LIVE ΑΡΗΣ - Α.Ο. Πλατανιά Χανίων 1-2 Τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2013

LIVE ΑΡΗΣ - Α.Ο. Πλατανιά Χανίων 1-2 Τελικό

Σχόλιο : '' ''Το χειροκρότημα των οπαδών του ΆΡΗ με την λήξη του αγώνα, αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο. Ο ΑΡΗΣ πίεσε στην επίθεση, έκανε φάσεις για γκολ, ισοφάρησε και πάνω που φαίνόταν ότι θα προηγηθεί, ο τυχερός και... αντιποδοσφαιρικός Πλατανιάς (Αστεία κατάσταση αυτές οι καθυστερήσεις) έβαλε ένα γκολ απο το πουθενά- όπως στο πρώτο ημίχρονο- και πήρε το παιχνίδι. Δυο λάθη στην άμυνα των κιτρίνων, δυο γκολ. Πολύ κακός ο διαιτητής . Είναι απορίας άξιο πως, ο Κάκκος ''ξέπεσε'' και τον βάζουν 4ο διαιτητή και κάτι τυχαίοι σαν τον Κουτσιαύτη κάνουν... καριέρα.  ''

Έντονες αποδοκιμασίες απο τον κόσμο του Άρη για τον διαιτητή και τον τερματοφύλακα του Πλατανιά Γεωργαλίδη.

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90+6 Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, με τον Γουνδουλάκη να αστοχεί απο την μικρή περιοχή.

Σηκώνεται όμως  (!) και το παιχνίδι συνεχίζεται...

Δείχνει σοβαρά χτυπημένος ο γκολκίπερ του Πλατανιά

90+2 Και πάλι ο Γεωργαλίδης στο έδαφος απο πτώση αντικειμένου

90+1 Μετά απο κόρνερ του Τάτου, σούταρε ο Ψυχογιός έξω απο την περιοχή με την μπάλα να περνάει απελπιστικά 'αουτ

90' 5 τα λεπτά των καθυστερήσεων

Πολλά τα λάθη από τον Κουτσιαύτη

88' Κακή εκτέλεση φάουλ από τον Τάτο.

Απρόσμενη εξέλιξη για τους κίτρινους. Την στιγμή που πίεζαν για το 2ο γκολ, αυτό ήρθε τελικά για τους φιλοξενούμενους

85' Αλλαγή για τον Πλατανιά: Στην θέση του Αγκιλέρα ο Ιντζίδης

84' Αλλαγή για τον ΑΡΗ : Στην θέση του Νταμαρλή ο Σουνάς

82' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά  Μετά απο τραγικό λάθος στην άμυνα των κιτρίνων, ο Γουνδουλάκης με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 1-2

Στην φάση πρίν το κόρνερ απο το οποίο προήλθε το γκολ του ΑΡΗ, υπήρχε χέρι του Φάισκα μέσα στην περιοχή απο γύρισμα του Σταυρόπουλου

Στο μισό γήπεδο έχεουν κλειστεί οι κρητικοί

78' Λάθος υπόδειξη οφσάιντ κατά του ΑΡΗ

Όλοι οι παίκτες του Πλατανιά πίσω απο την σέντρα. Ο κόσμος των κιτρίνων έχει ξεσηκωθεί ζητώντας  το δεύτερο γκολ

76' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ απο τον Τάτο έφερε το κόρνερ για τον ΑΡΗ

75' Το παιχνίδι ξαναρχίζει

Διακοπή στον αγώνα, αφου ο τερματοφύλακας των κρητικών Γεωργαλίδης φαίνεται να δέχτηκε αντικείμενο

Ποιός άλλος ; Ο Ουντόζι μετά απο εκτέλεση κόρνερ, έπιασε την κεφαλιά στην μικρή περιοχή και έφερε το παιχνίδι στα ίσα

71' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΑΡΗ και 1-1

70' Αλλαγ'η για τον Πλατανιά : Εκτός ο Δημήτρης στην θέση του ο Ντα Σίλβα

68' Μετά απο εξαιρετική προσπάθεια του πολύ καλού Σταυρόπουλου, οι κίτρινοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Δημήτρη, χωρίς να φαίνεται πως υπάρχει.

