Να αλλάξει πρόσωπο - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Σάββατο 29 Ιουλίου 2023

Να αλλάξει πρόσωπο

Δεν τα κατάφερε ο Άρης για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Εuropa Champions League, και στο παιχνίδι με την Αραράτ με το τελικό αποτέλεσμα να είναι το 1-1 με γκολ του Λουίς Πάλμα στο 20ο λεπτό το πρώτο ημίχρονο.

Ο Άρης που ήταν μακριά από το καλό του πρόσωπο να θυμίσουμε ότι αυτοί οι αγώνες γίνονται τέλη Ιουλίου με αρχές Αυγούστου αλλά είναι σε καιρό προετοιμασίας αυτοί οι ευρωπαϊκοί αγώνες, και με έναν άλλον που έχει κάνει 13 προσθήκες σε αυτήν την καλοκαιρινή μεταγραφική περίοδο, κάτι που κάνει ακόμα πιο δύσκολο το έργο του κυρίου Τερζή αφού έχει να μπολιάσει αρκετούς ποδοσφαιριστές στην ομάδα.

Σαφώς ήτανε σοβαρή η απουσία του Γιακούπ Μπράμπετς πράγμα που έκανε πιο ευάλωτη την αμυντική γραμμή των θεσσαλονικέων, αλλά φυσικά προβλημάτισαν και οι υπόλοιπες γραμμές, σε αυτόν τον τομέα θα πρέπει να δουλέψει όλο το τεχνικό επιτελείο του Άρη ώστε ο επαναληπτικός αγώνας πότε θα γίνει στις (03-08) και ώρα 21:15 να βγει στο γήπεδο μία διαφορετική ομάδα που θα τελειώνει όσο γίνεται πιο γρήγορα την πρόκριση.

Στον επαναληπτικό αγώνα θα υπάρχει και ο 12ος παίκτης της Ομάδος που δεν είναι άλλος, και αυτός είναι ο τεράστιος Λαός του Άρη, ο οποίος θα πάρει την ομάδα στα χέρια του και μαζί μία σημαντική πρόκριση,