Βελτιώθηκε και κέρδισε - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013

Βελτιώθηκε και κέρδισε

Ο Ηρακλής πήρε το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας της Κασσιόπης με 1-0, με γκολ του Μάρεκ Γιάρολιμ στο 16' λεπτό.

Οι κυανόλευκοι μπήκαν πολύ παθιασμένα στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας τρεις καλές ευκαιρίες, όμως στην τέταρτη φάση ο Τσέχος δεν άφησε να χαθεί η ευκαιρία καθώς το σουτ του βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και μετά κατέληξε στα δίχτυα.Και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γκιγιέρμο Όγιος στάθηκε αρκετά καλά και συχνά-πυκνά έβγαινες στις αντεπιθέσεις καθώς η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου έβγαινε αρκετά μπροστά. Από την άλλη μεριά η φιλοξενούμενη Κασσιόπη δεν απείλησε σε κανένα σημείο του αγώνα, εκτός της φάσης του 92' όταν ο Γυφτοκώστας έκανε ένα σουτ το οποίο βρήκε στο δοκάρι του Χουάντερσον.

Ο Ηρακλής έδειξε αισθητά σημάδια βελτίωσης και τώρα πάει στην Καλαμαριά να αντιμετωπίσει τον τοπικό Απόλλων ο οποίος προέρχεται από ήττα στο Αιγίνιο με 2-0.

Αρκετά εκνευριστικός ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Τερετίδης ο οποίος δεν άφησε να παιχτεί αγώνας διότι κάθε τρεις και λίγο σφύριζε φάουλ που μερικά εξ' αυτών δεν ήταν κιόλας.

Επιμέλεια: Γρηγόρης Παπαγιαννάκης