AΡΗΣ -ΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ---0-2 - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Παρασκευή 23 Αυγούστου 2013

AΡΗΣ -ΑΕ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ---0-2

Σχόλιο : Καμία διαφορά με το πρώτο ημίχρονο. Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε πάλι δυνατά στην επανάληψη, αλλά χωρίς να μπορέσει να διασπάσει την άριστα στημένη άμυνα της Καλλονής. Πολλές σέντρες, άκαρπη υπεροχή και 0/2 για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

Αποδοκιμασίες για τους παίχτες και τον προπονητή του ΆΡΗ, ενω αντίθετα οι ποδοσφαιριστές της Καλλονής κέρδισαν το χειροκρότημα.

Λήξη αγώνα

Ο Λεοζίνιο έφυγε μόνος του απο την σέντρα και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Γκαρσία όπου έκανε το 0-2

90+3  ΓΚΟΟΟΛ για την Καλονή και 0-2

90+2 Εκτέλεση φάουλ απο τον Λεάντρο η μπάλα ψηλά άουτ.

3 τα λεπτά των καθυστερήσεων

87' Αλλαγή για την Καλλονή : Αποχωρεί ο Μανούσης, στη θέση του ο Γάλας

84' Αλλαγή για την Καλλονή : Μπήκε ο Γκάσιτς και βγήκε ο Μαρσέλο

Προσπαθεί ο ΑΡΗΣ κυρίως απο τις πτέρυγες με σέντρες, αλλά χωρίς αποτέλεσμα

81' Κίτρινη για τον Χωριανόπουλο

80' Κίτρινη για τον Λεάντρο

78' Αλλαγή για την Καλλονή : Έξω ο Καζάκης μέσα ο Σιλιγαρδάκης

75' Μακρινό σούτ του Παπαδόπουλου, η μπάλα στην αγκαλιά του Σιδεράκη.

Ο Αναστασιάδης εκτός απο το ''χρυσό'' γκολ που πέτυχε, παίζει στην άμυνα πολύ σψστά τον Μανιά

73' Αλλαγή για τον ΑΡΗ : Ο Ηρακλής στην θέση του Πουλίδο

71' Εξαιρετική προσπάθεια του Σταυρόπουλου, ο οποίος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του αλλά προ της περιοχής προτίμησε να πασάρει άστοχα απο το να σουτάρει.

64' Τεράστια ευκαιρία για την Καλλονή. Ο Λεοζίνιο πέρασε σαν σταματημένο τον Πουλίδο, σέντραρε και σε κενή εστία ο Καζάκης αστόχησε με κεφαλιά ''ψαράκι''.

62' Μακρινό σουτ του Καραγκούνη, η μπάλα ψηλά άουτ

60' Αλλαγή για τον ΆΡΗ : Ο Κοτσαρίδης πέρασε στη θέση του Τσουμάνη

57' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΡΗ. Μετά απο σλάλομ και σέντρα του Ουντόζι, ο Μανιάς αρχικά δεν μπόρεσε να πιάσει γεμάτα το σούτ στην μικρή περιοχή, ενώ ο Τάτος που πήρε το ριμπάουντ σούταρε αδύναμα.

Ο ΑΡΗΣ όπως και στο πρώτο μέρος έχει μπει πολύ δυνατά, όμως η υπεροχή του παραμένει άκαρπη

50' Διαμαρτυρία των παιχτών του ΑΡΗ για χέρι μέσα στην περιοχή απο τον Αναστασιάδη

48' Ο Τάτος με φάουλ προσπάθησε να κρεμάσει τον Σιδεράκη απο τα 35 μέτρα, με την μπάλα να περνάει πάνω απο τα δοκάρια.

Έναρξη β' μέρους

Σχόλιο : Οι κίτρινοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι, χάνοντας μάλιστα δυο καλές ευκαιρίες στα πρώτα πέντε λεπτά. Το ( αμφισβητούμενο κατα τους ανθρώπους του ΑΡΗ ) γκολ του Αναστασιάδη, αποσυντόνισε τους παίχτες του ΑΡΗ και έχασαν την αυτοκυριαρχία τους. Η ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου βρήκε τα πατήματα της πάλι, αυτό δεν έφτανε (και χρονικά), ώστε να έρθει η ισοφάριση. Η Καλλονή πέρα της στημένης φάσης απο την οποία μπήκε το γκολ δεν έδειξε κάτι το ιδιαίτερο. Πολύ ελαστικός ο διαιτητής Θάνος με τα σκληρά μαρκαρίσματα των φιλοξενούμενων.

Λήξη του 1ου ημιχρόνου

44' Επιτέλους ένα σουτ για τον ΑΡΗ. Ο Τάτος βρέθηκε λίγο έξω απο την περιοχή, σούταρε αλλά ο Σιδεράκης του είπε όχι

42' Ο Λεοζίνιο έστειλε την μπαλα πολύ ψηλά άουτ

41' Φάουλ για την Καλλονή σε πολύ καλή θέση

39' Ο Σταυρόπουλος έβγαλε πολυ ωραία με κάθετη τον Μανιά απέναντι στον τερματοφύλακα, αλλά ο επιθετικός του ΑΡΗ άργησε και δεν πρόλαβε την μπάλα

36' Κόρνερ για τον ΑΡΗ

33' Πολλές οι αποδοκιμασίες προς τον διαιτητή Θάνο, ο οποίος έχει αφήσει το σκληρό παιχνίδι των παιχτών της Καλλονής.