67' Αλλαγή για τον Πλατανιά : Ο Γουνδουλάκης πέρασε στην θέση του Μπέλιτς

65' Τεράστια ευυκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Αγκιλέρα βρέθηκε μετά απο ένα-δυο μέσα στην περιοχή του ΑΡΗ και με το αριστερό 'εστειλε τη μπάλα λίγο άουτ

64' Αλλαγή για τον ΑΡΗ : Στην θέση του Παπαδόπουλου ο Μανιάς.

Πιέζουν οι κίτρινοι στην επίθεση, προσπαθώντας να εκμεταλλευτούν κάποιο λάθος των Κρητικών, οι οποίοι ''παίζουν'' με την άμυνα πολύ ψηλά...

60' Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη, μετά απο πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Σταυρόπουλο

Πολύ ''ανεβασμένοι'' οι Ψυχογιός και Τριανταφυλλάκος στο β' μέρος

56' Αλλαγή για τον ΑΡΗ: Στην θέση του Ίμπε ο Σταυρόπουλος

Σφυρίγματα και αποδοκιμασίες από τον κόσμο, για τις καθυστερήσεις των φιλοξενουμένων στις εκτελέσεις των πλαγίων και των φάουλ.

Πολύ δυνατά έχουν μπει οι ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ στο β' ημίχρονο. Με μία μεγάλη ευκαιρία και 3 κερδισμένα κόρνερ.

50' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους κίτρινους, με τον Ψυχογιό να γυρίζει από τα πλάγια και τον Ουντόζι ν' αστοχεί από το ύψος του πέναλτι

49' Κι άλλο κόρνερ για τους κίτρινους

47' Κόρνερ για τον ΑΡΗ.

46' Στην σέντρα οι παίκτες του ΑΡΗ

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΜΕΡΟΥΣ

Σχόλιο : '' Ο ΑΡΗΣ μέχρι το 30' έλεγχε το παιχνίδι προσπαθώντας με πολλές πάσες να σπάσει την πολυάνθρωπη άμυνα των κρητικών, χωρίς να έχει απειληθεί ουσιαστικά. Μετά το ημίωρο όμως, οι ποδοσφαιριστές του Μιλίνκοβιτς υπέπεσαν σε πολλά λάθη, με τους φιλοξενούμενους να εκμεταλλεύονται το τελευταίο και να κάνουν το 0-1.  ''

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Αρνητική εξέλιξη για τον ΑΡΗ

Μετά από συνεχόμενα λάθη στην άμυνα, ο Μοράλ έκανε την σέντρα και ο Τόρρες με προβολή άνοιξε το σκορ

43' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά.

40' Από το ημίωρο και μετά οι κίτρινοι κάνουν πολλές λάθος πάσες, με αποτέλεσμα να έχουν δώσει το δικαίωμα στους Κρητικούς να βγούνε μπροστά.

Ο ΑΡΗΣ εδώ και 2 λεπτά παίζει με 10 παίκτες, λόγω τραυματισμού του Ουντόζι, ο οποίος τώρα ξαναμπαίνει στον αγωνιστικό χώρο

34' Κόρνερ για τον Πλατανιά. Διώχνει ο Έλσνερ που είχε οπισθοχωρήσει

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά στο ''Βικελίδης'', με τον ΑΡΗ να είναι σαφώς πιο επιθετικός και πιεστικός από τους Κρητικούς (έχει και την κατοχή της μπάλας), αλλά να μην μπορεί μέχρι τώρα να σπάσει την διπλή ζώνη άμυνας του Ουζουνίδη.

