Ο Γιώργος Παπαδόπουλος έχει αγωνιστεί στα μικρά τμήματα του Απόλλων Καλαμαριάς, στην United Καλαμαριάς, και στην Αθλητική Ένωση χρυσού Σερρών,οπου εκει εδειξε τα διαπιστευτήρια του .
Τι
δήλωσε στην Αθλητική Γνώμη ο Γιώργος Παπαδόπουλος.
Ήταν το όνειρο μου και έγινε πραγματικότητα...να παίξω στον Απόλλων Καλαμαριάς, να παίξω στην ομάδα που αγαπώ. Πέρα όμως από ενθουσιασμό νιώθω και τιμή που αποτελώ μέλος αυτής της προσπάθειας της αναγέννησης του Απόλλωνα. Το κλίμα είναι πολύ καλό στην ομάδα, υπάρχει αρκετή όρεξη και επαγγελματισμός. Μαζί με τους συμπαίκτες μου θα κάνουμε τα αδύνατα δυνατά για να προσφέρουμε χαρά στους φιλάθλους της ομάδας και να οδηγήσουμε τον Απόλλων Καλαμαριάς ένα σκαλί πιο κοντά στο επίπεδο που ανήκει, στην Α' Εθνική.
Σάββας Κωνσταντινίδης
Φωτο: Απόλλων Καλαμαριάς