Ορεξάτος ο Άρης 3-0 τον Παναιτωλικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου 2023

Ορεξάτος ο Άρης 3-0 τον Παναιτωλικό

Ακόμα μία μεγάλη νίκη για την ομάδα του Άρη, όπου επικράτησε με 3-0 την ομάδα του Παναιτωλικού στο Κλεάνθης Βικελίδης για το πλαίσιο της Πέμπτης αγωνιστικής της Stoiximan superleague.

Την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα κατέκτησε η ομάδα του Άρη αυτήν τη φορά το θύμα ήταν η ομάδα του Αγρινίου ο Παναιτωλικός όπου δεν μπόρεσε να καταβάλει καμία αντίσταση, από την γηπεδούχο ομάδα του Άρεως.

Έτσι με προπονητή τον Άκη Μάντζιο οι <<Θεσσαλονικείς >> έχουν δύο νίκες με τον Αστέρα Τρίπολης, και την σημερινή με τον Παναιτωλικό με 3-0, στα θετικά του Άρη είναι ότι η ομάδα δεν δέχεται σε δύο παιχνίδια γκολ, άρα κρατάει το μηδέν, ενώ έχει κάνει και 3 γκολ.

Από ότι φαίνεται ο 53χρονος προπονητής του Άρη, τα θέλω του και τα πιστεύω του με τον καλύτερο τρόπο στους ποδοσφαιριστές του, και όλα αυτά φαίνονται καθαρά στις 4 γραμμές του γηπέδου.

Για την ιστορία τα γκολ των γηπεδούχων τα έκαναν ο Λορέν Μορόν  (2) στο 22΄και στο 55΄αλλα  και ο Χριστοδουλόπουλος στο 85ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.