29' Δεύτερο σκληρό μαρκάρισμα του Μπέλιτς, περνάει και αυτό χωρίς ''τιμωρία'' από τον διαιτητή

Πολλά τα σκληρά μαρκαρίσματα από πλευράς Πλατανιά

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΡΗ, με τον Ουντόζι να πιάνει την κεφαλιά (μετά από σέντρα του Ίμπε) στο ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα να χτυπάει στο έδαφος και να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γεωργαλίδη

Οι παίκτες του Πλατανιά προσπαθούν να ''κερδίσουν'' κάποια μέτρα στο γήπεδο, αλλά οι επιστροφές των κιτρίνων είναι αποτελεσματικές.

17' Κίτρινη κάρτα στον Μοράλ, μετά από σκληρό μαρκάρισμα στον Τάτο

14' Κίτρινη στον Φαισκα και φάουλ για τον ΑΡΗ. Κακή εκτέλεση από τον Παπαδόπουλο

10' Πρώτο σουτ για τον Πλατανιά, με τον Μπέλιτς να στέλνει την μπάλα απελπιστικά άουτ

Οι κίτρινοι προσπαθούν με ηρεμία και πολλές πάσες να ''βάλουν'' την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή.

6' Ο Τάτος εκτέλεσε, στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

5' Φάουλ για τον ΑΡΗ σε εξαιρετική θέση

Πιέζουν οι κίτρινοι σε αυτά τα πρώτα 5 λεπτά

2' Πρώτο κόρνερ για τον ΑΡΗ, ο Ουντόζι μπήκε στην περιοχή μετά από κομπίνα αλλά κόπηκε .

1' Στην σέντρα οι παίκτες του Πλατανιά

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

14.58 Οι ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο, με τους οπαδούς του ΑΡΗ να χειροκροτούν και να εμψυχώνουν τους παίκτες και τον Σέρβο προπονητή.

14.55 Οι κίτρινοι του Μιλίνκοβιτς, θέλουν ν' αποδείξουν την αγωνιστική τους άνοδο και μπροστά στους οπαδούς τους. Μέχρι στιγμής, ο ΑΡΗΣ στο πρωτάθλημα δεν έχει καταφέρει να κερδίσει εντός έδρας (0-2-1). Βέβαια οι απουσίες είναι πολλές και σημαντικές, αλλά η ψυχολογία παικτών και προπονητή στα ύψη.

14.49 Διαιτητής του αγώνα είναι ο Κουτσιάυτης από τον σύνδεσμο της Άρτας. Βοηθοί του είναι οι Τάτσης και Μαγιάννης. Τέταρτος διαιτητής ο Κάκκος.

14.44 Ο Πλατανιάς απο την άλλη, είναι ουραγός στο πρωτάθλημα με 5 βαθμούς. Η ομάδα των Χανίων την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκε εντός έδρας από τον Ολυμπιακό με 1-4, αν και στο ημίχρονο πήγε προηγούμενην στ' αποδυτήρια με 1-0.

14.43 Ο Άρης ''έρχεται'' από δυο πολύ σημαντικές νίκες εκτός έδρας με Πανιώνιο και Βέροια, οι οποίες τον έφεραν στους 10 βαθμούς. Σήμερα έχει πολλές απουσίες λόγω της τραγικής διαιτησίας του Βοσκάκη, την προηγούμενη εβδομάδα στην Βέροια.

Η ενδεκάδα του Πλατανιά : Γεωργαλίδης, Ζουμπουλάκης, Δημήτρης, Φερνάντεζ, Φάϊσκα, Σιώπης, Τετέ, Αγκιλέρα, Τόρρες, Μοράλ και Μπέλιτς

Η ενδεκάδα του ΑΡΗ : Διούδης, Ψυχογιός, Μαργαρίτης, Ηρακλής, Τριανταφυλλάκος, Τάτος, Ουντόζι, Νταμαρλής, Παπαδόπουλος, Ίμπε καιΈλσνερ

Καλησπέρα από το ''Κλεάνθης Βικελίδης''. Σε περίπου μισή ώρα ο ΑΡΗΣ αντιμετωπίζει την ομάδα του Πλατανιά, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague. Η ''Αθλητική Γνώμη'' βρίσκεται εδώ, για να σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα.

ΑΡΗΣ - Α.Ο. Πλατανιά Χανίων LIVE - Play by play (15.00)