![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWtd0Bo_4mloHKp4mT6war35OW3sneRAwF60MRFapdu3wXWDrr8xTYuOBL5aCkbmHE844gB4j8z_z_NM8gx5IVCtvxybAihZD8Xf4qmAC55TLwt70KkBDDBcde2Ask1blveDdTrEBkc9M/s400/greg_2%5B1%5D%5B1%5D.jpg)
TOY ΓΡΗΓΟΡΗ ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΥ
Μεγάλος ο καημός της ΤV 100 για την επέτειο των 100 χρόνων από την απελευθέρωση της Θεσ-νίκης. Μετράνε εδώ και καιρό αντίστροφα, για τα επόμενα 3 χρόνια, μέχρι την 1 Ιανουαρίου 2012!
Λέω πλάκα είναι, θα την κόψουν. Βλέπω όμως ότι συνεχίζουν ακάθεκτοι.Κανάλι Μπιγκ Μπεν, πρώτη φορά είδα. Βάλ΄τε κανέναν να κάνει ΄κούκου', κάθε βράδυ στις 12. Άντε να κάνετε κανένα έργο στην πόλη.
Απ'το 1986 επί Κου-Κου-Κούβελα, μόνο αλέες φυτεύετε, έχετε ταράξει τον κόσμο στις κλήσεις, μετρό ακόμα περιμένουμε.
Η δημοτική τηλεόραση, λιβανίζει όλη μέρα το δήμαρχο, ταυτόχρονα όλοι
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhN1Tu9Y7Md7OES6Jgt17T4wx9bbGEwxW_H5jA5MV-eX2fh5chV8KZTA2BLyL4jY5PMxuCB4JEOjzrXDFnBV6tQjXA_UyYrwp7MOhVuKvPPH9pImyNTrELAvw64lcOUU7pBE0JFrMu46E8/s400/tv1002.jpg)
Μνήμη έχω. Δεν τρώω κουτόχορτο. Τί άλλαξε στην' συμπρωτεύουσα', (εδώ γελάμε ή κράζουμε;) εδώ και 25 χρόνια; Α! με γειά και το παλάτι του βασιλιά Μίνωα, το νέο δημαρχείο. Ελπίζω να είναι καλοτάξιδο του χρόνου, αναγνωρίζω πως θα είναι δύσκολο.
Η κλήση της αντιπολίτευσης προωθείται.
Επιεικώς ανύπαρκτη.
Στα επόμενα ΔΗΜΗΤΡΙΑ θα διαφημίζετε τις εκδηλώσεις ή θα έχουν πάλι το προνόμιο ΟΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ;
Επίσης προτείνω:
α) Στις 2-1-2012, να αρχίσετε να μετράτε αντίστροφα για τα 200 χρόνια της Θεσ-νίκης το 2112.
β) Το 2013, το κανάλι να αλλάξει ονομασία, να λέγεται ΤV 101. Xαιρετίσματα στην ΠΟΛΗ-ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΟ(ΜΕ ΤΟΣΑ ΣΥΝΤΗΡΗΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ...) ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΑΣ...