LIVE ΠΑΟΚ - Εργοτέλης 2-1 - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

LIVE ΠΑΟΚ - Εργοτέλης 2-1

Σχόλιο '' Στο.... 0 ο Σέρβος ''καθάρισε'' τον Εργοτέλη σε μια μέτρια εμφάνιση του Δικεφάλου. Οι κρητικοί προηγήθηκαν , έχασαν ευκαιρίες όπως και ο ΠΑΟΚ, αλλά στο τέλος μίλησε η κλάση του μεγάλου Βούκιτς.... ''

Έχασε τον ρυθμό του ο Δικέφαλος απο το 80' και μετά

88' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, απομακρύνουν οι κρητικοί

Ακόμη να δείξει η Νόβα την φάση με τον Νέσιντ

85' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Νέσιντ έξω απο την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ

84' Οριακό οφσάιντ στον Νέσιντ, αλλά η Νόβα ακόμη να δείξει το ριπλέι

82' Σέντρα σουτ του Λίνο, η μπάλα στα χέρια του Αθανασίου

81' 9 λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις, ο ΠΑΟΚ συνεχίζει την πίεση.

Με 4 σέντερ μπάκ παίζει ο Πετράκης για τον Εργοτέλη

Αλλαγή για τον Εργοτέλη : Ο Σαρρής στην θέση Μπουχαλάκη

78' Πολύ καλή αντεπίθεση απο τους παίκτες του ΠΑΟΚ, αλλά το σουτ του Βούκιτς πέρασε λίγο άουτ

Ο Κάκος άφησε το πλεονέκτημα σε σκληρό φάουλ του Πελέ, αλλά μετά... ξέχασε να βγάλει την κάρτα..

74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Στην θέση του Σαλπιγγίδη ο Νέσιντ

74' Νεο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ , περνάει ανεκμετάλλευτο

Αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ρομάνο στην θέση του Βερπακόφσκις

Οι παίκτες του Δικεφάλου κάνουν πολλές πάσες, προσπαθώντας έτσι να διασπάσουν την πολυπρόσωπη άμυνα του Εργοτέλη

70' Τρομερό σουτ απο τον Πελέ, έδιωξε ο Χακόμπο και πρίν σκοράρει ο Διαμαντάκος με την επαναφορά έδιωξε ο Κίτσιου σε κόρνερ

Αλλαγή για τον Εργοτέλη : Έξω ο Καρντόσο, μέσα ο Κοζορώνης

67' Σούταρε ο Χαντί έξω απο την περιοχή αλλά μπλόκαρε ο Χακόμπο

66' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο Λούκας κλώτσησε αέρααπο το ύψος του πέναλτι

Εξαιρετική η εκτέλεση απο τον Λίνο, με τον έμπειρο Κώστα Κατσουράνη να πιάνει μια γυριστή κεφαλιά και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-1

62' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ και κίτρινη στον Καρντόσο

59' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας έστρωσε στον Βούκιτς στο ύψος του πέναλτι, αλλά ο Σέρβος αστόχησε για λίγα εκατοστά

Ο Βίτορ λείπει και επιθετικά στον Δικέφαλο. Πολλά τα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, αλλά χωρίς Βίτορ η μπάλα δεν μπαίνει στα δίχτυα.

56' Νεο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έδιωξε ο Γιοβάνοβιτς με το κεφάλι

55' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, διώχνει με τις γροθιές ο Αθανασίου

Πολλά τα λάθη στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ειδικά μετά την αναγκαστική αλλαγή του Βίτορ

52' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Ο Βούκιτς πήρε την θέση του Νίνη

51' Σουτ του Λούκας, έδιωξε ο εξαιρετικός σήμερα Αθανασίου

50' Σουτ απο τον Νίνη λίγο έγω απο την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ

49' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έδιωξε με το κεφάλι ο Χαντί

47' Πρώτη ευκαιρία του ΠΑΟΚ για το δεύτερο ημίχρονο. Ο Κίτσιου έκανε την σέντρα, ο Σαλπιγγίδης έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

Πολυ ασταθής ο Λόπεθ στην άμυνα.

46' Στην σέντρα οι παίκτες του Εργοτέλη

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σχόλιο Θάνου Κασάπη : '' Ο ΠΑΟΚ δεν εκμεταλλεύτηκε τις πολλές ευκαιρίες που είχε στο παιχνίδι και σε συνδυασμό με την τραγική του άμυνα, βρίσκεται πίσω στο σκορ''

Σχόλιο Χάρη Γκουγκουλίτσα : '' Αγνώριστος ο ΠΑΟΚ, χάνει δίκαια 1-0 ''

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+1 Ο Νέα μεγάλη φάση για τον Εργοτέλη. Ο Διαμαντάκος ''χόρεψε'' τον Λόπεθ, αλλά το διαγώνιο σουτ του πέρασε ελάχιστα άουτ απο το αριστερό δοκάρι του Χακόμπο

45' Ο Κατσουράνης σούταρε μέσα απο την περιοχή και μπλόκαρε σταθερά ο Αθανασίου

Κίτρινη κάρτα στον Κοιλιάρα

42' Τραγικό λάθος απο Χακόμπο. Ο Βερπακόφσκις απο τα 30 μέτρα αστόχησε σε κενή εστία

41' Καλή φάση για τους Κρητικούς, ο Διαμαντάκος σούταρε, αλλά ο σκόρερ Βερπακόφκις δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά όπως ήθελε

40' Κόρνερ  για τον Εργοτέλη, έδιωξε με το κεφάλι ο Κατσικάς

38' Απ' ευθείας εκτελεί ο Λίνο και διώχνει ο Αθανασίου σε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης ο Νίνης σούταρε απο πολύ κοντά , αλλά η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ

37' Φάουλ στα πλάγια για τον ΠΑΟΚ

37' Και οι 11 παίκτες του Εργοτέλη βρίσκονται πίσω απο την μπάλα

34' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Ο Λόπεθ στην θέση του τραυματία Βίτορ

Σοβαρός φαίνεται ο τραυματισμός του πορτογάλου κεντρικού αμυντικού του ΠΑΟΚ. Ο Δικέφαλος παίζει με 10

30' Τραυματισμός εκατέρωθεν μετά την σύγκρουση του Βίτορ με τον Βερπακόφσκις

Εξαιρετική η παρουσία του Λούκας έως τώρα

28' Μακρινό σουτ από τον Διαμαντάκο στην αντεπίθεση, η μπάλα συρτά άουτ

27 λεπτά παιχνιδιού, με τον ΠΑΟΚ να συνεχίζει να πιέζει ώστε να έρθει η ισοφάριση

24' Μαγική ενέργεια από τον Λούκας, σούταρε λίγο έξω από την περιοχή αλλά ο Αθανασίου έδιωξε με υπερένταση

22' Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Πελέ εκτέλεσε δυνατά απ' ευθείας φάουλ από πολύ μακριά, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Χακόμπο

Ο ΠΑΟΚ ασκεί μεγάλη πίεση μετά το γκολ στον Εργοτέλη, με τους κρητικούς να παίζουν με αντεπιθέσεις

16' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο κατσικάς έπιασε την κεφαλιά μετά από γύρισμα του Στοχ ,αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Αθανασίου

14' Ο Δικέφαλος καλείτε για ακόμη μια φορά να κάνει την ανατροπή.

Μετά απο μπαλιά του Μπουχαλάκη, ο Βερπακόφσκις εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας του ΠΑΟΚ και άνοιξε το σκορ

13' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη και 0-1.

12' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

9' Δυνατό χτύπημα του Χαντί στον Νίνη και αντίκρισε την κίτρινη κάρτα

Επιθετικά έχει αρχίσει ο Δικέφαλος, πιέζοντας κυρίως απο δεξιά.

3' Κεφαλιά του Σαλπιγγίδη, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασίου

1' Στην σέντρα ο  ΠΑΟΚ

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

17.11 Ο ΠΑΟΚ θέλει πολύ τους τρεις βαθμούς, περιμένοντας συγχρόνως και απώλεια βαθμών του Ολυμπιακού στο ντέρμπι της Αθήνας, ώστε να πλησιάσει κι άλλο ή και να φτάσει τους Πειραιώτες.

17.07 Μια άποψη από τις κερκίδες της Τούμπας.

17.05 Διατητής στον αγώνα θα είναι ο Τάσος Κάκος , με βοηθούς τους Τάτση και Σίπκα. Τέταρτος διαιτητής ο Δασκαλόπουλος

17.03 Σήμερα είναι σειρά του Μίροσλαβ Σνάουτσερ να τιμηθεί απο την ΠΑΕ ΠΑΟΚ. Ο παλαίμαχος πλέον Πολωνός αμυντικός , πήρε το βραβείο του και αποθεώθηκε. Μάλιστα ο Σνάουτσερ έχει στείλει τα παιδιά του στην ακαδημία του Δικεφάλου.

17.00 Στην πρώτη χρονικά αναμέτρηση αυτής της αγωνιστικής, ο ΠΑΣ Γιάννενα κέρδισε 1-0 τον Πλατανιά και ανέβηκε στους 14 βαθμούς. Το γκολ των Ηπειρωτών σημείωσε ο Βίλα.

16.55 Ο ΠΑΟΚ έχει 22 βαθμούς μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα και είναι δεύτερος. Ο Εργοτέλης 14 και είναι πέμπτος.

Οι αναπληρωματική των δυο ομάδων:

ΠΑΟΚ : Γλύκος, Λόπεζ, Λόρενς, Σκόνδρας, Γεωργιάδης, Βούκιτς και Νέσιντ

Εργοτέλης : Δερμιτζάκης, Σαρρής, Δωματάς, Μπαντιμπανγκά, Κοζορώνης, Ουέλιγκτον και Ρομάνο

Η ενδεκάδα του Εργοτέλη:Αθανασίου, Ρέντζας, Κοιλιάρας, Μεχία, Γιοβάνοβιτς, Πελέ, Καρντόζο, Μπουχαλάκης, Χαντί, Βερπακόφσκις και Διαμαντάκος

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ : Χακόμπο, Λίνο, Κίτσιου, Κατσικάς, Βίτορ, Κατσουράνης, Λάζαρ, Νίνης, Στοχ, Λούκας και Σαλπιγγίδης

16.42 Ο Δικέφαλος του Βορρά έρχεται απο δυο νίκες σε πρωτάθλημα (Πανθρακικός 0-3) και κύπελλο (Καρδίτσα 0-1). Η ομάδα του Εργοτέλη πάλι, έρχεται στην Τούμπα μετά από δυο ήττες από τον Παναθηναϊκό στο γήπεδο της. Στο πρωτάθλημα ηττήθηκε με 0-2 και στο κύπελλο με 0-1

16.35 Οι παίκτες του ΠΑΟΚ μπήκαν πριν από λίγο στον αγωνιστικό χώρο για την καθιερωμένη προθέρμανση και μετά από 2 λεπτά ακολούθησαν και αυτοί του Εργοτέλη

Οι αποστολές των δυο ομάδων :

ΠΑΟΚ : Βίτορ, Κατσουράνης, Κίτσιου, Λίνο, Σκόνδρας, Κατσικάς, Λόπεθ,Λάζαρ, Νίνης, Γεωργιάδης, Λούκας, Στοχ, Λόρενς, Βούκιτς, Σαλπιγγίδης, Νέτσιντ, Χακόμπο και Γλύκος

Εργοτέλης : Αθανασίου, Δερμιτζάκης, Μεχία, Ρουγκάλας, Κοιλιάρας, Γιοβάνοβιτς, Σαρρής, Κοζορώνης, Ρέντζας, Μπουχαλάκης, Ουέλινγκτον, Καρντόσο, Ρομάνο, Μπαντιμπανγκά, Χαντί, Διαμαντάκος, Δωματάς, Πελέ και Βερπακόφσκις.

Καλησπέρα απο την Τουμπα. Σε λιγότερο από μια ώρα ο ΠΑΟΚ θ΄αντιμετωπίσει τον Εργοτέλη, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της Superleague. H athlitikignomi.blogspot.gr βρίσκεται εδώ για να σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του παιχνίδιου.