ΠΑΣ-ΠΑΟΚ 0-1 - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου 2010

ΠΑΣ-ΠΑΟΚ 0-1

το χρωστούσαμε και το αναρτούμε.

ΜΑΓΚΕΣ οι παίκτες μπήκαν και πήραν το διπλό σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο.Με γκολ του Φωτάκη στο44' με άψογο σουτ εκτός περιοχής ο ΠΑΟΚ κέρδισε τον ΠΑΣ με 0-1.. Ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά και έκανε πολλές φάσεις στο 1ο ημίχρονο
.Η πρώτη φάση δεν άργησε να έρθει με τον Μουσλι να προσπαθεί να σκοράρει αλλά ο Ελευθερόπουλος να διώχνει..
2 λεπτά αργότερα διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες μας για πέναλντι του Κουσα στον Μούσλι.Στο replay δεν καταλαβαίνεις και πολλά ωστόσο φαίνεται να υπάρχει επαφή.Δύσκολη φάση..

Σε 8 λεπτά ο ΠΑΟΚ είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ αλλά μετά από σέντρα του Λίνο και μετά από προβολή του Κώτσιου στην μπάλα η....άτιμη σταμάτησε στο δοκάρι του Ελευθερόπουλου...
Στο 44' μετά από πάσα του Βιεϊρίνια στον Φωτάκη ο τελευταίος εμπιστεύεται το δυνατό σουτ που έχει και σκοράρει!
Στο 64ο λεπτό ο Αραμπατζής αντικρίζει την δεύτερη κίτρινη κάρτα που έχει ως αποτέλεσμα να αποχωρήσει προς τον πάγκο.
.Ο ΠΑΟΚ μένει με 10..
Από εκεί και πέρα δεν υπήρξε τίποτα τόσο σοβαρό.Οι παίκτες κράτησαν το 0-1!!

Αναλυτικά οι φάσεις:

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα
86': Μακρινό σουτ του Σορλέν, μπλοκάρει ο Ελευθερόπουλος.
84': Μετά από ενέργεια του Ρόβα και φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΟΚ, ο Σίσιτς σουτάρει αλλά αστοχεί.
64': Ο Σαϊτιώτης εκτελεί το φάουλ, ο Χαλκιάς πέφτει δύσκολα στη δεξιά του γωνία και αποκρούει και στη συνέχεια ο Σίσιτς πλασάρει, αλλά ο Μουσλίμοβιτς βάζει την κόντρα και διώχνει σε κόρνερ.
64' ΑΠΟΒΟΛΗ: Ο ΠΑΟΚ μένει με 10 παίκτες καθώς ο Αραμπατζής δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα εξαιτίας τραβήγματος στον Ντιμπαλά.
62': Αδύναμο σουτ του Μενδρινού από το ύψος της περιοχής του ΠΑΟΚ, μπλοκάρει εύκολα ο Χαλκιάς.
55': Ο Κριστιάνο σεντράρει, ο Μουσλίμοβιτς κάνει την προβολή, αλλά ο Ελευθερόπουλος μπλοκάρει.
53': Ο Μουσλίμοβιτς αξιοποιεί το λάθος του Κώτσιου και μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΣ, πλασάρει στην έξοδο τον Ελευθερόπουλο, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.
43' ΓΚΟΛ!!!!!!!: Ο Μουσλίμοβιτς πασάρει στον Βιεϊρίνια και αυτός «στρώνει» την μπάλα στον Φωτάκη, ο οποίος με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του ΠΑΣ πετυχαίνει το 1-0 για τον ΠΑΟΚ.
38': Ο Κριστιάνο κάνει τη σέντρα από αριστερά και ο Φωτάκης επιχειρεί την κεφαλιά, αλλά ο Ελευθερόπουλος πέφτει στην αριστερή του γωνία και με εντυπωσιακό τρόπο αποκρούει.
36': Ο Σαϊτιώτης εκτελεί από μακριά ένα φάουλ και ο Χαλκιάς πέφτει στη δεξιά του γωνία και διώχνει σε κόρνερ.
24': Μετά από λάθος του Κώτσιου, ο Μουσλίμοβιτς κλέβει την μπάλα, αποφεύγει τον Κούσα και κάνει την κούρσα προς την περιοχή του ΠΑΣ, αλλά ο Ελευθερόπουλος βγαίνει από την περιοχή του και απομακρύνει.
17': Μετά από σέντρα του Λίνο, ο Κώτσιος προσπαθεί να διώξει την μπάλα, αλλά την στέλνει στο δεξί δοκάρι του Ελευθερόπουλου.
10': Ωραίο σουτ του Φωτάκη, διώχνει ενστικτωδώς ο Ελευθερόπουλος.
3': Ο Βιεϊρίνια σεντράρει από δεξιά και ο Μουσλίμοβιτς αστοχεί στην κεφαλιά.