ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ 3-1 Τελ. - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ 3-1 Τελ.

Σχόλιο Χάρη Στοίκου : ''Με συνταγή Στέφενς και με την είσοδο της... φαντασίας που ήρθε από τον πάγκο με την τριπλέτα Λούκας-Στοχ-Βούκιτς, ο ΠΑΟΚ επέστρεψε στις νίκες. Με Τζαβέλλα  στο κέντρο της άμυνας και με τους Λούκας και Στοχ να ξεκινούν από τον πάγκο, βγήκε το πείραμα του Στέφενς''

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90+Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Νταμαρλή να σουτάρει από το Ύψος της περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει στους αμυντικούς του ΠΑΟΚ

Μετά απο κόρνερ του Λούκας, ο- άνθρωπος των τελευταίων στιγμών για τον ΠΑΟΚ- Βούκιτς με κεφαλιά έκανε το 3-1

89' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 3-1 με τον Βούκιτς

89' Εκπληκτική επέμβαση του Διούδη, σε σουτ του Στοχ

88' Σούτ του Τζιόλη μέσα από την περιοχή, απομάκρυνε ο Διούδης

87' 3 τα λεπτά για το τέλος, χωρίς τον έξτρα χρόνο

84' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο Κατσουράνης δεν μπόρεσε να μπει καλά στην φάση

82' Αλλαγή για τον Άρη : Ο Ρένια μπήκε στην θέση του Ουντόζι

Ο Στόχ σούταρε δυνατά έξω απο την περιοχή, ο Διούδης απέκρουσε αλλά ο Αθανασιάδης βρέθηκε στην σωστή θέση και με πλασέ έγραψε το 2-1

80' ΓΚΟΟΟΟΛ ο  ΠΑΟΚ  με τον Αθανασιάδη και 2-1

79' Ο Διούδης κερδίζει σε τετ- α- τετ τον Αθανασιάδη

78' Δυνατό σουτ του Λίνο απο αριστερά , η μπάλα άουτ

Πιέζουν οι παίκτες του Δικεφάλου για να πάρουν κεφάλι στο σκορ

75' Δυνατό σουτ του Στοχ έξω απο την περιοχή, η μπάλα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

73' Μεγάλη επέμβαση του Διούδη σε προβολή του Λίνο από πλάγια θέση

Μετά απο γύρισμα του Λίνο και ασταθή απόκρουση του Διούδη , η ''΄χρυσή αλλαγή'' του Στέφενς Λούκας έγραψε με σουτ το 1-1

71' ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ με τον Λούκας και 1-1

69' Αλλαγή για τον Άρη : Στην θέση του Μανιά, ο Σταυρόπουλος

67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Ο Λούκας πήρε την θέση του επίσης αποδοκιμαζόμενου Σαλπιγγίδη

66' Τρομερό γυριστό του Αθανασιάδη απο το ύψος του πέναλτι, με την μπάλα να βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι του Διούδη

64' Ο Σαλπιγγίδης 'επαιξε πολύ ωραία το ένα-δυο με τον Λάζαρ, αλλά έπιασε αέρα προ του Διούδη

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Ο Στοχ μπήκε στην θέση του αποδοκιμαζόμενου Ολίσε

61' Δικαίως ζητάνε πέναλτι οι παίκτες του Δικεφάλου, αφού η μπάλα βρήκε καθαρά σε χέρι αμυντικού του Άρη πριν φτάσει στον Βούκιτς, ο οποίος περίμενε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι

Ο Μανιάς βγήκε μόνος του στην πλάτη των αμυντικών του ΠΑΟΚ, σούταρε - έδιωξε ο Γλύκος, αλλά ο Ουντόζι πήρε το ριμπάουντ και... πάγωσε την Τούμπα

58' ΓΚΟΟΛ ο ΑΡΗΣ και 0-1

57' Ο Τζαβέλλας εκτέλεσε απευθείας, αλλά ο Διούδης έδωξε εντυπωσιακά

Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Στην θέση του Λόρενς ο Βούκιτς

56' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση από τα δεξιά

Οι παίκτες του Άρη έχουν μπει με αυτοπεποίθηση στο β μέρος, ενώ αυτοί του ΠΑΟΚ κάπως μουδιασμένα

53' Κίτρινη στον Τζαβέλλα και γενική σύρραξη στον αγωνιστικό χώρο

51' Σουτ του Νταμαρλή έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω απο τα δοκάρια του Γλύκου

Προσπαθούν να ακμεταλλευτούν τις αντεπιθέσεις οι κίτρινοι

48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ουντόζι την σέντρα, ο Αγγελούδης την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε εντυπωσιακά ο Γλύκος

46' Σουτ του Τζιόλη η μπάλα άουτ

ΕΝΑΡΞΗ Β ΜΕΡΟΥΣ

Σχόλιο Χάρη Στόϊκου : '' Κατοχή για τον ΠΑΟΚ, χωρίς ουσία. Πρέπει να βάλει φαντασία στο παιχνίδι του αν θέλει να κερδίσει ''

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

1 λεπτό ακόμη για το τέλος

45+3 Φάουλ για τον Άρη, σε καλή θέση για σέντρα. Κίτρινη στον  Νταμαρλή που έβαλε το χέρι του για να προλάβει την μπάλα

5 τα λεπτά των καθυστερήσεων

42' Κίτρινη και στον Σαλπιγγίδη επειδή προχώρησε από εκεί που τον είχε τοποθετήσει ο διαιτητής στο τείχος για το φάουλ

40' Δυνατό μαρκάρισμα του Κίτσιου πάνω στον Τάτο στην αντεπίθεση και κίτρινη για τον πλάγιο μπακ του ΠΑΟΚ

39' Ακόμη μια πολύ μεγάλη επέμβαση του Διούδη, μετά απο σουτ του Λόρενς

38' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έδιωξε ο Κύργιας

Στην αριστερή πλευρά του ΠΑΟΚ έχει ρίξει το βάρος των επιθέσεων ο Στέφενς

33' Περάσαμε το πρώτο μισάωρο του αγώνα, με την άμυνα του Άρη και κυρίως τον Διούδη , να καθορίζουν το έως τώρα 0-0. Βέβαια συντελεί στο σκορ και η αστοχία των παικτών του Δικεφάλου

30' Και πάλι ο Διούδης σώζει προ του Σαλπιγγίδη

28' Πρώτη καλή φάση για τον Άρη, με τον Ουντόζι να πιάνει νονοκόματο σουτ μετά από σέντρα, με τον Γλύκο να μπλοκάρει

Σε τρομερή κατάσταση έως τώρα ο τερματοφύλακας των κιτρίνων

26' Τεράστιες ευκαιρίες για τον ΠΑΟΚ, με τον Διούδη να διώχνει διαδοχικά σουτ του Κατσουράνη από το ύψος της μικρής περιοχής

25' 5ο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

23' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ένα - δύο Κίτσιου με Λόρενς, ο πρώτος σούταρε και ο Διούδης με υπερένταση έδιωξε την μπάλα

22' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έδιωξε ο Διούδης με γροθιές

20' Ο Τζαβέλλας γύρισε με ψυχραιμία την μπάλα με το στήθος στον Γλύκο, προ του Έλσνερ

19' Σούτ συρτό απο τον Λόρενς, η μπάλα αρκετά άουτ

Ο Ουντόζι γυρίζει στον αγωνιστικό χώρο, μετά την περιποίηση των γιατρών

17' Αλλαγή για τον Αρη : Ο Νταμαρλής πήρε την θέση του τραυματία Τριανταφυλλάκου

15' Συνέχεια στον αγώνα, αλλά και νέα διακοπή στο παιχνίδι με τον Ουντόζι στο έδαφος

Φαίνεται πως δεν μπορεί να συνεχίσει ο παίκτης των κιτρίνων

13' Διακοπή στο παιχνίδι, μετά απο τραυματισμό του Τριανταφυλλάκου

12' Οι παίκτες του Άρη βρίσκονται πίσω από την σέντρα , προσπαθώντας να ισορροπήσουν το παιχνίδι

Κάποιο πρόβλημα φάνηκε να υπάρχει με τον Αθανασιάδη, αλλά συνεχίζει κανονικά

9' Πρώτη επιθετική προσπάθεια για τους κιτρινους, ο Ουντόζι κόπηκε λίγο πριν μπει στην περιοχή

7' Φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής για τον ΠΑΟΚ. Η μπάλα χτύπησε στο τείχος και πέρασε πλάγιο

5' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση για σέντρα. Απευθείας οΛίνο έδιωξε ο Διούδης

3' Πίεση απο τους παίκτες του ΠΑΟΚ για ένα γρήγορο γκολ

2' πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ , με γροθιές έδιωξε ο Διούδης

1' Στην σένρα οι παίκτες του Δικεφάλου.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Εκπληκτική η ατμόσφαιρα με την είσοδο των ομάδων

19.26 Ο μετρητής ντεσιμπέλ που τοποθέτησε η ΠΑΕ στον φωτεινό πίνακα, έδειξε ένδειξη φωνής των οπαδών103,1 db !

19.23 Διατητής του αγώνα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος,  με βοηθούς τους Καρσιώτη και Δημητριάδη

19.19 Αυτή την εβδομάδα ο παλαίμαχος που βραβεύθηκε από την ΠΑΕ,  είναι το αστέρι του ΠΑΟΚ την δεκαετία του '50 Λάμπης Κουίρουκίδης

19.12 Γύρω στις 18.000 ο κόσμος του ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή στις κερκίδες και η προσέλευση συνεχίζεται

19.01 Μέσα στην εβδομάδα υπήρξε και ένα επεισόδιο μεταξύ του Χακόμπο και του γυμναστή τερματοφυλάκων του ΠΑΟΚ και την Δευτέρα θ' απολογηθεί στην διοίκηση

18.52 Έχουν κάνει την εμφάνιση τους και οι 2 ομάδες στον αγωνιστικό χώρο, για την καθιερωμένη προθέρμανση τους.

Ενδεκάδα Άρη : Διούδης, Κύργιας, Τριανταφυλλάκος, Τάτος, Αγγελούδης, Ουντόζι, Μαργαρίτης, Μανιάς, Ψυχογιός , Ηρακλής  και Έλσνερ

Ενδεκάδα ΠΑΟΚ : Γλύκος, Λίνο, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Κατσουράνης, Τζιόλης, Λάζαρ, Λόρενς, Ολίσε, Αθανασιάδης και Σαλπιγγίδης (α)

18.45 Μόλις έκαναν την εμφάνιση τους και οι τερματοφύλακες του ΠΑΟΚ κάτω από  χειροκροτήματα

Λιγοστός ο κόσμος έως τώρα στο γήπεδο, λόγω ξαφνικής βροχής. Σιγά σιγά όμως, το γήπεδο αρχίζει και γεμίζει

18.37 Μόλις έκαναν την εμφάνιση τους για προθέρμανση οι 2 τερματοφύλακες του Άρη(Διούδης και Μπουζάνης), κάτω από έντονες αποδοκιμασίες.

Αποστολή Άρη : Έλσνερ, Ουντότζι, Αγγελούδης, Γκόλιας, Διούδης, Ηρακλής, Κύργιας, Μανιάς, Μαργαρίτης, Μπουζάνης, Νταμαρλής, Ρένια, Σουνάς, Σταυρόπουλος, Τάτος, Τριανταφυλλάκος, Τσουκάνης, Ψυχογιός.

Αποστολή ΠΑΟΚ: Γλύκος, Γιακουμής, Λίνο, Τζαβέλλας, Κατσικάς, Κατσουράνης, Σκόνδρας, Κίτσιου, Λάζαρ, Τζιόλης, Ολίσε, Λούκας, Στοχ, Λόρενς, Βούκιτς, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης και Νέτσιντ.

Καλησπέρα απο το γήπεδο της Τούμπας. Στα πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Superleague, ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον Άρη. Το www.90sport.gr βρίσκεται εδώ, για να σας μεταφέρει LIVE την εξέλιξη του αγώνα.