Με Περόνε το 2/2 και συνεχίζει... - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

Με Περόνε το 2/2 και συνεχίζει...

Ο Ηρακλής υποδέχεται τον Ολυμπιακό Βόλου και θέλει να κάνει το 2/2 ώστε να σπάσει μια κατάρα η οποία θέλει τον Ηρακλή να μην κερδίζει τους φιλοξενούμενους στην Θεσσαλονικη.

Οι γηπεδούχοι έκαναν την πρώτη τους νίκη κόντρα στον Πιερικό και ο Νίκος Παπαδόπουλος για ακόμα ένα παιχνίδι δεν θα έχει στην διάθεση του τον ανέτοιμο Μπαρτολίνι, αλλά και τον τραυματία Μπάμπα. Στα θετικά είναι η επιστροφή του Ντιέγκο Ρομάνο ο οποίος εξέτισε την πονή του.

Η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου προέρχεται από ήττα σοκ από την Ζάκυνθο, και στα άσχημα για την ομάδα του κ. Παντελη προστέθηκε ο τραυματισμός του Χιντζίδη. Η ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου θέλει να συνεχίσει το θετικό σερί απένταντι στον Ηρακλή που δεν τον έχει κερδίσει τα τελευταια χρόνια.

Σχόλιο Α' Ημιχρόνου: Πολύ καλύτερος ο Ηρακλής από τον φιλοξενούμενο Ολυμπιακό Βόλου ο οποίος στάθηκε τυχερός ειδικά στην κεφαλιά του Ρομάνο στο 16' λεπτό. Από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός Βόλου έχασε την μεγάλη ευκαιρία με τον Μπιτάνγκ στο 37' λεπτό όταν το πλασέ του απόκρουσε σε κόρνερ ο Χουάντσερον

Εξέλιξη Β' Ημιχρόνου

47' Ωραίο σουτ του Πινάρες, λίγο άουτ.

61' Σέντρα ο Μπουκουβάλας, κεφαλιά του Τσίλιανίδη λίγο πάνω από το  δεξί δοκάρι του Κολίτσι.

66' 1-0. Ο Πουρτουλίδης κάνει την σέντρα, ο Περόνε με κοντινό πλασέ  νίκησε τον Κολίτσι.

85' Ο Περόνε πλασάρει τον Κολίτσι, όμως ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Βόλου, έδιωξε σε κόρνερ.

Εξέλιξη Α' Ημιχρόνου

3' Ωραίο σουτ του Κούτσι, μπλοκάρει ο Χουάντσερον.

16' Σέντρα του Πουρτουλίδη, ο Ρομάνο έρχεται με φόρα κάνει την κεφαλιά, αλλά ο Κολίτσι πραγματοποίησε εντυπωσιακή απόκρουση.

20' Ο Τσιλιανίδης κάνει το σουτ, λίγο άουτ.

37' Ωραία ατομική ενέργεια του Μπιτάνγκ, κάνει και το σουτ αποκρούει δύσκολα ο Χουάντσερσον σε κόρνερ.

43' Πλασέ του Ρομάνο, λίγο άουτ.

44' Σέντρα σουτ του Τσιλιανίδη, μπλοκάρει δύσκολα ο Κολίτσι.

Εντεκάδες

Ηρακλής (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβλας, Σαραμαντάς, Στάμου, Τσιλιανίδης (82' Κυριακίδης), Ινζόγλου, Περόνε, Ρομάνο, Πουρτουλίδης 90+1' Σμίλτος), Σιατραβάνης (73'Πασάς) , Ζιάμπαρης

Ολυμπιακός Βόλου (Νίκος Παντέλης): Κολίτσι, Μακρυδημήτρης, Μπάρμπας (71'Διαμαντόπουλος) , Γιαλούσης, Ζέρης, Μαργαρίτης, Μαρτίνεθ, Πινάρεζ, Μπιτάνγκ (80' Θέος), Μέζα (61' Ντινόπουλος), Κούτσι