ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ LIVE 2-1 Τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

ΠΑΟΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ LIVE 2-1 Τελικό

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

Πιέζει ο Ολυμπιακός, ένα λεπτό ακόμη

90' Κίτρινες σε Πέρεζ και Λούκας

Άρχισαν τις βουτιές οι παίκτες του Μίτσελ....

Ο Τζαβέλλας σούταρε έξω από την περιοχή και νίκησε τον Ρομπέρτο, βάζοντας φωτιά στην Τούμπα

83 ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ

82' Θαύμα ! Ο Κάκος σφύριξε υπέρ του ΠΑΟΚ αλλά του έκοξε την αντεπίθεση

80' Αλλαγές ομάδων : Πελέ στην θέση του Φουστέρ και Αθανασιάδης στην θέση του Χούσεν

78' Μπαλιά τρύπα του Σάμαρη, ο Φουστέρ πλάσαρε και μπλόκαρε ο Γλύκος

Ο Γεωργιάδης ετοιμάζεται να βάλει τον Χούσεν

76' Νεο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ που πιέζει. Άσχημη η εκτέλεση από τον Λούκας

74' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έδιωξε ο Μπονγκ

73' Ο Σαλίνο πήρε ''την μπουκιά απ'το στόμα'' του Αθανασιάδη, αφού τον πρόλαβε λίγο πριν σουτάρει από την μικρή περιοχή

71' Στην θέση του Βαλντέζ, περνάει ο Κάμπελ

70' Κίτρινη ο Βίτορ

Δεν έχει τον ρυθμό του 1ου ημιχρόνου το δεύτερο, πάντως ο ΠΑΟΚ ...έχει το παιχνίδι στα πόδια του

66' Νέο σκληρό μαρκάρισμα του Παπαδόπουλου στον Νάτχο μένει ατιμώρητο

66' Σκληρό μαρκάρισμα ο Πέρεζ στον Σαλπιγγίδη αλλά ο Κάκος.... αλλού έβλεπε...

65' Δύσκολο σουτ του Νάτχο από τα πλάγια, η μπάλα πέρασε άουτ

62' Ο Ρομπέρτο κατάλαβε την λόμπα του Νάτχο και πρόλαβε τον Αθανασιάδη

Αρκετές λάθος υποδείξεις έχει ο Κάκος στο β' ημίχρονο

Πιέζει ο ΠΑΟΚ σε όλο το γήπεδο και οι κόκκινοι υποπίπτουν σε συνεχή λάθη

56' Κίτρινη και στον Ινσαουράλδε

56' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, έδιωξε ο Ρομπέρτο

55' Κίτρινη ο Σαλίνο

54' Καθυστέρησε ο βοηθός να υποδείξει οφσάιντ τον Πέρεζ

53' Παρατηρήσεις στον Κάτσε από τον Κάκο, γλιτώνει την 2η κίτρινη...

Καλύτερα έχει μπεί ο Ολυμπιακός στο 2ο ημίχρονο

48' Κίτρινη ο Κάτσε

47' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, πέρασε ανεκμετάλλευτο

46' Στην σέντρα οι παίκτες του ΠΑΟΚ

ΕΝΑΡΞΗ β' ημιχρονου

ΛΗΞΗ Α' Ημιχρόνου

45' Λάθος η υπόδειξη του βοηθού στο οφσάϊντ στον Λούκας

44' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, πέρασε ανεκμετάλλευτο

42' Κεραυνός σουτ του Τζαβέλλα, ο Ρομπέρτο έδιωξε εντυπωσιακά

Δεν φαίνεται να υπάρχει πέναλτι στην φάση του 38', όπως ζήτησαν οι γηπεδούχοι

39' Κεφαλιά του Ινσαουράλδε από κόρνερ του Λούκας, η μπάλα ελάχιστα άουτ

Λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού, το εκμεταλλεύτηκε ο Αθανασιάδης και με ψύχραιμο πλασέ ισοφάρησε

35' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ και 1-1

Ο Σάμαρης έπιασε φανταστικό σουτ και άνοιξε το σκορ. Το γκολ αφιερώθηκε στον Ολαϊτάν

33' ΓΚΟΟΛ ο Ολυμπιακός και 0-1

28' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης σούταρε από το ύψος της περιοχής, ο Ρομπέρτο έδιωξε και ο Λούκας δεν πρόλαβε για εκατοστά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

26' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, Έδιωξε ο Ρομπέρτο

23' Αναγκαστική αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ: Έξω ο Λάζαρ, μέσα ο Κατσουράνης

22' Καυγάς Μανωλά- Κλάους, κίτρινη και οι δυο

20' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας σέντραρε από αριστερά και ο Νάτχο με μονοκόμματο σουτ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια

17' Σκόραρε ο Ολυμπιακός με τον Βαλντέζ, αλλά ορθώς ακυρώθηκε ως οφσάιντ

16' Τώρα στον ρόλο του Ιμπαγάσα είναι ο Φουστέρ, ο οποίθος έφυγε από αριστερά.

15' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Στην θέση του τραυματία Ιμπαγάσα, περνάει ο Πέρεζ

13' Πολύ νευρικά έχει μπει ο Ολυμπιακός αυτά τα πρώτα λεπτά...

10' Σουτ του Κάτσε έξω απο την περιοχή, μπλόκαρε ο Ρομπέρτο

5' Κακό το σουτ του Λάζαρ, άουτ