ΑΡΗΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 2-2 Τελικό - ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ

Κυριακή 1 Δεκεμβρίου 2013

ΑΡΗΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 2-2 Τελικό

Σχόλιο Στράτου Δέρβελη : '' Πολύ καλός ο Άρης στο 2ο ημίχρονο, αλλά πλήρωσε τα -παιδικά- λάθη στην άμυνα, του 1ου ημιχρόνου''

Σχόλιο Θάνου Κασάπη : '' Ο Άρης είχε απολύτως διαφορετικό πρόσωπο στο 2ο μέρος, κατάφερε να ισοφαρήσει αλλά λίγο οι κακές επιλογές στην τελική προσπάθεια και λίγο ο κάκιστος Κομίνης, του στέρησαν την πρώτη εντός έδρας νίκη. Η εμφάνιση του πάντως (κυρίως στο β' μέρος), ήταν η καλύτερη στα έως τώρα παιχνίδια του στο '' Κλεάνθης Βικελίδης''. ''

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90+3 Λίγα δευτερόλεπτα ακόμη....

90+2 Καλή η ενέργεια απο τον Τάτο, αλλά το σουτ του ήταν πολύ κακό και πέρασε αρκετά έξω

90+1 Οι Θρακιώτες ισορρόπησαν το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά

90' 4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

89' 1 λεπτό ακόμη χωρίς τις καθυστερήσεις, στενεύουν τα περιθώρια για τον ΑΡΗ

87' Σουτ του Σταυρόπουλου μετά από σέντρα του Ουντότζι, η μπάλα άουτ

Πιέζει πολύ ο ΑΡΗΣ, αλλά οι αντεπιθέσεις των φιλοξενουμένων παραμένουν άκρως επικίνδυνες

83' Καλή η έμπνευση για μονοκόμματο σουτ από τον Ουντότζι, κακή όμως η εκτέλεση.

82' Πολύ κακό σουτ του Οικονομόπουλου από τα 30 μέτρα, η μπάλα στις κερκίδες

81' Λάθη από τον ΑΡΗ στο κέντρο τα τελευταία 3-4 λεπτά, με συνέπεια την άνοδο στην επίθεση των φιλοξενουμένων

77' Αλλαγές και για τις 2 ομάδες : Μπήκαν οι Μαργαρίτης και Μερίνο, βγήκαν οι Τσουμάνης και Λαδάκης

75' Σουτ του Έλσνερ απελπιστικά άουτ

75' Ροντέο έχει γίνει το παιχνίδι, με τον Πανθρακικό να προσπαθεί να βγει στην αντεπίθεση.

74' Αλλαγή για τον Πανθρακικό : Έξω ο (σκόρερ) Κάσε, μέσα ο Ζεκίνια

71' Κίτρινη στον Τσουμάνη για επικίνδυνο παιχνίδι

70' Πιέζει ο Άρης για το 3ο γκολ και έχει πολύ χρόνο ακόμη στη διάθεση του. Ο Πανθρακικός έχει παθητικό ρόλο στο παιχνίδι πλέον

67' Ούτε.. μισό σφύριγμα ο Κομίνης υπέρ του ΑΡΗ. Αυτή την φορά έκλεισε τα μάτια σε πεντακάθαρο φάουλ στον Ουντόντζι έξω από την περιοχή

66' Για λίγο δεν πρόλαβε ο Μανιάς τον Σέρεμετ, που μπλόκαρε την μπάλα

64' Το γκολ του Τσουμάνη έχει ξεσηκώσει τον κόσμο, ο οποίος τον ωθεί για την ανατροπή

Μετά από καταπληκτική ασίστ του Ουντότζι, ο Τσουμάνης βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας του Πανθρακικού διαγώνια και και με σουτ ''φωτοβολίδα'' ισοφάρισε για τον ΑΡΗ

61' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΑΡΗ και 2-2 !

57' Επικίνδυνο γύρισμα του Μανιά μετά από κάθετη του Τάτου, έδιωξε την μπάλα ο Σέρεμετ

56' : Αλλαγή για τον ΑΡΗ : Ο Σταυρόπουλος πήρε την θέση του Αγγελούδη

55' 10 λεπτά στο 2ο ημίχρονο. Ο Άρης πιέζει κυρίως από τα πλάγια και με πολλές πάσες, αλλά χωρίς ουσία μέχρι τώρα. Ο Κομίνης συνεχίζει τα ... δικά του

Πιο προσεκτική η άμυνα των κιτρίνων στο 2ο μέρος, αλλά η στατικότητα στην επίθεση παραμένει

51' Αλλαγή για τον Πανθρακικό : Έξω ο Τζάνης, μέσα ο Εμπόου

49' Πολύ όμορφη προσπάθεια του Ουντότζι από τα δεξιά. Πέρασε 2 αμυντικούς και σούταρε, αλλά ο Σέρεμετ μπλόκαρε στην αριστερή γωνία τουτην μπάλα

Ευκαιρία ''με το καλημέρα'' του 2ου μέρους για τον ΑΡΗ. Καλοχτυπημένο το φάουλ από τον Τάτο, έδιωξε με γροθιές ο Οικονομόπουλος

