ΠΑΟΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 0-0 - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Σάββατο 14 Μαρτίου 2015

ΠΑΟΚ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 0-0

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

3΄λεπτά καθυστερήσεις

86' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο κίτσιου στην θέση του Γκολάσα

81' Δυνατό σουτ του Λούι, λίγο άουτ

80' Κόκκινη  ο Κάτσε. Δεύτερη κίτρινη

Αλλαγή για τον Αστέρα , έξω ο Ρόλε, μέσα

74' Σουτ του Κάτσε, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος

71' Φάουλ του Μπαράλες, μπλοκάρει ο Ιτάνζ

69' Έξω ο Γιαννιώτας, μέσα ο Μπαντιμπαγκά

61' Κεφαλιά του Αθανασιάδη , λίγο άουτ

Κίτρινη στον Κάτσε

57' Ξεκάθαρο πέναλτι αρνείται ο Τριτσώνης στον ΠΑΟΚ ! Ο Παντελιάδης βρίσκει ξεκάθαρα το πόδι του Σαλπιγγίδη

55' Κίτρινη στον Λούι

54' Έχει πάρει τον έλεγχο του αγώνα ο ΠΑΟΚ τα τελευταία λεπτά

52' Ανεβασμένος πολύ  Γιαννιώτας στο 2ο ημίχρονο, ταλαιπωρεί συνεχώς την αριστερή πλευρά του ΠΑΟΚ

Τρελαμένος ο Αναστασιάδης με τον Περέιρα, λόγω της κατάχρησης τρίπλας από τον Αργεντινό

48' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Πάλι ο Μακ ξέφυγε από τη άμυνα των Αρκάδων, μπήκε στην περιοχή και ολομόναχος δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Θεοδωρόπουλο, ο οποίος έδιωξε τον κίνδυνο

47' 2 λεπτά παιχνιδιού και ο Αστέρας έχει μπει δυνατά στο γήπεδο...

46' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με τον Γιαννιώτα να σουτάρει δυνατά από τα πλάγια και τον Ιτάνζ να κάνει μια πολύ δύσκολη επέμβαση

45' Στην σέντρα οι παίκτες του ΠΑΟΚ

Έναρξη β μέρους

Σχόλιο ημιχρόνου : Μέτριος ο ΠΑΟΚ, δεν μπορεί να δημιουργήσει κλασσικές ευκαιρίες και κάνει πάρα πολλά λάθη. Εύκολα ο- επίσης μέτριος- Αστέρας Τρίπολης κρατάει μπάλα, δεν χάνει ευκαιρίες αλλά έχει τον έλεγχο του αγώνα...

Πολλά τα λάθη των παικτών του ΠΑΟΚ, ακόμη και σε πάσες των 3 μέτρων (!!!)

39' Αν και ο Αναστασιάδης ωρύεται να βγουν οι παίκτες του στην επίθεση, αυτοί δεν τον ακούνε, κάθονται πίσω και δίνουν μέτρα και ανάσες στους φιλοξενούμενους

36' Χέρι του Γκοιάν για να μην περάσει ο Μακ. Πήρε κίτρινη κάρτα

Εξαιρετική η κυκλοφορία μπάλας απο τους Αρκάδες

33' Προσπαθεί ο ΠΑΟΚ τα τελευταία επτά να επιτεθεί από τα πλαγια, χωρίς αποτέλεσα έως τώρα

29' Διπλή τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Μακ να μην καταφέρνει να πλασάρει στην άδεια εστία και στη συνέχει τον Ρατς να σουτάρει δυνατά λίγο άουτ

27' Μακρινή μπαλιά του Γκοιάν προς το κεφάλι του Μπαράλες, ο Σκόνδρας πρόλαβε τελευταία στιγμή στο ύψος του πέναλτι

Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του παιχνιδιύ...

20' Διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του Αστέρα για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Μάσα, πριν μπει μόνος του στην περιοχή του Ιτάνζ. Δεν φαίνεται κάτι από το ριπλέι. Πιο πολύ χάνει την ισορροπία του ο Αργεντινός

19' Όμορφη κάθετη του Κάτσε στον Μακ, με τον Σλοβάκο να γυρίζει την μπάλα άψυχα....

16' Κόρνερ για τον Αστέρα, απομακρύνει  ο Σκόνδρας

15' Τεράστια ευκαιρία με τον Μακ ! Πλάσαρε μέσα από την περιοχή αλλά τελευταία στιγμή ο Λούι έδιωξε σε κόρνερ

Καλή κυκλοφορία από τους παίκτες του Αστέρα τα τελευταλια λεπτά

12' Ελάχιστα άουτ η κεφαλιά του Βίτορ, μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Περέιρα

11' Λάθος του Μακ, φοβήθηκε να τελειώσει την φάση, με τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ

9' Λάθος υπόδειξη οφσάιντ, με τον Περέιρα να φεύγει μόνος του στην περιοχή του Αστέρα

6' Κι άλλο κόρνερ από την άλλη μεριά, αλλά περνάει και αυτό ανεκμετάλλευτο

5' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ

4' Σκληρό μαρκάρισμα του Κάτσε στον Μπαράλες, εντονότατες οι παρατηρήσεις από τον Τριτσώνη στο νεαρό

1' Στην σέντρα οι παίκτες του Αστέρα

Ο Στάικος Βεργέτης πάλι, προτιμάει το 4-5-1

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ , κατεβάζει την ομάδα του σε διάταξη 4-2-1-3

Ο Άγγελος Αναστασιάδης θέλει η ομάδα του να επιστρέψει στις επιτυχίες. Γνωρίζει όμως πόσο δύσκολο είναι αφου, απέναντί του βρίσκει μια πολύ καλή ομάδα και το κυριότερο πρόβλημα ? Η άδεια Τούμπα

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Στάυρος Τριτσώνης από τον σύνδεσμο Αθηνών, με βοηθούς τους Αλεξέα και Καρσιώτη

Ενδεκάδα Ασ. Τρίπολης : Θεοδωρόπουλος, Παντελίδης, Λούι, Ζησόπουλος, Γκοιάν, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μάσα, Γιαννιώτας, Ρόλε, Μπαράλες
Αναπληρωματικοι : Μπαντής,Τιε μπι, Σανκαρέ, Τσοκάνης, Κουρμπέλης, Μπαντιμπαγκά , Πάρα

Ενδεκάδα ΠΑΟΚ : Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ρατ, Κόστα, Κάτσε, Νομπόα, Γκολάσα, Περέιρα, Μακ, Αθανασιάδης
Αναπληρωματικοί :Γιακουμής, Κωνσταντινίδης, Κίτσιου, Σαλπιγγίδης, Παπαγιανόπουλος, Κουλούρης, Τζιόλης

Την προηγούμενη αγωνιστική, ο Δικέφαλος ηττήθηκε με 4-3 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο. Ο Αστέρας από την άλλη επιβλήθηκε του Ατρόμητου με 1-0, στο ''Θεόδωρος Κολοκοτρώνης''

Καλησπέρα από την άδεια Τούμπα. Σήμερα στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής, ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί τον Αστέρα Τρίπολης.Τρείς βαθμοί χωρίζουν τις 2 ομάδας. Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στην 3η θέση με 50 βαθμούς και η ομάδα της Τρίπολης στην 4η και στους 47