα δώσει στην Βέροια εμπειρία στον άσσο.
Ο Παναγιώτης Βοσνιάδης είναι γιος του προπονητή του Κισσαμικού Αλέκου Βοσνιάδη, που έχει στο παρελθόν από τον πάγκο της Βασίλισσας του βορρά.
Ο Βοσνιάδης έχει φορέσεις τις φανέλες των: Αχιλλέα Τριανδρίας, Πυρσού Γρεβενών, Μακεδονικού,Αναγέννηση Γιαννιτσών, ΑΕΛ Λάρισας,Ηρακλή, Αιγινιακού,Αγροτικού Αστέρα, Πανιωνίου, και Ηρακλή.
Παρών στην πρώτη της Βέροιας:
![](https://kerkidasport.gr/images/stories/2019-2020/veria/proti2.jpg)
Το ρόστερ της Βέροιας: