ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 1-0 Τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2014

ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός 1-0 Τελικό

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90+ 2 Συρτό σουτ του Λούκας από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Ράφαελ

90+ Μετά από φάουλ του Γκάλο, ο Καμαρά έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Γλύκος μπλόκαρε και πάλι σταθερά

90: 3' καθυστερήσεις

89' Όμορφη αντεπίθεση από την ομάδα του Παναιτωλικού, αλλά το σουτ του Καμαρά κόντραρε στον Βίτορ

88' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, χάνεται η μπάλα μετά την κοντινή εκτέλεση

Δεν φαίνεται να ήταν σε θέση οφσάιντ ο επιθετικός των φιλοξενουμένων

83' Πολλές οι διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Παναιτωλικού, μετά από υπόδειξη οφσάιντ στον Καμαρά που έβγαινε μόνος του απέναντι στον Γλύκο

Λάθος... timing στην τελική προσπάθεια στις περισσότερες επιθετικές προσπάθειες του ΠΑΟΚ σήμερα

81' Ανήσυχος ο Στέεφενς, βλέποντας τον Παναιτωλικό να έχει ανεβάσει την απόδοση του, ενώ αντιθέτως η ομάδα του υποπίπτει σε πολλά λάθη

80' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Στην θέση του Στοχ περνάει ο Γεωργιάδης

79' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό : Στην θέση του Γοδόι περνάει ο Μύγας

Όσο δεν ''καθαρίζει'' ο ΠΑΟΚ το παιχνίδι, τόσο ο Παναιτωλικός ελπίζει. Ιδιαίτερα μετά από τα λάθη των τελευταίων λεπτών από τους παίκτες του ΠΑΟΚ

74' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, 10 μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά. Εκτέλεσε ο Λούκας, μπλόκαρε εύκολα ο Ράφαελ

Έχουν αρχίσει να ανεβαίνουν στην επίθεση σιγά σιγά οι παίκτες του Παναιτωλικού

70' Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλή θέση. Πολύ δυνατό σουτ του Γκάλο, μπλόκαρε ο Γλύκος

68' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό : Στην θέση του Θεοδωρίδη (ο οποίος πήρε και ανταπέδωσε το χειροκρότημα από την εξέδρα σαν πρώην παίκτης του Δικεφάλου) περνάει ο Νταλμά

Μετά το γκολ του Λούκας ο Δικέφαλος ελέγχει τον ρυθμό του παιχνιδιού,ψάχνοντας και ένα 2ο γκολ που θα... τελειώσει το παιχνίδι

65' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, σταματάει η φάση για επιθετικό στον Ράφαελ

63' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Στην θέση του Σαλπιγγίδη περνάει ο Αθανασιάδης

62' Φάουλ για τον Παναιτωλικό. ''Γέμισε'' ο Θεοδωρίδης αλλά ο πολύ καλός σήμερα Γλύκος έκανε την έξοδο έδιωξε με το ένα χέρι

61' Μακρινό σουτ του Στοχ, η μπάλα πολύ αργά κυλάει άουτ

59' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό : Ο Μπούντιμιρ παίρνει την θέση του Τζούνιορ

57' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ : Στην θέση του Μαντούρο περνάει ο Βούκιτς. Χειροκρότημα από τον κόσμο κατά την αποχώρηση του Μαντούρο

55' Κίτρινη στον Τζούνιορ

Ο Λούκας (μετά από τραγικό λάθος του Μπικέι) με εξαιρετικό σουτ από το ύψος της περιοχής, δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Ράφαελ.

53' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-0

Ίδιο το σκηνικό μέχρι τώρα με αυτό του 1ου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να διασπάσει την άμυνα του Παναιτωλικού και οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν να είναι επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις.

48' Κίτρινη στον Μαντούρο για σκληρό μαρκάρισμα στον Θεοδωρίδη

Αν ο ΠΑΟΚ θέλει να πάρει τη νίκη σήμερα απέναντι στον πολύ καλά στημένο στο γήπεδο Παναιτωλικό, πρέπει να παίξει σαφώς καλύτερα σε σχέση με το 1ο ημίχρονο

46' Σουτ του Κατσουράνη από δύσκολη θέση, μπλοκάρει εύκολα ο Ράφαελ

Έναρξη β' ημιχρόνου

Και η ΠΑΕ ΠΑΟΚ -όπως σε κάθε παιχνίδι άλλωστε- δίνει βοήθεια σ' ένα άτυχο παιδί. Στο οποίο θα δοθούν μέρος των σημερινών εισπράξεων

Μια κίνηση ανθρωπιάς από τους φίλους του Παναιτωλικού. Κατέθεσαν στεφάνι στην Θύρα 4 στην μνήμη των αδικοχαμένων οπαδών του Δικεφάλου

ΛΗΞΗ Ημιχρόνου

Μπήκαμε στο 45'

Ακόμη μια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους και πάλι με τον Καμαρά. Πολύ αργή η επιστροφή σε πρώτο χρόνο από τους παίκτες του ΠΑΟΚ

40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά μετά από μακρινή μπαλιά βρέθηκε μόνος του στην περιοχή, άργησε να στοπάρει και να σουτάρει με συνέπεια να γυρίσει η άμυνα του ΠΑΟΚ. Το σουτ του μετά από δύο κόντρες, κατέληξε στην αγκαλιά του Γλύκου

39' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

37' Κίτρινη στον Γοδόι για χέρι, αλλά το φάουλ από τ' αριστερά πέρασε και πάλι ανεκμετάλλευτο

35' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ , έδιωξε με το κεφάλι και πάλι ο Τζούνιορ

34' Και πάλι φάουλ από δεξιά για τον ΠΑΟΚ, με τον Λίνο να εκτελεί άσχημα

32' Πολύ ψηλά έχει επιλέξει ο Μάκης Χάβος να βρίσκεται η αμυντική του γραμμή. Κάτι πρωτόγνωρο για αντίπαλο του Δικεφάλου στην Τούμπα

Εδώ και 3-4 λεπτά ο Δικέφαλος έχει ανεβάσει την απόδοση του

28' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ και πάλι από τα δεξιά. Κάκιστη εκτέλεση από τον Στοχ

26' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λούκας έπιασε το σουτ έξω απ' την περιοχή, έδιωξε ο Ράφαελ και ο Σαλπιγγίδης δεν μπόρεσε να πάρει το ''ριμπάουντ'' και να σκοράρει...

Έχει πολύ καλό ρυθμό το παιχνίδι, με τον ΠΑΟΚ όμως να δυσκολεύεται να μπει στην περιοχή του Ράφαελ. Από την άλλη η ομάδα του Μάκη Χάβου είναι πολύ επικίνδυνη και ειδικά στις αντεπιθέσεις

23' Σουτ του Στοχ από τα 30 μέτρα, η μπάλα άουτ

20' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έδιωξε ο Τζούνιορ και στην εξέλιξη της φάσης ο  Γλύκος βγήκε από την περιοχή του γρήγορα και πρόλαβε τα χειρότερα

18' Πολύ καλή αντίδραση του Ράφαελ μετά από φάουλ του Λούκας κοντά στο κόρνερ

Πολύ επικίνδυνος ο Παναιτωλικός στις αντεπιθέσεις, με αιχμή του δόρατος τον Καμαρά

15' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ 10 μέτρα κάτω από το ημικύκλιο του κέντρου. Ο Λίνο εκτέλεσε, ο Σαλπιγγίδης έπιασε την κεφαλιά αλλά μπλόκαρε σταθερά ο Ράφαελ

Η φάση του Καμαρά προήλθε από λάθος στο κέντρο του Δικεφάλου

12' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό, με τον Καμαρά να πιάνει εναέριο βολέ και τον Γλύκο να διώχνει με δυσκολία

9' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλή θέση για σέντρα από τα δεξιά. Εκτέλεση χαμηλά από τον Λούκας και τακουνάκι από τον Τζαβέλλα, μπλόκαρε ο Ράφαελ

8' Επιθετικά έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο οι φιλοξενούμενοι

6' Μονοκόμματο σουτ του Σφακιανάκη έξω από την περιοχή πέρασε άουτ

3' 1ο Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ζήτησαν χέρι οι παίκτες του Δικεφάλου αλλά ο Τοπούζης συνέχισε το παιχνίδι