![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifEQ8SHRM9oNf6V5dWSEbxHKYV5mLbsj2OBcCTYroTi2aM15n03YjAzB8cUB4_QYS6KHDthHZd9mMZRziSX_xwCyv8xplDMXSFhM0Xl5_wxNqqssOHtCCN5mJzdfGfezH9K9O7gfgbTWAr/s400/%CE%B3%CE%BA.bmp)
Η αποστολή του ΠΑΟΚ βρίσκεται από το μεσημέρι της Τρίτης στο Βέλγιο ολοκληρώθηκε η πρώτη προπόνηση της ομάδας, που πραγματοποιήθηκε σε αθλητικό κέντρο της περιοχής Oostkamp. Το πρόγραμμα περιελάμβανε ασκήσεις φυσικής κατάστασης και τακτικής με οικογενειακό δίτερμα.
Η τελευταία προπόνηση πριν από τον αγώνα εναντίον της Club Brugges KV για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Europa League θα πραγματοποιηθεί σήμερα το απόγευμα στις 18:30 (CET)στο Jan Breydel stadion.
Μια ώρα πριν, ο Παύλος Δερμιτζάκης και ο Στέλιος Μαλεζάς θα παραχωρήσουν συνέντευξη Τύπου στους εκπροσώπους των ελληνικών και βελγικών ΜΜΕ.
Θα ακολουθήσει η συνέντευξη τύπου του προπονητή της Club Brugges KV, Adrie Koster και του ποδοσφαιριστή Dorge Kouemaha στις 18.00 (CET).