29' Ευκαιρία για τον ΑΡΗ. Μετά απο εκτέλεση φάουλ, Πουλίδο αρχικά και Τάτος στην συνέχεια δεν μπόρεσαν να βρούν την μπάλα στην μικρή περιοχή

26' Κόρνερ για την Καλλονή, μάζεψε εύκολα ο Διούδης

22' Φάουλ για τον ΑΡΗ σε πολυ καλή θέση, αλλά και αυτό πέρασε ανεκμετάλλευτο

20' Σουτ του Έλσνερ έξω απο την περιοχή, η μπάλα αρκετά άουτ.

Αν και ο Άρης ξεκίνησε το παιχνίδι πολύ δυνατά, το γκόλ της Καλλονής αποσυντόνισε τους κίτρινους.

Ο Διούδης δέχτηκε κίτρινη κάρτα στην φάση του γκολ, διαμαρτυρόμενος έντονα για επιθετικό φάουλ.

Μετά απο εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, ο Αναστασιάδης  με κεφαλιά έγραψε το 0-1

10' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Καλλονή

7' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΑΡΗ, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο απο τον Τατο

3' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΡΗ. Ο Έλσνερ μετά απο λάθη στην άμυνα της Καλλονής σούταρε απο ύψος του πέναλτι, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Α' ημίχρονο

Οι ομάδες έχουν παραταχθεί στον αγωνιστικό χώρο έτοιμες για την σέντρα.

Οι νεοφώτιστοι νησιώτες απο την μεριά τους , έχουν ως στόχο να παραμείνουν στην κατηγορία, δείχνοντας έτσι πως η άνοδος τους στην superleague δεν ήταν πυροτέχνημα.

Ο ΑΡΗΣ μετά την άσχημη περσινή χρονιά, θέλει να κάνει ένα δυνατό ξεκίνημα, αρχίζοντας κι όλας απο σήμερα. Με νέο προπονητή, πολλούς καινούργιούς ποδοσφαιριστές και νέα διοίκηση, οι κίτρινοι θέλουν να παίξουν όμορφο ποδόσφαιρο και να τερματίσουν όσο πιο ψηλά γίνεται.

Οι δυο ομάδες έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση και ο κόσμος των κιτρίνων συνεχίζει να έρχεται.

Η Καλλονή ξεκινάει με τους :  Σιδεράκης, Αναστασιάδης, Πίντο, Χωριανόπολος, Ποντάν, Άλβες, Φαρία, Λεοζίνιο, Γκαρσία, Μανούσος, Καζάκης

Ο ΑΡΗΣ αρχίζει το παιχνίδι με τους : Διούδης, Κύργιας, Καραγκούνης, Πουλίδο, Τάτος, Ουντόζι, Τσουμάνης, Παπαδόπουλος, Σταυρόπουλος, Μανιάς, Ελσνερ

Η αποστολή της Καλλονής του Γιάννη Ματζουράκη :  Σιδεράκης, Χογκ, Μαρσέλο, Φαρία, Λεάντρο, Ποντάνι, Αναστασιάδης, Γάλας, Καζάκης, Ντάμπος, Μανούσος, Λεοζίνιο, Γκαρσία, Λαμπρόπουλος, Γιουκαρής, Χωριανόπουλος, Γκάσιτς και Σιλιγαρδάκης.

Η αποστολή των κιτρίνων του Γιάννη Χατζηνικολάου :  Έλσνερ, Ίμπε, Ουντότζι, Πουλίδο, Αγγελούδης, Διούδης, Ηρακλής, Καραγκούνης, Καρασαλίδης, Κοτσαρίδης, Κύργιας, Μανιάς, Μπουζάνης, Οικονομόπουλος, Παπαδόπουλος, Σουνάς, Σταυρόπουλος, Τάτος, Τριανταφυλλάκος και Τσουμάνης.

Με ήττα ξεκίνησε και η Καλλονή το πρωτάθλημα. Υποδέχτηκε τον πρωταθλητή Ολυμπιακό ( στο Ο.Α.Κ.Α. και όχι στην φυσική της έδρα, λόγω εργασιών στο γήπεδο), τον δυσκόλεψε πάρα πολύ, αλλά δεν απέφυγε τελικά την ήττα με 0-1

Πρεμιέρα για τον ΑΡΗ στο γήπεδο του, για το φετινό πρωτάθλημα της Superleague. Την πρώτη αγωνιστική γνώρισε την ήττα στην Αθήνα απο τον Απόλλων Σμύρνης με 2-1.

Καλησπέρα απο το ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ. Το 90.sport.gr βρίσκεται εδώ για να σας μεταφέρει live την αναμέτρηση ΑΡΗΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