![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj5dfnNEc7pzFdrAelHcYLjzXnPyG6e4HE-3yQIBkHKpEyC-YDtIpbE9WRHO7Yh6fqMHNy5_y7NHRXhclFyT0oHpMBQkMCRD9AMG0XWnl1ixRhyaG9J5hdRplDzK0tYXGhJkt0E8gqOh_m2pyIOzRMgM1u4Ls8Ndex-hXue1xJwBybwT5lJ-Hq1MxD3/s320/%CE%91%CF%81%CE%B7%CF%82.jpg)
Ο Άρης υποδέχεται σήμερα στις 20:00 στο Κλεάνθης Βικελίδης την ομάδα του Βόλου για την 8η αγωνιστική των play-off.
Το συγκρότημα του Τόλη Τερζή πρέπει και θέλει να κερδίσει την ομάδα από τη Μαγνησία, ώστε να τελειώσει η βαθμολογικά την για 5η φορά σε έξοδο του στην Ευρώπη, στο βαθμολογικό πίνακα ο Άρης είναι πέμπτος με 47 βαθμούς ενώ η ομάδα του Βόλου ακολουθεί στην έκτη θέση με 40 βαθμούς. Και έτσι η ομάδα του Άρη με αυτήν τη νίκη διασφαλίζει και βαθμολογικά την έξοδο της στο Europa Conference League.
Εκτός αποστολής έμειναν ο Καμαρά που είναι τιμωρημένος από το παιχνίδι της Κυριακής στην Τούμπα, ο μακροχρόνια απών λόγω τραυματισμού Μανού Γκαρθία, και τέλος εκτός αποστολής θα μείνει και ο στόπερ Μπράμπετς