ΠΑΟΚ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1-0τελ. - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Τετάρτη 18 Μαρτίου 2015

ΠΑΟΚ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 1-0τελ.

Τελος αγώνα

Απίστευτη ευκαιρία και ακυρωμένο γκολ του ΠΑΟΚ , μετά από ανεπανάληπτα τετ ατετ και στο τέλος κλέψιμο μέσα από τα χέρια του Καβουσάκη. Ο διαιτητής είδε ..φάουλ

90+1 Ο Παπαδόουλος δεν πρόλαβε για λίγο με προβολή να βάλει και το 20 γκολ

Εκτέλεσε ο Νομπόα, ''τρύπισε'' το τείχος με την μπάλα να σκάει κάτω και να μπλοκάρει ο Καβουσάκης;

86' Φάουλ για το Δικέφαλο, 5-6 μέτρα έξω από την περιοχή

Ο Παπαδόπουλος υποδέχτεικε με την πλάτη την  μπάλα στο σημείο του πέναλτι. Γύρισε, σούταρε και με την βοήθεια του δοκαριού σκόραρε

83' ΓΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ και λυτρώνεται

79'  Ο Παπαγιαννόουλος στην θέση του τραυματία Κόστα

77' Έχει σταματήσει το παιχνίδι, καθώς ο Κόστα σφαδάζει κάτω από  τους γιατρούς

77' Κίτρινη στον Σκόνδρα για τράβηγμα φανέλας

76' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΠΑΟΚ, έδιωξαν και πάλι οπι κρητικοί

Πολύ αγχωμένοι οι παίκτες του ΠΑΟΚ

73' Κίτρινη και στον Παπαδόπουλο

72' Κίτρινη στον Ιτάνζ (!!!)

71' Ο Κάλε περνάει στην θέση του Χαντί για τον Εργοτέλη

69' Ο Περέιρα άφησε την θέση του στον Παπαδόπουλο

67' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον περέιρα να πΕρνάει τον μισό Εργοτέλη. Γύρισε στον Νομπόα, αυτός έκανε ένα αδύναμο πλασέ και πρόλαβαν οι κρητικοί επάνω στη γραμμνή62' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ μεταξύ μεγάλης περιοχής και κέντρου. Έδιωξαν  2 παίκτες των Κρητικών πάνω στη γραμμή, παρά και την προσπάθεια του Αθανασιάδη

Μέτριος ο ΠΑΟΚ στο 1ο ΄τέταρτο του 2ου ημιχρόνου. Πολλά λάθη στο κέντρο

56' Δυνατό σουτ του Χαλκιαδάκη μπαίνοντας δεξιά διαγώνια, ο Ιτάνζ έδιωξε με τις γροθιές

55' Κόρνερ για τον ΕΡγοτέλη, απομάκρυνε με το κεφάλι ο Αθανασιάδης

52' Ο Ολαιτάν έφυγε στην ''πλάτη'' υης άμυνας του ΠΑΟΚ, αλλά άργησε χαρακτηριστικά

47' Αθανασιάδης κεφαλιά, λίγο άουτ

ΛΗΞΗ ΗΜΧ

Στο ημίχρονο οι κυπελλούχοι παίκτες του ΠΑΟΚ στο βόλλει, έκαναν τον γύρο του θριάμβου στην Τούμπα και γνώρισαν την αναγνώριση και την αποθέωση

45' Ο Αθανασιάδης προσπάθησε να κάνει ένα βον πλανέ, αλλά δεν βρήκε καλά τη μπάλα

44' Μετά από σουτ του Αθανασιάδη πάνω στον πρόσωπικό του αντίπαλο, ο Νομπόα σούταρε λίγο άουτ

42' Αναγκάστκή αλλαγή για τον ΠΑΟκ. Ο κωνσταντιίδης πέρασε στη θέση του Ράτς

40' Αδύναμο γύρισμα  του Μακ, μπόκαρε εύκολα ο Ιτάνζ

37' 8 Λεπτά αγώνα αακόμη μέχρι την λήξη τοτ α ημχρονου

Η μπάλα  πολύ άουτ. Λάθος συννενόηση

33΄Φάουλ για τον Εργοτέλλη μεταξύ μικρής και μργάλης περιοχής

31' Φάουλ από τα πλάγια αριστερά, με τοκ Κόστα να αστοχεί αρκετά στην κεφαλιά που έπιασε

29 Και νέο κόρνερ αγια τον ΠΑΟΚ, Ππερνάει ανεκμετάλλευτο

28' Νέο κόρνερ για το Δικέφαλο, Μετά από φάση διαρκείας, ο Μακ σούταρε πάνω στα σώματα

25' κόρνερ ο ΠΑΟΚ. Σε μια διπλά φάση, οι Βίτπορ και Κόστα έπιασαν δυο αδύναμεςκεφαλιές

22 'Κόρνερ με τον Ράτς , έδιωξαν εύκολα οι αμυντικοί του Εργοτέλη

18' Έχει πέσει λίγο ο ρυθμός του αγώνα, με τον ΠΑΟΚ πάντως ναν ειίνε το ''αφεντικό'' του αγώνα

Ένα τέταρτο παιχνιδιού, ο ΠΑΟΚ ελέγχει το παιχνίδι και καθαρά από ατυχία δεν ποροηγείται

4' Σουτ τοο Αθανασιάδη στην περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ

2 ' Δυνατό σουτ του Μακ, η μπάλα στο δοκάρι

Πάγκος Κρητικών: Δερμιτζάκης, Σολάρι, Ρέντζας, Καλέ, Κοζορώνης, Φιντέλεφ και Τζιλάς.
Ενδεκάδα Εργοτέλη: Καβουσάκης, Πίτσος, Τζανακάκης, Γκορκς, Λουβιόν, Γκέντσογλου, Χαντί, Μποέ, Ούλα, Χαλκιαδάκης και Ολαϊτάν.

Πάγκος δικεφάλου του Βορρά: Γιακουμής, Κωνσταντινίδης, Κίτσιου, Σαλπιγγίδης, Παπαγιαννόπουλος, Κουλούρης και Δ. Παπαδόπουλος.
Ενδεκάδα ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ρατς, Κόστα, Βίτορ, Τζιόλης, Νομπόα, Γκολάσα, Περέιρα, Μακ και Αθανασιάδης.
  ΠΑΟΚ - Εργοτέλης 17.15 LIVE (PlayByPlay)