46' Φάουλ για τον ΑΡΗ , 5-6 μέτρα έξω από την περιοχή

46' Στην σέντρα οι παίκτες του ΑΡΗ

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Σχόλιο Στράτου Δέρβελη : '' Τραγική η άμυνα του ΑΡΗ για ακόμη ένα παιχνίδι, σωστή η αλλαγή του Πουλίδο, επιθετικά η ομάδα προσπαθεί αλλά δεν βρίσκει κενούς χώρους. Θα πρέπει να είναι σωστός στις αντεπιθέσεις στο 2ο ημίχρονο''

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+1 Κόρνερ για τον Πανθρακικό, έρδιωξαν οι αμυντικοί του ΑΡΗ

2 τα λεπτά των καθυστερήσεων

44' Κόρνερ για τον ΑΡΗ, κακή εκτέλεση από τον Τάτο

42' Ο Τάτος δεν εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας του Πανθρακικού, άργησε πολύ και η φάση χάθηκε

41' Κόρνερ για τους Θρακιώτες

38' Συνεχίζει τα λάθη ο Κομίνης. Δεν ελέγχει καν την απόσταση του τείχους  στα φάουλ

37' Αλλαγή για τον ΑΡΗ : Έξω ο Πουλίδο (κάτω από έντονες αποδοκιμασίες), μέσα ο Κύργιας

35' Λάθη από τον διαιτητή Κομίνη, κυρίως στον πειθαρχικό τομέα

33' Πιέζουν πάλι οι κίτρινοι, για ένα γκολ πριν τη λήξη του πρώτου μέρους

31' Κίτρινη για τον Έλσνερ

30' Κόρνερ για τον ΑΡΗ, μλόκαρε εύκολα ο Σέρεμετ

Ο Κάσε βάζει γκολ ...καρμπόν ! Από τα δεξιά πέρασε πάλι όλους τους αμυντικούς των κίτρινών και με την άνεση του πλάσαρε τον ανήμπορο ν' αντιδράσει Διούδη

27' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό και 1-2

Πολύ όμορφο γκολ για τον ΑΡΗ. Ο Μανιάς μετά από την συνεργασία του με τον Αγγελούδη με μονοκόμματο σουτ στη γωνία ισοφάρισε

22' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο ΑΡΗΣ και 1-1 απο τον Μανιά

Ο διαιτητής Κομίνης αφήνει το παιχνίδι χωρίς πολλά σφυρίγματα, αλλά σε 2 περιπτώσεις δεν έδωσε πεντακάθαρα φάουλ υπέρ του ΑΡΗ

18' Εδώ και ένα 2λεπτο οι παίκτες του ΑΡΗ πιέζουν για την ισοφάριση με αλλεπάλληλες σέντρες

15' Σέντρα του Ντιόγκο, ο Κάσες πρόλαβε τους αμυντικούς του ΑΡΗ, αλλά η κεφαλιά του κατέληξε άουτ

14' Πολύ κακή η επιλογή του Ψυχογιού, η σέντρα-σουτ πολύ ψηλά άουτ

12' Πολλές οι λάθος πάσες από τους παίκτες του ΑΡΗ

Ψυχρολουσία στο Βικελίδης. Ο ΑΡΗΣ για ένα ακόμη παιχνίδι εντός έδρας μένει πίσω στο σκορ. Υπάρχει πολύς χρόνος όμως...

8' Σουτ από τον Οικονομόπουλο έξω απο την περιοχή, μπλόκαρε ο Σέρεμετ

Ο Κάσες από τα δεξιά, με επέλαση πέρασε σαν αγάλματα τους αμυντικούς των κίτρινων και πλάσαρε τον Διούδη γράφοντας το 0-1

6' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό και 0-1

4' Σέντρα απο τον Ντιόγκο, μπλόκαρε σταθερά ο Διούδης

3' Με στόχο να πιέσουν για ένα γκολ από νωρίς έχουν μπει οι κίτρινοι

1' Στην σέντρα ο Πανθρακικός

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

Όρκος νίκης από τους παίκτες του ΑΡΗ

14.57 Οι 2 ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

Διαιτητής του αγώνα ο  Κομίνης. Βοηθοί του οι  Ποντίκης και Καλφόγλου . Τέταρτος διαιτητής Κύζας

14.55 Ο ΑΡΗΣ έρχεται από ήττα στην Τουμπα, όπου όμως πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση. Αυτή την στιγμή βρίσκεται στην 17η θέση με 8 βαθμούς. Οι Θρακιώτες βρίσκονται στην 13η θέση με 14 βαθμούς.

14.49 Ενδεκάδα Πανθρακικού : Σέρεμετ, Λαδάκης, Ντε Σόουζα, Χρήστου, Μπαϊκαρά, Κασές, Τζάνης, Ντιόγκο, Παπαγεωργίου, Ζος και Σαρακατσάνος

14.42 Ενδεκάδα ΑΡΗ : Διούδης, Οικονομόπουλος, Πουλίδο, Τάτος, Αγγελούδης, Ουντότζι, Τσουμάνης, Μανιάς, Χυχογιός, Ηράκλης και Έλσνερ

Καλησπέρα απο το γήπεδο '' Κλεάνθης Βικελίδης'' . Στα πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Superleague, ο ΑΡΗΣ φιλοξενεί τον Πανθρακικό. Η athlitikignomi.blogspot.gr βρίσκεται εδώ, για να σας μεταφέρει LIVE την εξέλιξη του αγώνα

ΑΡΗΣ - Πανθρακικός LIVE -Playbyplay- (15.00)